Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan és mikor lehet fürdeni...

Hogyan és mikor lehet fürdeni szülés után?

Figyelt kérdés

Interneten sok egymásnak ellentmondó információt találtam, gondolom nem mind a legfrissebb ajánlás szerint íródott. (Pl.:24 óráig ne fürödjön az anyuka/egyből lehet; csak zuhanyozni szabad/jobb az ülőfürdő stb.)

Sose voltam kórházban, se semmilyen műtétem nem volt, úgyhogy fogalmam sincs mit hogyan kell. Gondolom a kórházban elmondják majd, de szeretném előre tudni.


Olvastam azt is, hogy illat és mindenmentes tusfürdő kell, de a kórházi listán nincs semmi ilyen kiemelve…Vettem gátsprayt, kézi bidét, elpakoltam a szokásos intim lemosómat, de nem tudom ezeket szabad-e és mikor.


Arra lennék kíváncsi, aki mostanában szült, hogyan és mikor és mivel fürödhetett először, hova mehet víz/ hova nem.

Természetes szülésre készülök, de a császár utáni eljárás is érdekel, mert sose lehet tudni.



2022. júl. 12. 11:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%
Császáros voltam, éjszaka. Hajnalban lemosdattak lavórból, mivel 12 órát kellett feküdnöm a spinál után. Másnap reggel letörölgettem magam a mosdónál tusfürdős szivaccsal. Következő reggel kértem egy nagyon rendes takarítónőtől egy nagy szemetes zsákot, azt a hasam köré tekertem amennyire tudtam és letusoltam, ahogyan a szülés előtt is.
2022. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is az volt, hogy az aranyóra után zuhany, a szülésznő segített. Látnia kellett, hogy tudok magamtól pisilni, meg segített kicsit rendbe rakni magam. Én tiszta vér, izzadság, magzatmáz és egyéb voltam, szóval leírhatatlanul jól esett zuhanyozni. Sima tusfürdőt használtam, alul meg víz. Hozzáérni alig mertem kb, de később is sokat segített, ha WC használatok után lemostam vízzel és aloe spray.

Fürdeni sosem fürdök, itthon se, de az elején hagyd ki, 6 hetes kontrollig.

2022. júl. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!