Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés lehetséges az...

Császármetszés lehetséges az anya kérésére?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekem, akit indítással szültem, mert rossz volt a szívhangja. A magzatvíz már hetek óta kevesebb volt.

Sajnos lett következménye, másként fejlődik a gyerekem, SNI-s. Egyébként nagyon aranyos es imádnivaló.

Most gondolkodunk a kistestvéren, de nem szeretnék mégegyszer így járni. Mit gondoltok, lehet kérésre császármetszést kérni a 38. hét körül?

Félek, hogy megint ugyanaz a forgatókönyv fog lejátszódni.



2022. ápr. 28. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Természetes lehet, de csak ha fizetsz érte magánban.

Máskülönben ha a doki természetes szülés párti nem fogja “csak” ezzel az indokkal engedni, bár ha elfogad pénzt akkor talán. Sajnos az sztk-ban semmi jogod nincs a saját tested felett, főleg ha a szülésről van szó.

2022. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szia nem leszek népszerű de nekem egy pszichológus állított ki egy papírt h mentális okokból nem szülhetek természetesen.(szem műtétem volt régen de nem volt hajlandó papírt kiállítani a szemész)
2022. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos a balkanon nem, minden a Nyugati orszagokban igen, sajnallak 😏
2022. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Magánkórházban... de ott olyan millió körüli ktg-el szamolj nyugodtan.
2022. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
4! Annyi igen vagy több de mindent ha már szul az ember egy gyereket nem ezen kell spórolni szerintem. Megéri.
2022. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Négyest miért pontozták le??

Teljesen igazat irt.

Magánklinikán szó nélkül császároznak, és a Maternity pl 930.000 Ft. A terhesgondozás ezen felül van. Van olyan orvos, akit kifejezetten akkor ajánlanak, ha császárt akar a nő, mert ő abban jó.

Most nyílt a Medicover szülészet, olvastam, hogy a bevezető ár 300.000 Ft, érdemes tudakozódni, hogy ők hogy állnak ehhez.

2022. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre azért en is kívancsi lennék, miért lettem lepontozva 🤔


4#

2022. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Értem a félelmedet, de erre sajnos a császármetszés nem megoldás. Arról én is olvastam már, hogy a születéskor adagolt mesterséges oxitocin később okozhat problémákat. Valószínűleg a kevés magzatvíz sem tett jót. De a császármetszés esetében a baba kvázi sokkot kap, hogy egyszercsak kikapják. (Pláne programozott császárnál, amikor nem indul meg magától a szülés.) Sajnos ennek is lehetnek hosszútávú negatív hatásai. Ne érts félre, nem vagyok császárellenes, én is kettőt szültem császárral. Épp ezért tudom, hogy a császármetszés nem egyenlő a biztonsággal. Inkább a terhesgondozásra figyeljetek oda.

A kismama kérésére végzett császármetszés orvosfüggő. Szólj a kórházban, ahol szülni tervezel, hogy császármetszést szeretnél. Ahogy már előttem is írták, ha mindenképp császárt szeretnél, akkor magánklinikára érdemes menni.

2022. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is sni a nagy fiú. Szüléskor megszórult. Figyelemzavar, sok fejlesztésre kellett hordanod. Második terhességemnél, dokimnak elmondta, h mi volt, az első szülésnél. És ő ajánlotta a császárt.
2022. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!