Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki félt a szüléstől végül...

Aki félt a szüléstől végül jobb vagy rosszabb élmény volt?

Figyelt kérdés
Első szülésed kellemes csalódás volt,vagy sokkal rosszabb mint amire számítottál? Hogyan képzelted el és mi volt másképp mint amire gondoltál? Miután megismerted milyen a szülés,jobban vagy kevésbé félsz( vagy féltél) a másodiknál?
2022. aug. 9. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Először is mindenki fél a szüléstől. Másodszor sokkal nehezebb, de sokkal csodálatosabb élmény volt, mint gondoltam. Ha lenne még egy, kevésbé félnék, mert tudom, hogy a testem képes rá, viszont már tudom milyen nehéz feladat vár rám és ez ijesztő. Bízz a testedben és magadban!
2022. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Jó élménynek nem mondanám, de nem éltem meg rosszul se. Én nagyon racionális típus vagyok, semmi lelki csodát nem vártam, csak egy hosszú fájdalmas szenvedést. Ez így lényegében igaz is, hosszú fájdalmas tortúra volt, de nem volt halálfélelmem, nem rettegtem, csak nagyon vártam a végét. És nem félek a következőtől, nem is várom, de már szülés másnapján tudtam, hogy na nekem biztos, hogy lesz második gyerekem is, mert a kisfiamnak sokkal jobban örültem, mint vártam.
2022. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem töredék annyira volt fájdalmas mint amire számítottam. Azt hittem majd ilyen belehalós lesz. Hat nem. Az utolsó néhány fájás volt jajgatós. Igaz, hogy nem tartott sokáig az egész, az is sokat dobott rajta.


Viszont sokkal euforikusabb volt, ezerszer csodálatosan mint amire számítottam. Életem legszebb élménye.

2022. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Olyan volt amilyennek képzeltem. Fájt. Nagyon. Semmi misztikus csodát nem találtam benne, örültem hogy túl vagyok rajta. Sosem értettem miért tulajdonítanak mások olyan nagy jelentőséget a szülés aktusanak. Minden fontos utána jön :)
2022. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Császárral szültem igaz, de sokkkkkal rosszabbra számítottam. Ijesztgettek minden felével, de kellemesen csalódtam :)
2022. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rosszul éltem meg, azt hittem sosem dolgozom fel, de az idő megszépíti. Mégcsak 3 hónap telt el, de már úgy érzem, hogy simán végigcsinálnám mégegyszer.
2022. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Rosszabbra számítottam.

Masodiknál meg már cseppet sem féltem. ☺️ Elsőnèl nagyon.

2022. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én rettegtem, de aztán olyasmi élmény volt mint a #3-as válaszolónak. Amikor beindult már úgy sodródtam az árral, a nagy részét kihúztam itthon, 3 percesekkel indultunk be, beérve pedig 3 és fél óra alatt kint is volt a bébi.

Az utolsó pár fájás volt a hangosabban jajjgatós, de nem sikítós, persze életem legfájdalmasabb élménye volt, hazudnék ha más mondanék, ellenben fel voltam készülve már a gátsebre, varrásra, varratszedésre, aztán nem is repedtem-szakdtam, gátvédelemmel szültem pedig első baba. Nekem ez volt a pozitív csalódás.

Akkor azt mondtam, hogy soha többet (ami így is lesz mert csak egyet terveztünk) de az idő megszépítette, és simán szülnék újra, ha akarnánk még babát.

2022. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jobb volt mint amire számítottam, ennek ellenére most a másodiktól valamiért még jobban félek, mert az van bennem, hogy hogy fogom bírni, ha nehezebb rosszabb lesz
2022. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Jobban fájt mint amire számítottam. És rohadt sokáig is tartott.
2022. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!