Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az az orvos csinálta a...

Ha az az orvos csinálta a programcsászárod állami kórházban, akihez magánba jártál, kért érte külön pénzt?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg nem szabad kérnie, de nem a hivatalos verzióra vagyok kíváncsi.


Illetve ha spontán beindul a szülés és felajánlja hogy akkor is bejön és megcsászároz, azért vár pénzt?


2022. máj. 25. 16:05
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Na igen, ilyen megoldásokra lennék kíváncsi, hogy volt-e már ilyenre példa hogy varratszedesnel mondjuk kértek 200.000 ft-ot. Akkor még csak elméletben beszeltünk róla, de most hogy aktuális lett, a vizsgálatkor kikérdezem, csak az még odébb van, addig is erdekelt, másnál mi volt.
2022. máj. 26. 08:50
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénzt vár, ne virág nyelven fogalmazzon. Nem mindenki gondolatolvasó. Főleg most, hogy törvény is tiltja.

Ne ugráljon ha pénzt vár érte, ugyanis nem magánklinika. Állami kórházban meg ne játsszon magánpraxist.

2022. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért nem értettem a dolgot. El tudom róla képzelni hogy bejönne ingyen, mert 10 éve ismerjük egymást, de nem várom el, se pénzért, se ingyen.


Ha valaki volt mostanában ilyen helyzetben, akkor leírhatná mi történt. Az kevésbé érdekel hogy ki mit tenne a helyemben, tudok dönteni egyedül is.

2022. máj. 26. 09:14
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Fű én is ezen agyalok, becsatlakoznék...


A dokim mikor vizsgált, azt mondta, hogy mivel 150 cm vagyok, program császár lesz, mert ekkora magassággal ez már veszélyes szülés lenne.

És milyen szerencsés vagyok, mert tudja úgy intézni, hogy akkor úgy programoz, hogy ő dolgozzon épp.


Hát nem tudom, biztos sokan megnyugszanak a császár gondolatára, na az nem én vagyok. Persze, ha kell, kell, de azért még akkor 8 hetesen nem volt kicsit korai eldönteni?


A gyanúm, hogy pénzt akar megerősödött azzal, hogy a magnárendelés leletei és a progi receptem nem kerültek fel eesztre/felhőbe, holott minden magánrendelésen történt vizsgálatom fenn van. Tehát így nyoma sincs, hogy maszekban valaha kezelt engem.


Most akkor mit vár, megcsászároz programozottan, aztán majd varratszedésen adnom kéne a pénzt?

Őszintén szólva én nagyon szívesen fizetek, ha le vannak fektetve a szabályok és teljesen nyitottan működik ez a rendszer (mondjuk egy magánklinikán).

Fizetek, mert maszekon járok hozzá, nem is keveset, de kicsit nekem sok hogy így rárepül valaki a pénzre és talán csak azért császározna meg, hogy megtömjem a zsebét... Na, sok.

2022. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Értem, ez is szép történet. Pont ezért tettem fel a kérdést, hogy lássam, ki hogy járt, mert most még annyira sincsenek lefektetve a szabályok, mint régen.


Úgy tudom, az egyetlen lehetséges módja most hogy a saját orvosodnál szülj, az a programcsászár, az ő munkaidejében. Ezért én nem terveztem fizetni, hiszen én is sokat fizetek a maganrendelesen, es nyilvan 6 hetes kontrollra hozzá megyek, ott fogok akkor is hagyni pénzt. (Az én leleteim amugy fent vannak eesztben.)


De majd rákérdezek, hogy mi a helyzet, csak már itt se mindegy hogyan vezeti be az ember, és ciki hogyha nem ugyanarra gondoltunk :D tudom, nem halok bele ha ügyeletben csaszaroz vki más, csak szeretnék tisztán látni. Szóval ha valakinek van ilyen sztorija, akkor várom továbbra is.

2022. máj. 26. 11:30
 26/39 anonim ***** válasza:
Azzal mondjuk nem leszel beljebb, ha valaki itt leírja neki hogy volt. Olyat kéne keresni, aki konkrétan ismeri meg nála szült.
2022. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem baj, amúgy is megkérdezem tőle, csak tényleg erdekel most másoknál hogy ment.
2022. máj. 26. 12:09
 28/39 anonim ***** válasza:
Az én orvosom minden lehetőségtől elzarkozott. Minta, hogy csak akkor szülhetek nála, ha pont ügyeletes. Én kérdeztem meg, hogy a császár sem működik, mondta az főleg nem. Az első gyerek nála szültem, varratszedésre vittem a pénzt. 6 hetes kontrollon semmit nem kért. Most a 2. gyereknél úgy adódott, hogy pont ügyeletes volt, és ugyan normál szülésnek indult, de sürgősségi császár lett. A varratot másik orvos szedte ki. Hozzá mentem a 6 hetes kontrollra. És vittem azért pénzt, de semmit nem kért most sem. Viszont hallottam olyat, hogy más orvos, ha így alakult a 6 hetes kontrollon elkérte az árát...
2022. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Minta helyett mondta😄
2022. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Munkaidőn kívül hivatalosan nem lehet bent a szülésnél, így én azt gondolnám, hogy bemegy, ott lesz a műtéten, de ez semmilyen papíron nem látszik majd. És ezt valamennyi ellentételezésért csinálja meg, amit majd a kontrollon oda tudsz neki adni.

Nekem is pcs lesz, a dokim arra a napra írt be, amikor ügyeletes, de mondta, hogy ha előbb indul, akkor sajnos nincs mit tenni, nem jöhet. Sőt, még így is, hogy rendel aznap, mondta, h nem biztos, hogy ő műt, de a paraván egyik vagy másik oldalán mindenképp ott lesz.

Pénzt én nem fogok neki adni a kontrollon ezért, fiatal doktornő, el sem fogadná szerintem, hanem inkább majd valami ajándékot viszek, mert eddig tényleg 100%-ban biztonságban érzem magam vele.


Ha neked fontos, hogy veled legyen az orvosod, és ezt felajánlotta, akkor persze kérdezz rá, hogy vár-e valamit cserébe vagy hogy gondolta ezt. Én biztosan élnék vele, és simán fizetnék is neki utána, szerintem szerencsés vagy.


Szörnyű , hogy alkalmatlan, többnyire férfiak döntöttek arról, hogy hogy és kivel szülhet egy nő, miközben ez életünk egyik legkiszolgáltatottabb és legijesztőbb eseménye.

2022. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!