Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves anyukák! Olyan szüléstö...

Kedves anyukák! Olyan szüléstörténetekre lennék kíváncsi, ahol az egész terhesség "zökkenőmentes" volt. Akkor a szülés rosszabb vajon emiatt?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy eléggé félek a szüléstől olyan téren, hogy az egész terhességem alatt minden rendben volt mindig. Félre ne értsetek, ez nagyon jó csak félek így a szülés annál nehezebb lesz. Persze a babáért bármit elviselek, csak a kíváncsiság és félelem... 38 hkm
2013. szept. 2. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kettőnek semmi köze egymáshoz. Az első terhességem elején 3 hónapig alig ettem, mert állandóan a hánytam. A második-harmadiknál a terhesség probléma mentes volt. A második szülés is normálisan folyt le, a harmadik viszont nehéz volt.
2013. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első fiammal minden oké volt végig,kb 7-8 óra volt a szülés,mindenki mondta milyen gyors, ahhoz képest,hogy első baba.

2. fiammal igaz volt az elején hematómám,de kb 1 hétig tudtam csak vele feküdni,mert ennyi segítségem volt,utána már én voltam fiammal,minden rendben volt a terhesség alatt,pedig emelgettem is rendesen, sétáltam rengeteget(7 hónapos terhesen a deákról fel a várba,gyalog!)e mellett fiammal is minden nap,szóval tényleg zökkenő mentes volt,a szülésem kb 2 órásra sikeredett,ebből 1 órát otthon töltöttem,mert nem akartam elhinni,hogy megindult a szülés,1 órát meg a szülőszobán,a doki nem hitte el,hogy most nemrég kezdtem el vajúdni:)

na ilyet kívánok neked is:)

2013. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

hihetetlenül zökkenőmentes várandósságom volt, és irigylésre méltóan könnyű szülésem :) ki tudja, lehet, hogy ha lesz kistesó, meg majd jól megkínoz az élet...

most nem akarok észt játszani, de a tesóm szerint annyira ösztönösen és természetesen álltam mindvégig a dolgokhoz, hogy nem is lehetett volna másképp.

gondold azt, hogy ŐS-ANYA vagy, és hogy a világ legtermészetesebb dolgát végzed, kérd meg a babát is, hogy ügyes legyen a születésnél, és szimplán gondolj arra, hogy könnyű lesz a szülésed! (lehet, h bejön, én kb. ezeket csináltam) :)

2013. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én terhességem mondhatni hibátlan volt,kicsi magas vérnyomást leszámítva,de az sem volt gáz.A szülésem szörnyű volt.Nem kivanom senkinek,pedig bennem is meg volt a pozitiv hozzaallas.Baratnom pont forditva nehez terhessed,könnyu,gyors szules. Ennek ellenere szerintem nem lehet altalanositani.Könnyu szulest kivanok neked :)
2013. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes terhesség, könnyű szülés. Be kellet feküdnöm a kórházba. Vizsgálatra mentem mikor szólt a doki, hogy gyorsan öltözzek át szülés lesz. Csak pislogtam nagyokat, fájást nem éreztem. 10 perc volt mire vissza értem, akkor már éreztem 1-2 erősebb nyilalást. Megint megnéztek és kérdezték, hogy nem kell nyomnom? Mondtam, hogy nem. Burkot repesztettek, hirtelen éreztem, hogy húha, most nyomnom kell (de valamiért ez sem igazán fájdalom volt) 3 tolásból kint volt a kicsi. Másnap fogtam, csak fel, hogy én tényleg szültem. :D Olyan gyors és egyszerű volt. 3 öltésem lett. 1 hét alatt felépültem. Aztán mindent segítség nélkül csináltam. (terhesen egyedül maradtam). Teszem hozzá 50 kiló vagyok és 160 cm. Első babát szültem. Igaz szülni 70 kilóval mentem. Én nem álltam pozitívan hozzá! Az utolsó hetekben már elhitettem magammal, hogy bele fogok halni, nem élem túl. Rettegtem, rá gondoltam a szülésre és halálfélelmem, sírhatnékom volt. Talán jobb is hogy ilyen gyorsan zajlott, nem tudtam rágörcsölni. Mindenkinek ilyen könnyű szülést kívánok, gyönyörű emlék maradt a számomra. Arról ne is beszéljünk mikor megláttam a fiam. Na akkor már sírtam! De nem a fájdalomtól! Hihetetlen volt, hogy az enyém, ott van, él, jól van! Csodálatos dolog tényleg, minden túlzás nélkül! Ez lebegjen neked is a szemed előtt. Nagyon könnyű, gyors szülést és rengeteg egészséget kívánok neked és a születendő babának!
2013. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerencsések vagytok. :) Jó érzés ilyeneket olvasni, köszönöm. Bár tudom mindenkinek más, reménykedem, hogy nekem is ilyen szülésem lesz. Persze a lényeg, hogy a babával minden rendben legyen! :)
2013. szept. 2. 23:01
 7/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:

tokeletesen "eszrevetlen" varandossagom utan volt egy eleg nehez,19 oras szulesem, de!!!!!! barmilyen nehez akkor Neked es a babanak, barmennyire megvisel-es a negativ elmeny kovet par hetig- hidd el, tul fogsz esni rajta, lelkileg testileg egyarant! amikor kijottem a korhazbol azt mondtam, hogy koszonom a sorsnak ezt az elmenyt, de nem kernek belole tobbet. Most mindenoras vagyok a masodikkal,16 honap utan, es a varandossagom most inkabb terhesseg, de annyira elhalvanyult mar ez alatt a rovid ido alatt a negativ szules elmeny, hogy kepea vagyok mar pozitivan allni az elottem allo feladathoz! ne felj, ne gorcsolj, mert az semmivel sem fog elorebb vinni, sot! ne engedd, hogy a tudatod beszukitse az osztoneid ertelmezeset! sokan megtettuk mar, sokan, koztuk Te is talan, meg egyszer, ketszer, vagy ahanyszor azerezned meg fogod tenni, osztonbol, ahogy sok ezer eve minden asszony,vagy akar emlos eloleny:-):-):-)

kitrtas es fel a fejjel, nemsokara mindent karpotol a kisbabad (ha lesz egyaltalan mit karpotolni, mert lehet Te is leszel olyan szerenses mint sokan, akik 2 ora alatt, (elvislehetetlen) fajdalom nelkul adtak eletet!

Sok szerencset:-)

2013. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont azt mondogattukma férjemmel, hogy milyen normális terhességem volt, semmi haskeményedés, semmi egyéb probléma, úgyhogy biztos a szülés is problémamentes lesz. Így is lett mindkét terhességemnél. Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy természetesen kell hozzáállni. Én a szüléssel nem foglalkoztam, nem készültem rá, nem terveztem, hogy milyen lesz, éppen ezért csak haladtam a folyamattal, és mindenféle gyógyszerek , rásegítések nélkül szültem mindkétszer. Mondjuk kellett hozzá egy olyan orvos, aki nem abatkozott bele a folyamatba.
2013. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hibátlan 9 hónapom volt az első fiammal, de tényleg. Azon kívül, hogy megmozdult és elkezdett nőni a hasam, semmi tünetem, bajom, problémám nem volt. Hízni is csak 7 kg-ot híztam. A kiírt nap hajnalán fájásokra ébredtem, 10 órakor kerültem be a szülőszobára, 2 órán keresztül menstruációs görcsnél kisebb fájásaim voltak, délben mondta a dokim, hogy na, lehet nyomni, és 12:20-kor megvolt a fiam. :)


Most megint terhes vagyok, eddig minden ugyanúgy zajlik, mint először. Remélem így is marad. :)


Szerintem sokat számít a pozitív hozzáállás, én végig hittem benne, hogy gyors és könnyű szülésem lesz. Ezt kívánom Neked is! Majd írd meg, ha nem felejted el.


25 hkm

2013. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságokat és a válaszokat. :) Igazán jólesik. :)
2013. szept. 3. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!