Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésindítás tényleg...

A szülésindítás tényleg annyira veszélyes, elítélendő, rossz dolog?

Figyelt kérdés
Holnap indítják, de sokan rémísztgetnek, hogy nem jól döntöttem. Cg 1222-2222, ha teljesen zárt lennék úgysem merném, és a dokim se ajánlaná ha olyan veszélyes lenne, nem?
2008. dec. 18. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia miért kell indyítani??Azért nem mindegy ha van vmi ok akkor persze nem elitéedndő v ilyesmi...de ha csak úgy szimplán ok nélkül...bár ezt nem hinném mert oka szokott lenni....jó lesz az addig igyál sok málnalevelet
2008. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ok nélkül sztm is felesleges indítani csak kényelmi szempontok miatt, amúgy a sima oxytocyn infúziótól olyan lesz,mintha simán szülnél,csak nagyobb,erősebb fájásokkal fogsz indítani... a többi féle indításos módszert nem ismerem (van még valami ballon,azt tudom,azt hiszem,az nem túl jó,de nem biztos). Veszélye az indításnak szerintem nem nagyobb,mint egy sima szülésnek
2008. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem megindították a szülést burokrepesztéssel, mert nem tetszett a dokinak a bébi szívhangja.

Ha indítani kell, akkor nincs mese, nyilván megvan az oka, hogy miért döntött így a dokid.

Egyik ismerősömnek is mondták, hogy X napon meg kell indítani, előző éjjel beindult magától, mert úgy beparázott...

2008. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs oka az indításnak, akkor igenis veszélyes. Az indított szülések nagy része végződik császárral. Ha nincs semmi veszély a babára nézve, akkor ki kell várni, hogy ő akarjon kibújni, ő ugyanis sokkal jobban tudja, mikor áll rá készen.

Az indított szülésnél természetesen adnak oxitocint, hogy a fájások jöjjenek. Csak épp az a baj, hogy a mesterségesen adott oxitocin egyrészt leállítja a saját szervezeted oxitocintermelését, tehát fájásgyengeség léphet fel, aminek következtében császár, vagy pedig úgy cibálják ki belőled a gyereket. Egyik se kellemes. A másik gon, és ezt is nagyon kevesen tudják, hogy a kívülről adott oxitocin előidézheti a baba szívhangjának romlását, ekkor ugye megint csak császár...

Nekem is indítani akarták július elején, mert mensi szerint akkor lett volna esedékes a baba. S bár a 4D uh-n a dokinő mondta is, hogy a baba a méretei alapján két héttel kb. fiatalabb, mint mensi szerint kellene, az én dokim nem hitte el és indítani akarta. Nem engedtem. Állandóan alá kellett írogatnom mindenféle papírokat, hogy saját felelősségre nem engedem indítani a szülést. Plusz mindig azt mondogatta a doki, hogy méhen belül el fog halni a baba, mert hetek óta nem nőtt semmit, nem kap elég táplálékot. Megjegyzem, kétnaponta jártunk nst-re és flowmetriára, mindig tökéletes volt az eredmény, ezért sem engedtem a szülésindítást. Ha gond lett volna, természetesen engedem.

Aztán végül július végén született a lányom, saját otthonunkban (így terveztük, csak akkor mentünk volna kórházba, ha gond van) 3,8kg-al, 55cm-rel (mégsem volt olyan pici, sőt, mi lett volna, ha nagyobb??) teljes gátvédelemmel, egészségesen és gyönyörűen. Most lesz nemsokára 5 hónapos, egyedül is képes ülni, fel is húzza magát, ha van mibe kapaszkodni, forog, próbálgatja a kúszást, néha már sikerül haladnia egy kicsit...

Ha engedem a szülésindítást, akkor a lányom 3 héttel korábban ki lett volna kényszerítve a világra... Nem látszott túlhordottnak, szép volt a bőre, volt rajta magzatmáz, tehát a 4D-s dokinak igaza volt, a baba valóban fiatalabb, mint mensiből számolva kellett volna. Épp időre született. Ha indítják, akkor a 37.!!!! hétre született volna, ami akár probléma lehet...

Bocsi hogy ilyen hosszan válaszoltam, de ha nekem nem indokolják meg tisztességesen (és a vizsgálati eredmények nem támasztják alá) hogy indítani kell, én bizony nem engedném!

2008. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

"Az indított szülések nagy része végződik császárral."

Persze, de ez nem egyértelmű ok-okozati összefüggés: nem egymásból következik, hanem abból, hogy valami probléma lépett fel, amiért meg kellett indítani a szülést, és a probléma miatt végződHET császárral.

2008. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem elítélendő dolog szerintem és biztosan meg van az oka ha az orvos szükségesnek látja.Inkább mint hogy valami baj legyen.Nekem is indított szülésem volt mivel túlhordtam már a picit és emellett cukros is voltam.Egyébként ugyanazt éltem át mint rendes szülésnél csak előbb lezajlott az egész.Első szülésem volt ami 6 óra alatt végbe is ment.Semmivel nem volt rosszabb sőt.
2008. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Csak akkor szabad az indításba belemenni, ha tényleg egészségügyi oka van! (Pl. túlhordás egy bizonyos idő után, vagy más.) Azért, mert a doki karácsonyozni akar, nem !!! Az idő előtti (38-39. héten történő) indításkor, ha még nincs szülésre utaló jel, nem teljesen érett a baba. Hidd el, a természet tudja a dolgát!
2008. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!