Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek szülés után egyedül...

Félek szülés után egyedül fogom magam érezni?!

Figyelt kérdés

Költözni fogunk, olyan helyre ahol igazából senkit nem ismerek. Apácskát sok minden köti oda, sok rokon, és sok barát van ott kint neki, de nekem senki! Ámbár csak 2 faluval arrébb leszünk ahol most lakunk, tehát buszra felülök és itthon is leszek, de nem az lesz hogy átsétálok a szomszédba és ott lesz bnőm!

Tudom hogy ilyenkor a pici nagyon leköt, de félek a depitől is, főleg igy hogy nem lesz majd egész nap kihez szólnom! Apa is későn végez, a barátok dolgoznak, anyum dolgozik, ő több km-rel amugy is arrébb van!


Hogy kerüljem el a depit? Már most rettegek tőle, és nagyon nem akarok költözni...


2010. szept. 17. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is így voltam, megszültem és utána nemsokára költöztünk, hát senkit nem ismertem, plussz még a férjem is kiment fél évre külföldre, ott álltam a picivel egy tök idegen városba..eltelt pár hónap mivel ez télen volt, tavasszal elkezdtünk a babakocsival sétálgatni és egyre több kismamival találkoztam, dumáltunk, és barátkoztunk, szóval ne aggódj, igaz írtad másik faluba mész de ott is kialakul majd minden..depi ellen egy dolgot tehetsz, amikor teheted mozduljatok ki otthonról a babával majd, mindenkire mosolyogj és próbálj velük beszédbe elegyedni. Érdeklődj a lehetőségek felől..tudom falun nehezebb, de hátha ott is lesznek programok stb..
2010. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a férjem falujában élünk, tehát nekem sem volt itt ismerősöm. Annyival könnyebb a helyzetem, hogy mi nem közvetlenül szülés előtt/után költöztünk ide, hanem egy évvel korábban. Nem mondom, hogy túl sok ismeretséget kötöttem volna, hiszen a barátaim máshol vannak, de van pár kedves ismerősöm. De mikor megszületett a kisfiam, eszembe sem jutott mással foglalkozni, mint Vele. Rajtam úrrá lett a szülés utáni depresszió elég hosszú ideig, már azon gondolkoztam, hogy orvoshoz fordulok miatta, de végülis elmúlt. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem amiatt lettem depressziós, mert nem volt itt ismerősöm, bevallom, sokszor inkább örültem, hogy nem jön senki, mert az első hónapokban mindenere volt időm, csak a főzésre, takarításra stb. nem. Szóval én nem bánom, hogy így alakult, nem hiányoltam nagyon a társaságot, ha meg mégis, akkor iderendeltem a családtagokat, barátnőket.:)
2010. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annak örülj, hogy nem valami nagy városba költöztök, a falvakban barátságosabbak az emberek, kisebb közösség, jobban összetartanak. Én most a 3. babámat várom, de a lányságomból nem mondanám, hogy megmaradt volna 1 barátnő is, mert ők még nem szültek, nem nagyon érdekli őket az én anyukaságom szerintem. Viszont a séták alkalmával összetalálkozik az ember hasonló cipőben járó anyukákkal, és ha meg lesz a pici biztos neked is a gondolataid már körülötte fognak járni, az igazi barátok úgyis megmaradnak, nyitottnak kell lenni és akkor biztosan találsz társaságot magadnak.
2010. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok:)! Egyenlőre nem tudom elképzelni hogy milyen lesz...Illetve de...:magányos!:(

A párom barátait/ismerőseit én is ismerem nagyjából, de olyan kétszinű bagázs...

Abból a szempontból jó hogy mindegyiknek már van gyereke. MEgpróbálok hozzájuk másképp állni, hátha jobban összejövünk.

Amugy pont ez a baj hogy falun azt veszem észre, mindenki tud mindenkiről, már messziről köszönnek az emberek egymásnak, és én ehhez nem vagyok hozzászokva, mert PEsten nőttem fel:)!

mindegy hát majd lesz valahogy:)

Üdv mindenkinek!

2010. szept. 20. 14:28
 5/5 anonim válasza:
Egyedül vagyok a fiammal én is én családbarát kedvezményben vagyok egy barátnőmmel telefonon egész napokat dumálunk
2010. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!