Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan és mikor lehet fürdeni...

Hogyan és mikor lehet fürdeni szülés után?

Figyelt kérdés

Interneten sok egymásnak ellentmondó információt találtam, gondolom nem mind a legfrissebb ajánlás szerint íródott. (Pl.:24 óráig ne fürödjön az anyuka/egyből lehet; csak zuhanyozni szabad/jobb az ülőfürdő stb.)

Sose voltam kórházban, se semmilyen műtétem nem volt, úgyhogy fogalmam sincs mit hogyan kell. Gondolom a kórházban elmondják majd, de szeretném előre tudni.


Olvastam azt is, hogy illat és mindenmentes tusfürdő kell, de a kórházi listán nincs semmi ilyen kiemelve…Vettem gátsprayt, kézi bidét, elpakoltam a szokásos intim lemosómat, de nem tudom ezeket szabad-e és mikor.


Arra lennék kíváncsi, aki mostanában szült, hogyan és mikor és mivel fürödhetett először, hova mehet víz/ hova nem.

Természetes szülésre készülök, de a császár utáni eljárás is érdekel, mert sose lehet tudni.



2022. júl. 12. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetes úton szültem gátmetszéssel kétszer 2020-ban és idén. Az első gyerekem reggel 9-kor jött a világra, este 7 körül már elmentem zuhanyozni. Tusfürdőt használtam a testemre. A gátsebet érheti víz, sőt a langyos víztől kicsit lazulnak a varratok és kényelmesebb lesz. Azon a területen 2 hétig csak vizet használtam, később óvatosan intimtusfürdőt, 6. hét kontrollja után már mindent a megszokott módon. A második gyerekem éjjel 2-kor született meg, nála is este 7 körül mentem el zuhanyozni úgy, mint az elsőnél.

Minden rendben volt, nem gyulladt be a sebem.

2022. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetes úton szültem, nálunk az protokoll, hogy szülés után 2-3 órával le kell zuhanyozni, utána visznek át a gyermekágyra.


Ez egyfajta megfigyelés is, mert ha nem vagy olyan állapotban, hogy letusolj, maradsz még a megörzőben.

2022. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Én is természetes úton szültem, aranyóra után még egy kicsit a gyermekágyon elvoltunk a babával, de amint kivették végül a kanült a karomból (nem is tudom, minek volt ott, az elején betették "majd ha kell, legyen" és csak a szülés utáni első pisilés után vették ki), akkor már mentem is zuhanyozni. Senki sem mondta, hogy ne mehetnék, én meg eléggé mocskosnak éreztem magam a rakás izzadság és vér és magzatmáz és mindennel borítva, szóval alig vártam, hogy végre mosakodjak :D A kórházban amúgy is csak zuhanyzó volt, szóval nagyon más lehetőség nem volt, de én meglepődnék rajta, ha valakinek lenne gusztusa rendesen leülni fürödni kádba (ülőfürdő??? O.O ezt még életemben nem hallottam) olyan szintű vérzéssel. Plusz nem is hiszem, hogy a gátsebnek (ha van) jót tenne a folyamatos ázás. Amíg a gyermekágyi vérzés tart, én úgy tudom, hogy nem ajánlatos fürödni, csak zuhanyozni (mondjuk ez menstruáció alatt is így van).


A császáros dologban tapasztalatom nincs, viszont ott is úgy tudom, hogy a sebet magát érdemes szárazon tartani, fürödni vele/áztatni amíg a varratszedés nem történt meg, biztos nem szabad. De ugye császár után is még ömlik az emberből a vér pár hétig (na jó, kicsit túlzok, de azért nem csak kis pötyizés van szülés után, hát egy tenyérnyi nyílt seb van a méheden, ami amíg be nem gyógyul, bizony vérzik-váladékozik és bizony hajlamosít a fertőzésekre is), szóval ott is szerintem a gyermekágyi vérzés elmúlásáig javasolt nem fürdőzni nagyon.


Amúgy én a megszokott termékeimet használtam, a gátsebet csak kicsit leöblögettem tiszta vízzel, de mindenhol máshol a szokásos módon zuhanyoztam. Meg a mellbimbóimat is csak vízzel mostam, ott sem használtam tusfürdőt, egyrészt a baba miatti elővigyázatosságból, másrészt meg mert annyira fájt a szoptatás az első 4-5 hétben, hogy kb ránéztem és sírva fakadtam, inkább nem értem hozzá, ha nem volt muszáj :D

2022. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A 6 hetes kontrollig nem lehet ülve fürödni.
2022. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is le kellett zuhanyozni szülés után. Nyilván jól esik utána, szóval nem volt kérdés. Lement az aranyóránk (2 óra volt), elvitték a babát és jelezte a szülésznő, hogyha gondolom próbáljak felállni, zuhanyozzak le és mehetek a baba után. A férjem segített.

Én nem tudtam akkor még felkelni, visszafektettek, infúziót kaptam, pihentem, aztán amikor kicsit jobban lettem, mentem is zuhanyozni, tiszta ruhát húzni, stb.

Az hogy utána ki hova mit használ, nálunk a kutyát nem érdekelte. Sima tusfürdőt vittem, de a gátsebet csak vízzel átlögyböltem mindig. Hozzáérni is alig mertem, nem hogy még valamivel mosogassam/kenegessem.

Ülőfürdőzni nem lehet a gyermekágyas időszakban a dokim javaslata szerint.

2022. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Császáros voltam.

Műtét után 6 órával felállítottak, segítettek zuhanyozni az első tapasz vízálló volt, ezt másnap cserélték normál tapaszra. A sebet áztatni nem szabad, zuhany után kötéscsere.

6 hétig tilos az ülőfürdő, a felszálló fertőzések miatt.

Amíg tartott a tisztulás, főleg vízzel mostam magam altájon. Időnként minimális tusfürdőt használtam.

Zuhanyzáshoz bioderma atoderm olajtusfürdőt használunk, ez nem változott. Illatmentes, bőrbarát.

2022. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is természetes úton szültem. Szülés után kb 2 órával mielőtt a gyerekágyas részre mentem volna a szülésznő hozta a cuccom és elkisért zuhanyozni.Az addig is használt tüsfürdőt használtam de alul csakis sima víz.Gátmetszésem volt és a doki,szülésznő is mondta, hogy naponta többször zuhanyozzak és áztassam kicsit a gátsebet.Itthon is így csináltam,sokat segít.
2022. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülésznő kísért el fürdeni amikor letelt az aranyóra. Elvitték a babát, elköszöntem a férjemtől és a szülőszoba mellett lévő zuhanyzóban segített letusolni a szülésznő. Azaz én tusoltam (sima tusfördővel semmi extra, lent meg csak víz) ő meg a végén segített lábattörölni meg felvenni a bugyipelenkát (tena), intézte a cuccaimat. A császárosok a gyerekágyas osztályon zuhanyoztak miután felallították őket a 6 óra fekvésől. Nekik a nővér segített mindenben.
2022. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetes úton szültem, gátmetszéssel. Hajnalban negyed 2kor született a lányom, délután/este felé 6kor mentem zuhanyozni. A felső testemre a lányom mindenmentes fürdetőjét használtam, oda lentre semmit, nem is mertem odanyúlni. Kis idő múlva természetesen már muszáj volt, hogy át tudjam szépen mosni, de nem használtam semmilyen intimlemosót csak tiszta vízet.

Otthon pedig egy nap ahányszor csak tudtam alulról lezuhanyoztattam magam, egyrészt jól is esett a varratnak másrészt állítólag hamarabb regenerálódik.

2022. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Császár után, mikor felálhattam segítettek mosakodni, másnap mikor már nem volt bennem hasi kivezető cső akkor zuhanyoztam. Zuhany után kötéscsere. Ugyanazzal tusoltam, mint itthon, tusfürdő, intim mosakodó.
2022. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!