Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszüléshez van joga az...

Otthonszüléshez van joga az embernek?

Figyelt kérdés
Ha valaki úgy dönt, hogy nem megy be a kórházba, hanem otthon szüli meg bába és segítség nélkül a gyerekét, azért járhat valamilyen büntetés? Mondjuk megszüli a gyereket, de a szülés után kihívja a mentőket, hogy vigyék be a babát, hogy megnézzék. Esetleg ha beteg lesz a baba, vagy meghal, és kiderül, hogy szándékosan otthon szült az illető, azért kaphat börtönt vagy büntetést?
2022. jún. 14. 16:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg rásütnék, hogy nem volt beszámítható, és megúszná. De tényleg vannak ilyen idióták, akik kockáztatnàk a gyermekük életét, és nem vennének igénybe szaksegítséget?
2022. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Gyerek veszélyeztetésének minosul ilyen formában. Megvannak a törvényi keretek, amik az otthonszülést szabalyozzak, tehát jogod van rá.

Azt nem tudom, hogy mi történik, ha úgy adod elő, mint rohamos szülés.

2022. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Előre elkövetett szándékos otthonszülés? :D Azért elég nehéz lenne azt bizonyítani, hogy direkt egyedül szült valaki. Bábák, szülésznők pedig nem vállalnak be ilyet, csak ahol a jogi keretek megengedik. A szülő nő pedig nem beszámítható, így felelőségre sem vonható.
2022. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Bába nélkül otthon szülni bűncselekmény. Kivéve, ha szándékodban áll bemenni a kórházba, de már nem tudsz, mert jön a baba. Abban az esetben is azonnali hatállyal mentőt kell hívni.
2022. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
#4 mi van ha ugy indul be a szules hogy az anya nem tudta hogy terhes?
2022. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ha kihívom a mentőt, amikor jön a baba, és utána én nem megyek be a kórházba, hanem csak a babát bevitetem a mentőkkel, akkor mi történik? Kiderül, hogy szándékosan akartam otthon szülni, vagy mivel nem beszámítható az ember ilyenkor, akkor nem lesz semmi komolyabb ügy belőle?
2022. jún. 14. 17:00
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Már miért maradnál otthon, ha a gyereked beviteted? Mellesleg téged is meg kell vizsgálni, ellátni a gátsebet, ha van, stb
2022. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok kórházba menni. Kórházfóbiám van erősen, sokkos állapotba keeülök, esetleg szívrohamot kapok, ha oda be kell feküdnöm. Nem szeretem az orvosokat sem. Szülni meg végképp nem megyek be, mert beavatkoznak. Becsúszott a baba, és abortuszra se mertem elmenni. Inkább meghalok itthon, csak ne kelljen bármiféle beavatkotást csinálni, ahol az orvosok esetleg belém nyúlnak, vagy beadnak valami injekciót.
2022. jún. 14. 17:17
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Jajj már megint te, aki vizsgálatokra se jár..stb.. egyre kamu szagúbb a történet..


Nem csak te, a gyerek is meghalhat bár már az előző millió storydból is tudjuk, hogy ez téged hidegen hagy. Ha nem félsz attól, hogy otthon fogtok szenvedni ugyan a kórházitól miért félsz? Ott kapnál fájdalomcsillapítót. Ne mond nekem, hogy te aki itt bőgött a vérvételtől elvágnád a köldökzsinórt meg letudnád kezelni a gátszakadásod stb.. Segítséged meg gondolom nem lesz mert éreltelmes ember ezt nem nézné végig hagyná.. Amúgy lehet jobban járnál ha sikerülne mert akkor remélhetőleg ahogy elvitte a mentő többet vissza se kapnád azt a szegény babát. Már ha egyáltalán eljutsz a szülésig orvosi vizsgálatok segítség nélkül.



Imádkozom, hogy kamu kérdés legyen.

2022. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Ekkora hiszti gépet! Kezeltesd magad mielőtt a gyerek megszületik, mert ebből még sok problémád fog adódni. A vizsgálatokat, laborokat hogy képzeled majd végigcsinálni?
2022. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!