Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tatabánya környéki kismamik!...

Tatabánya környéki kismamik! Ajánlanátok nekem szülészorvost, illetve szülésznőt a tatabányai kórházból?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 18:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Először megvizsgálnak az első szobában. NST, ha kell UH is. Ha ténylegesen beindult a szülés, akkor átmész az előkészítőbe. Ott borotválás, és beöntés. Aztán mehetsz WC-re.

Nincs külön vajúdó. Illetve van egy szoba, de ott általában azokat a kismamákat figyelik meg, akiknél még nem dőlt el, hogy tényleg megindult-e a szülés. Ha ténylegesen megindult, akkor viszont a szülőszobában kell lenni, ott rád teszik az NSt-t. A szülésznőm mondta, hogy igyekeznek mindenkit meggyőzni, hogy álljanak, vagy sétálgassanak (már ameddig a gép zsinórja engedi), mert megkönnyíti a vajúdást.

Labda van, azt kérheted. Amúgy egy „jobb” szülőszoba van, annyi az extra, hogy van egy kényelmes fotel bent.

Szülés után azonnal megkapod a babát. Aztán őt elviszik, mert melegíteni kell a piciket kb. 1 órát. Addig téged összevarrnak, stb., megfigyelnek, és mire te kikerülsz az osztályra, általában visszahozzák a babát is, és lehet szoptatni.

Az első éjszakára viszont legtöbbször elviszik a csecsemő osztályra. Akkor is, ha rooming-in szobában vagy. De elméletileg ha nagyon nem akarod, hogy elvigyék, akkor szólni kell.

Apás szülésnél apuka végig ott lehet veled. Annyi, hogy ő vigyen be kaját magával, mert nem nagyon lehet kimászkálni. Te nem ehetsz, max szőlőcukrot. Inni sem szabad, csak nedvesíteni a szádat. Ha nagyon elhúzódik a vajúdás, akkor kapsz infúziót, hogy ne száradj ki.

Most így ennyi. Még valami? :)

Kérdezz nyugodtan, biztos van olyan, amiről megfeledkeztem.

2010. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy, hogy leírtad. Nem tudom, hogy rooming in-ről kérdezted-e őket. Ott végig veled van a baba, nem viszik el mondjuk éjjelre, hogy tudj pihenni vagy ilyesmi? Szőnyben tudom, hogy úgy van, hogy este 10 körül elviszik és reggel 6 felé hozzák vissza, hogy az anyuka tudjon egy kicsit aludni. Itt nincs ilyen? Ha rooming in, akkor végig ott a baba? S még egy dolog: a közeli hozzátartozók (apán kívül) mikor és hogyan láthatják a babát? Köszi mégegyszer.
2010. nov. 22. 15:54
 13/35 anonim ***** válasza:

Rooming-in szobánál is kérheted, hogy éjszakára elvigyék, de ott alapból veled van végig a pici.

Apuka sem láthatja amúgy a babát, csak a TV-n keresztül. Meg a rokonok, barátok is. Az első 24 órában a közeli hozzátartozók (apuka, nagyszülők) akármikor kérhetik, hogy mutassák meg a babát (a TV-n keresztül). Utána minden nap fél 6-tól van azt hiszem a "bemutató".

Már nem lehet kitolni a piciket abban a kiskocsiban, az ÁNTSZ betiltotta sajnos. :(

2010. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Azért ez nem túl jó hír, hogy még Apa sem láthatja a picit napokig csak monitoron. :( Néhány helyen legalább üvegfalon keresztül meg lehet mutatni... Dehát ez van. Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatokat. Könnyű szülést kívánok Neked. :)
2010. nov. 23. 08:11
 15/35 anonim ***** válasza:
Te mikorra vagy kiírva a babáddal? Mert mesélhetnénk majd egymásnak amelyikünk előbb ér be szülni a kórházba, én március 6-ra vagyok számolva. :)
2010. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Én csak május 17-re vagyok kiírva, szóval még van időm. :) De szívesen fogadnám a tapasztalataidat, ha leírod. Kisfiút vártok vagy kislányt?
2010. nov. 26. 07:45
 17/35 anonim ***** válasza:

18:34-es vagyok. ma tudtam meg egy uh-on végre hogy kislány lesz, már 6 éve várok rá!!! Nagyon boldog vagyok :D

Majd szívesen megírom milyen volt odabent minden, nekem is első baba.

Nektek mi lesz, mennyi idős? :)

2010. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én február 20-ra vagyok kiírva. Szóval én közel vagyok a te időpontodhoz. :)
2010. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

De jó lehet, hogy össze is futunk majd! :)

Mesélj a te babádról.

2010. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Most vasárnap töltöm be a 28. hetet. Kislányunk lesz. Most voltunk kedden 4D UH-on, és kb. 921 grammra becsülték a kisasszonyt. Szóval egy picit kicsi, kb. 3 kiló körül saccolják a születési súlyát. De persze ilyenkor ez még tényleg csak sacc. Voltál már a kórházban szülőszobát nézni? Van fogadott orvosod? És szülésznőd?
2010. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!