Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki félt a szüléstől,...

Mindenki félt a szüléstől, aki már túl van rajta? Rosszabb volt, mint amire számítottatok?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy milyen lesz, de ahogy olvasom, hogy a legtöbben, hogy megszenvedtek vele, nem tudom, hogy én hogyan fogom bírni. Egyáltalán milyen jellegű fájdalomra számítsak. Azt hallottam, hogy hasonlóak a görcsök, mint a vesekő esetében. Hát ahhoz már volt szerencsém, de az a megérzésem, hogy a szülés ennél biztosan jobban fájhat.


Üdv 37 heteske


2009. ápr. 16. 12:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Persze, hogy féltem. Az ember önkéntelenül fél az ismeretlentől. De én nem kizárólag a fájdalomtól, hanem attól, hogyan fogom bírni 8-12 órán át a folyamatos koncentrálást, fájdalmat, ébrenlétet, nem evést, nem ivást.

A fájdalommal úgy voltam, hogy ha nagyon nem bírom kérek EDA-t. Végül azért kellett EDA, mert nem tágultam rendesen, 11 óra után sem.

A legjobban így lehet az én fájdalmamat leírni: nagyon erős menstruációs görcs közben ketté akarnák törni a derekamat és a farkcsontomat. A legrosszabb az volt, hogy a fájdalomtól még össze sem tudtam görnyedni.


Most a második babámat várom, abszolút nem félek a szüléstől, tudom, hogy fájni fog, de megéri.


Könnyű szülést!

2009. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

nem akarlak elkeseríteni, de nekem iszonyat fájt! Sokkal rosszabb volt mint amire számítottam, mint amit írtak a neten, újságokban. Azt hittem nem élem túl. Ha nincs mellettem a férjem, nem tudtam volna végigcsinálni. De túléltem, és van egy gyönyörű fiam. Nálam nem jött be az a mondás, ha megszületik elmúlik minden fájdalom. Én még a mai napig emlékszem mennyire szenvedtem, pedig már 5 hós a babóm!

2009. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon féltem, ahogyan közeledett az időpont, egyre jobban. Azt gondolom ez természetes. Engem végül császároztak, és egyáltalán nem volt olyan kibírhatatlan. gyorsan megvan a műtét. és a felépülés is gyorsan megy. A felkelés kicsit kellemetlen az első napokban, de mindig egyre könnyebb, majd pár nap múlva már nem is fáj. Szerintem kibírható, ne izgulj! A végeremény pedig csodás!

2009. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ti szedtetek előtte esetleg valamilyen homeopátiás bogyót, málnalevél teát? Én elkezdtem ezeket szedegetni, hát nem tudom segítenek-e majd. Sajnos az én anyukám is nagyon megszenvedett velem, amikor megszülettem és azt hallottam, hogy ez állítólag alkatilag öröklendő. Hát akkor azt hiszem "felköthetem a gatyám":) Ha nagyon nem halad a szülés, akkor egyébként hány óra vajúdás után döntenek az orvosok a császár mellett?
2009. ápr. 16. 12:42
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! a magzatviz elfolyása után 12 óra múlva császároznak.

Amúgy akkor,ha 24 óra múlva sincs érdemleges tágulás.ez a protokol.

de nem szokták kivárni,adnak mindenféle tágitót:zselét,oxitocint,vagy kézzel próbálják meg.

egyébként 2szer szültem,egyik sem volt olyan vészes,pedig mind2 babám 4kg felett volt,én meg 56...

most sem félek,üdv 39 hetes km

2009. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

12:34es vagyok

én ittam málnalevél teát, de nem ért semmit!

2009. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem a kislányomnál (ő volt az első), nem is beszéltem és nem is engedtem senkit beszélni róla a környezetemben, úgy voltam vele, azt az akadályt majd akkor ugrom át, ha odaérek.

Idegesség miatt is, de nagyon sokat, 21 órát vajúdtam, az utolsó 6-8 óra brutál volt.

Még egy héttel utána is sírva fakadtam, h mennyire fájt.

Aztán várandós lettem a kisfiunkkal, és már előre féltem.

Kivártam, amíg csak lehetett, és már csak a nagyon erős fájásoknál mentem be, meg is lett az eredménye, 2 óra múlva megszületett a baba.

Fontos a nyugalom vajúdás alatt.

2009. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
En nem feltem egyaltalan a szulestol, jol is birom a fajdalmat. Aztan elkezdodtek az igazi fajasok, es azt hittem, h ott maradok. Szornyu ilyet mondani, de en meg a babara sem tudtam koncentralni, csak legyek mar tul rajta. Szoltam az orvosoknak is, h szedjek ki, mert nem tudom megszulni. Aztan csak megszultem:-) es sok mas no is megszult, nalamnal kisebb fajdalomkuszobbel. Furcsa, mert en mindezek ellenere szivesen fogok vallalkozni a kistesora is.
2009. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
az utolso vagyok. En ittam a malnalevel teat, de szerintem nem hasznalt. Nehez igy megmondani, h mi lett volna, ha nem iszom. Nyugodtan fogyaszd, artani nem art, de ott az esely, h hasznal...en is igy voltam vele.
2009. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia.Én nem féltem a szüléstől,egészen addig míg el nem folyt a magzatvizem,na akkor jöttem rá,hogy innen már nincs visszaút,akkor jöttem rá,hogy én egyáltalán nem bírom a fájdalmat,most mi lesz.21óra vajúdás után született meg a fiam,azt hittem már itt a vég,szerencse,hogy ott volt a párom,mert egyedül nem bírtam volna végig csinálni,nagyon jó volt,hogy tartotta bennem a lelket és nagyon sok erőt adott.Visszagondolva,nagyon fájt,de már nem emlékszem rá,azóta is ugyan olyan kényeske vagyok minden"nagyon" tud fájni:).Nem adják ingyen,de megéri:)Könnyü szülést kívánok.

7.5hós manó anyuja

2009. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!