Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi csomagban ezek szükség...

Kórházi csomagban ezek szükségesek?

Figyelt kérdés

Van pár dolog a listán, ami nem tudom, tényleg olyan fontos-e.

Az egyik a köntös. Pár hét múlva esedékes a szülés, tehát még mindig meleg lesz, kell-e bentre köntös?

Illetve írnak ilyet, hogy sportkupakos kulacs. Ez gondolom azoknak, akik esetleg nem bírnának felkelni, kényelmesebb inni belőle?

De felkelni ígyis- úgyis fel kell gondolom.

Cumit kell bentre? Ez nincs rajta, csak egy ismerőstől kérdezték bent.


2022. júl. 1. 10:05
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor ez is kórháza válogatja, hogy hol mi a menetrend meg mit kell vinni.


Akkor berakok egy cumit is😅

2022. júl. 1. 11:14
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik élelmiszer boltban.

A kubunak van ízesített vize, valami power ital is készül. ilyen kupakkal. Nem kell ezért 3000 ftos kulacsot venned

2022. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

A köntös rajtad múlik. Nekem nem kellett, nem is vittem. Valakinek jól esik úgy kilépni a folyosóra, hogy valami "takarja". Engem ez egyáltalán nem érdekelt, nem rég szültem, meleg volt, azért egy vékony pulcsi volt a bőröndben, ha esetleg fáznék, de inkább melegem volt.

A "szopókás" üveg vajúdásra, vagy az örzőben tényleg jól jön, könnyebb belőle bármilyen pózban inni, mint a simából. Rendesek szoktak lenni a szülésznők, vagy apuka segít, ha ott van, de engem megnyugtatott, hogy van nálunk sport kupak és jól is jött a vajúdás közepétől kb.

Játszó cumi nem kell, cumisüveg viszont szerintem nem árt. Nálunk volt némi komplikáció, így 16 órát nem láttam a babámat. Születésekor szépen rácuppant a cicire, aztán az osztályon csak szenvedtünk, nyammogott, nem értettem. Hát kiderült, hogy jól betápszerezték, a játszócumit pedig a szemem előtt húzták ki a szájából, amikor mentem érte. A kórházban így végig kapott tápszert, a tejem nem indult el, én sík ideg voltam és kimerült, szóval na... nekünk jól jött. Aztán itthon helyreálltak a dolgok. Ha nagyon muszáj adnak cumisüveget, de szerintem jobb a saját.

2022. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Köntöst nem használtam, mert meleg volt, de a szívószálas kulacs nagyon jól jött császár után. A sima üvegből a felét a nyakamba öntöttem a másik felét meg letüdőztem, aztán ott fuldokoltam az ágyon sebes hassal. Nagyon jó volt😅
2022. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Én tök “véletlen” vittem magammal a kulacsot, benne maradt a táskámban, de utólag visszagondolva nagyon hasznos volt. Természetesen szültem, de szoptatás közben is kényelmes volt, hogy nem kellett s kupakkal bajlódni stb. és még egy hétig itthon is abból ittam.

Ami nem kellett, de az én kórházi listámon rajta volt: intim törlő és mosakodó, fejőgép, 10 törülköző ( fene tudja minek volt annyi írva :D ) bármilyen ruha a benti hálóing és a hazamenős ruhán kívül, benti cipő, több papucs, szoptatós melltartó és melltartó betét (még úgy sem indul be úgy a tej, hogy szükség legyen rá)


Amit nem írtak vagy keveset de kellett volna: babának több textilpelenka, 5x annyi betét mint ami a listán volt.

2022. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

A leg banálisabb dolgot felejtettem el, hajgumit :D

De kb.3 napig nem volt eszemben,végül egy nővér szánt meg egy gézdarabbal,hogy kössem fel a hajamat.

2022. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
A pepcoban lehet most kapni tök jó szívószálas kulacsot, 600 ft.
2022. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem köntöst, de túl sokat nem használtam, kibírtam volna nélküle. Sport kulacsot nem vittem, nem is volt rá szükség. Max vajúdás alatt jól jött volna, de olyan gyorsan történt minden, hogy nem kellett. Cumit vittem, a fiam igényelte is, az már más kérdés, hogy pár hónapon belül már nem kellett neki.
2022. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Köntös felesleges, dög meleg volt áprilisban is.

En sem készültem csaszarra, sőt, szulesre sem, így természetesen a kapkodasban csak a víz maradt itthon, en a szobatarsamtol kaptam egy kulacsot ajandekba, hidd el nagyon hasznos. Pohárból császár után fekve magamra borítottam a felét.. Na meg én kiszaradtam szülés alatt, utana két hétig 5 liternel is többet ittam és még úgyis cserepes volt a szám, kepzeld akkor mennyit ittam a korhazban és friss vagassal jobb volt egyszer megtolteni a nagy kulacsot mint percenkent poharral "rohangalni" a mosdóba

2022. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Cumit vittem, kérdezték is van e, azóta is cumizik a fiam, én döntésem, tudom, vannak sokan ellene
2022. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!