Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 3 héttel el lehet...

Szülés után 3 héttel el lehet kezdeni a kisebb súllyal végzett súlyzós edzést? Milyen veszéllyel jár, ha elkezdek óvatosan edzeni?

Figyelt kérdés
A terhességem végéig súlyzós edzéseket csináltam, a szülés előtti napokban is. 11 éve edzek, hozzá volt szokva a szervezetem. Természetes, komplikációmentes szülésem volt. Azt hallottam, hogy aki edzett, annál gyorsabb a regenerálódás szülés után. Egy hete szültem, és úgy érzem, hogy tele vagyok energiával. Tudom, hogy a baba a legelső, de ennyi év edzés után nehéz elszakadni az edzéstől. Ha lehet, minél hamarabb elkezdeném, persze csak óvatosan és fokozatosan.

2022. aug. 9. 08:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Ha szoptatsz, inkább ne.
2022. aug. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem várd meg a 6 hetes kontrollt, és ha a doki rábólint akkor nyugodtan. A szoptatással nincs gond én is edzek szoptatás mellett.
2022. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes kontrollt várd ki, én is azt mondom.
2022. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Én nem edzenék szoptatás alatt, legalábbis súlyzóval nem.

Ha nem szoptatsz, hallgass a tested jelzéseire, és fokozatosan haladva, óvatosan kezdd.

2022. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Óh az az isteni első 2 hét. Én is úgy voltam, hogy hát ez király, álom baba. Aha, ez a beetetési időszak, 2 hét után kaptam egy jó pofont az álombabámtól. :D Várd meg a 6 hetet. Oké, hogy jól érzed magad, de egy óriási seb van a méheden. Ha ilyen nyugis baba marad, pihenj, élvezd ki. Nem véletlenül gyermekágyi időszak. Menjetek sétálni, igyál meg egy jó kávét valahol, edzést pedig pár hét múlva kezdheted.
2022. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem húzódott vissza a méhed még és van rajta egy nagy seb (a méhlepény helye), plusz a hasizmod is szét lehet nyílva, azért nem ajánlják. Sportoló rokonomat sérvvel kellett műteni, szóval nem ezen múlik.
2022. aug. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy tele vagy energiával és úgy érzed bármit megcsinálsz de hidd el, hogy a szervezetednek kell az a 6 hét. Ez az időszak szóljon a babáról, rólad, lesz időd még edzeni de ez az első időszak nem jön vissza. Olyan gyorsan telik mellettük az idő, észre se veszed és ott fog totyogni melletted.
2022. aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A 6 hetet mindenképpen ki kellene várni. Amúgy az sem igaz, hogy aki edzett korábban, könnyebben regenerálódik. Első gyerek előtt rendszeresen, napi szinten edzettem, súlyzóztam is, mégis nehezen épültem fel szülés után. Második gyerek előtt szinte egyáltalán nem edzettem, örültem ha éltem a gyerek mellett. Mégis sokkal könnyebben helyre alltam. Szóval nem feltétlenül ettől függ.
2022. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Persze, belevághatsz. Annak a levét, ha nem várod ki a 6 hetet, nem most fogod meginni, hanem évek múlva, és majd csodálkozol, hogy de hát mitől is lett méhsüllyedésed meg hasonlók.

Elröpül az a 6 hét, és ki lehet bírni edzés nélkül.

Amúgy meg az 5. profin leírta, jót nevettem, adom.

2022. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja nálunk is az első 2 hét (persze amíg kórházban volt...) a nővérkék: jajj de édes baba, jajj de kedves baba... a 13. Napon aztán: van hangja....

Gyors haza is engedték 😃

2022. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!