Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülés. Hogy viseltétek?

Indított szülés. Hogy viseltétek?

Figyelt kérdés

Betegesen félek, hogy már egy nappal korábban be kell feküdni a kórházba. Herótom van egyszerűen a gondolattól is, hogy mesterségesen kell kikényszeríteni a babámat kvázi.

Ti hogy viseltétek lélekben? Milyen lelkülettel teltek az utolsó napok?


2022. máj. 26. 19:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudtam, mire számítsak, ezért akkor még előre nem idegeskedtem, de maradjunk annyiban, hogy sz.r élmény volt nagyon. És még össze sem jött, majd' fél nap kínlódás után (sürgősségi, altatásos) császár lett a vége. A fiam makkegészségesen született 9/10 Apgarral, és utána a felépülésem is azt mondanám, hogy gyors volt, ez a 2 dolog vigasztalt, de maga az indítás meg utána a vajúdás rémálom volt. Bocsi, ha ezzel most nem nagyon nyugtattalak meg... 😅 Remélhetőleg jönnek majd pozitív élményeket leíró válaszok is.
2022. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Így voltam mint te. Úgy éreztem nem vagyunk készen, de így is 42. hétig húztuk és tudtam, hogy nincs hova tovább. Elfogadtam. Nagyon akartam természetesen szülni és nem ijesztgetni akarlak, de 2 napot vajúdtam de sikerült. Nekem jó élményként maradt meg, ott már nem érdekelt, hogy indítottak. A legtöbb amit tehetsz, hogy elfogadod és megpróbálsz nem bánkódni rajta. Hogy még jobb történetet mondjak, barátnőmnek 4 óra alatt meglett a baba indítással. Azt mondta ő legközelebb is így szeretné. Kitartás és hidd el amikor a kisbabád a kezedben lesz minden félelem, fájdalom elszáll. :)
2022. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Első szülésem magától indult. 16 óra vajúdás után lett meg ,természetes úton.


Második szülés ,indítás , 3 óra alatt meglett. Nagyon gyors volt.

Semmi negatív tapasztalatom nincs. Minden simán ,zokkenő mentesen ment. ☺️ Ok, viszont nekem ő a második baba ,ugye elvileg gyorsabban jönnek.

De maga az indítás sem volt rossz élmény ,nem fájt vagy ilyesmi ( nekem burokrepesztèssel indítottak )

2022. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Én próbáltam kínomban humorral. Beszéltem folyamatosan a gyereknek, hogy istenemre bosszút állok, és 18 éves koráig még moziba se mehet, ha most nem jön ki... Nem jött. Én meg persze nem lettem szemétanya, de ez segített akkor
2022. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

2x szültem, mind a 2 indított volt. Sajnos oka volt mind a 2x. Nem viselt meg, én örültem, hogy ilyen módon sikerült, és nem lett császár belőle.

Mind a 2 gyerek 3 és 3,5 óra alatt lett meg, szerintem az én esetemben még jobb is volt ebből a szempontból is, hogy rásegítettek.

Egyedül a ballon felhelyezése maradt meg rossz élményként, az elsőnél fájt, és a 2.alkalommal rendesen szorongtam emiatt, így 3.jára sikerült felhelyezni. De ezen kívül semmi rossz élmény.


Az is jó volt, hogy rá tudtam készülni, mert tudtam, hogy másnap már babázok.

2022. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Én ballont kaptam, előbb indítottak teljesen zárt voltam. Éjjel végig 5perces fajasok. Kiesett a ballon, fajasgyengeseg oxi, aztán fajasok és a végén surgossegi császár :( amugy nem volt kimondottan rossz élmény csak nagyon nem akartam a császárt. De a lényeg h makk egészséges a gyermek és amugy gyorsan felepultem énis
2022. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a 2. gyereket indították (burokrepesztés+kicsi oxitocin). 2 óra alatt született meg gátvédelemmel, szóval semmi rossz érzésem nincs ezzel kapcsolatban.
2022. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Semmi különös. Oxi be, két ora múlva gyerek ki, nem volt elviselhetetlen fájdalom. Második szülés volt ilyen, az első spontán indult.


Persze engem is zavart, hogy mesterségesen indul meg, de erzetre viszont már ott élesben nem ez volt. Igaz hogy egy kis segítséggel, de beindult, és onnantól kezdve ugyanolyan volt minden, mint az első alkalommal.

2022. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

nekem is inditas volt, 37. héten, okkal, igy én örültem hogy legalább van lehetőségem a hüvelyire, ami sikerült is , jó élmény maradt


engem nem nagyon zavartak a beavatkozások, de tény hogy előtte sem votlam nagyon ellene


most várom a 2. babám , ha alá lehetne irni hogy ugyanilyen szülésem legyen, hát én megtenném ... ennél ezerszer rosszabb dolgok vannak

2022. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem volt felkészülési időm, egy sima vizsgálatra mentem be, mire a doki kinyögte, hogy azonnal meg kell szülni a babát,mert gyenge a szívhang.

Nem volt idő gondolkozni, aggódni. Nem is készítettek elő, nem adtak se beöntést, se borotvált nem végeztek. Borzasztó volt egyébként, a méhszájtágítás, a burokrepesztés, aztán olyan hirtelen jöttek a nagy fájások, hogy azt hittem beledöglök. Semmi átmenet nem volt....

Normál vajúdásnál egyre fokozódó fájdalom van, de itt nem ez volt. Hát kitartást! Mindent is túl lehet élni, de nem lesz egy sétagalopp.

2022. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!