Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszüléshez van joga az...

Otthonszüléshez van joga az embernek?

Figyelt kérdés
Ha valaki úgy dönt, hogy nem megy be a kórházba, hanem otthon szüli meg bába és segítség nélkül a gyerekét, azért járhat valamilyen büntetés? Mondjuk megszüli a gyereket, de a szülés után kihívja a mentőket, hogy vigyék be a babát, hogy megnézzék. Esetleg ha beteg lesz a baba, vagy meghal, és kiderül, hogy szándékosan otthon szült az illető, azért kaphat börtönt vagy büntetést?
2022. jún. 14. 16:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, a gondozatlan terhességed miatt egyébként is védelembe fogják venni, az se biztos, hogy visszakapod.
2022. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Idióta, szerencsétlen gyerek, remélem tényleg elviszik és vissza se kapod.
2022. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Én szakpszichológus szolgálatát javaslom. Anyaként sajnos egy csomó dologban fejlődnöd kell és megemberelned magad.
2022. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is, tudom, hogy kamu...


De hogy hasznos is legyek:

- gondozatlan terhességért el nem veszik, de védelembe vétel megtörténhet (kijelölnek nektek a gyermekjóléti szolgálatból esetgazdát, folyamatos megfigyelés alatt tartanak stb)

- a jelenlegi tüneteiddel a helyi pszichiátriai szakrendelést érdemes lenne felkeresned. Oda háziorvos adhat beutalót. Sajnos ez a fokú szorongás már veszélyes.

- az otthon szülés teljesen legális! De csak a törvényi keretek között: kell fogadott segítő (bába, szülésznő), illetve kórház a 20 km-es körzetedben. Mivel ha faros vagy harántfekvéses a baba, vagy leesik a szívhang vagy te elkezdesz közben extrémen vérezni, akkor sürgős beavatkozás kell.

- ha valakinél véletlenül otthon ér véget (vagy kocsiban, mentőben, munkában stb), nyilván nem büntetik meg. De szándékosan csak a törvényi keretek között tervezhetsz ilyet.

- a babát persze, hogy beviszik, de téged is el kell látni. Gátseb, esetleg infúzió vagy vértranszfúzió, antibiotikum. Feltételezve, hogy természetes úton jön ki a baba és nincs szükség (életmentő!!) császárra.

2022. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
de ha ennyire fobias vagy akkor miert nem mesz pszichologushoz es fogadsz babat?? komolyan ennyire onzo vagy hogy a gyerekeden se segitenel??
2022. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Fú de beteg vagy kérdező... és ilyennek ad az Isten gyereket, aki hagyná meghalni is.. szomorú.
2022. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem gondozatlan a terhességem, járok nőgyógyászhoz és elmentem a vérvételekre is.

Jó lett volna, ha meddő vagyok, és nem csúszik be a baba. Sajnos igen, ennyire önző vagyok, mert sosem akartam gyereket, és nincs bennem semmi anyai ösztön. El kellett volna vetetnem, de olyan szinten félek a beavatkozásoktól, hogy úgy gondoltam, vagy túléljük, vagy nem. Az abortusszal is megöltem volna a gyereket, így még van esélye élni is. Ha túléljük, és a szülés kivált valamiféle anyai ösztönt, és ragaszkodni fogok a gyerekhez, akkor megtartom, ha nem, akkor örökbeadom.

2022. jún. 15. 06:52
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Remélem csak troll. Az apuka is ilyen könnyen lemond róla? Mert ha ő nem egyezik bele, akkor nincs örökbeadás. Azt meg végképp nem hiszem el, hogy a sima orvosi vizsgálatokon megjelensz, minden oké, de a szülés körüli macera már nem. Amúgy a vizsgálatokat, beavatkozásokat észre sem fogod venni, mert a fájdalom annyivsl erősebb lesz, hogy már minden mindegy lesz.
2022. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell dugni ha ennyire nem akarsz gyereket. Esetleg normálisan kell védekezni vagy esemény utáni. Érdekes, nővérem sem akar gyereket, nem az az anya típus, tudja jól magáról, és lám, sosem lett terhes mert ismeri a védekezést.
2022. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%
Na akkor ugyanúgy ahogy elmentél vérvételekre meg mindenre elmész szülni is. Ennyi. Attól is meg akartál halni mégis élsz.
2022. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!