Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 3 héttel el lehet...

Szülés után 3 héttel el lehet kezdeni a kisebb súllyal végzett súlyzós edzést? Milyen veszéllyel jár, ha elkezdek óvatosan edzeni?

Figyelt kérdés
A terhességem végéig súlyzós edzéseket csináltam, a szülés előtti napokban is. 11 éve edzek, hozzá volt szokva a szervezetem. Természetes, komplikációmentes szülésem volt. Azt hallottam, hogy aki edzett, annál gyorsabb a regenerálódás szülés után. Egy hete szültem, és úgy érzem, hogy tele vagyok energiával. Tudom, hogy a baba a legelső, de ennyi év edzés után nehéz elszakadni az edzéstől. Ha lehet, minél hamarabb elkezdeném, persze csak óvatosan és fokozatosan.

2022. aug. 9. 08:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam mint te, 10+ éve edzem, a terhesség alatt is végig súlyokkal edzettem.

Ugyan nekem pcs-m volt, úgyhogy az első két hétben eszembe sem jutott edzeni, utána az orvosom a pilatest javasolta, a 6 hetes kontrollon pedig azt rábólintott a súlyzós edzésre, persze fokozatosan és óvatosan.


Nekem ez így teljesen bevált, a pilates nem nőtt hozzám, de segített a regenerálódásban. Amikor újra elkezdtem a súlyzós edzést a hasizmaimra nagyon figyeltem, célzottan nem is csináltam hasra semmit egy darabig.

A 6 hetet érdemes mindenképpen megvárni, egyrészt hogy lásson orvos, másrészt, hogy a méhed vissza tudjon húzódni.


A szoptatással nincs semmilyen összefüggés, én azóta is szoptatok. Nekem a védőnő, nőgyógyász is kifejezetten ajánlotta, hogy sportoljak amint lehet. Nem befolyásol semmit.

2022. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Személyi edzők is azt szokták javasolni, hogy a 6 hetes kontrol után lehet kezdeni, ha a doki mindent rendben talált.
2022. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is sportoltam, de a kórházban megkérdeztem a gyógytornászt. Adott egy papírt, hogy mit lehet csinálni rögtön szülés után (intim torna), és hogy mit lehet 6-8 hét után. Az eredeti mozgásformára (rúd sport) való visszatérésre pedig legalább 3 hónapot mondott. Szóval ha 6 hét utána vissza is térsz az edzéshez, csak szép fokozatosan.
2022. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Így lehet f.sza méhsüllyedést szerezni. 11 éve edzel, de sokat ezek szerint nem tudsz róla. Ne a tested jelzéseire hallgass, hanem egy hozzáértő edzőre.
2022. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!