Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tudok a felesegemnek...

Hogy tudok a felesegemnek segiteni a szuloszobaban mint kispapa?

Figyelt kérdés

Kerlek adjatok tanacsot .

Hogy mi esk jol olyankor egy nonek ,vagy hogy konnyithetnek a fajdalman.



2022. aug. 19. 23:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

A legjobb amit tehetsz, ha nem csinálsz semmit, azon kívül amire megkérnek.


Sehogy nem tudod csökkenteni a fájdalmát, ez a szülés természetes velejárója.

2022. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Még annyit hogy ne legyél útban és ha nem bírod a vért és a szenvedést, akkor kétszer is gondold meg, hogy bemész-e.
2022. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el, a jelenléted önmagában hatalmas segítség. Kérdezd, mit szeretne. Majd ő fogja mondani.

Ja szükséges, állj ki mellette. Pl. ha kérni kell az aranyórát, vagy inni, enni szeretne. Támogasd.

2022. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Először is, iszonyat cuki vagy, hogy ennek próbálsz utána járni :)

Nekem a legnagyobb segítség a páromtól az volt, hogy egyszerűen ott volt. Fogta a kezem, vajúdás közben simogatta, masszirozta a derekamat, számomra nagyon megnyugtató volt hogy ott lehet velem. Támogasd, amennyire tudod, kérdezd tőle, mi esne jól, miben tudsz segíteni:)

2022. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Ne nőj túl nagyra, úgy tudsz kispapa maradni
2022. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 2 dolog maradt meg, ami nagyon nagy segítség volt a férjemtől. Az egyik, hogy figyelte az nst-n a fájásokat, a görbét és szólt, hogy hol tartok. ("Most fog indulni, még emelkedik, még egy kicsit, elérted a csúcspontot, mindjárt csökkenni fog és már csökken is, mindjárt elmúlik.")

A másik, hogy a szülés után odafigyelt, hogy legalább fél, de inkább egy liter folyadékot megigyak. Ennek köszönhetően el tudtam kerülni a katétert.

2022. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ezt nézzétek meg együtt

2022. aug. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legfontosabb, hogy felkészülj, és alaposan átbeszéljétek, hogy ő mit hogyan szeretne majd, mert lehet, hogy nem lesz elég érdekérvényesítő állapotban, és jól jön majd, ha te is kiállsz érte.

Ne aggodalmaskodj látványosan, légy megnyugtató, békés, ne pánikolj semmikor, ne kérdezz túl sokat, egyszerűen csak állj a rendelkezésére, fogd a kezét, ha kell, masszírozd, ha kéri, adj vizet, amikor szomjas.

2022. aug. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogd a kezét, ha igényli mondd, hogy nagyon büszke vagy rá és nagyon jól csinálja. Ha elmélyült magában csak maradj csendben. Fontos, hogy ott legyél, de ez most róla szól, ne akarj mindenáron csinálni valamit. Legyél velük, ez a legtöbb amit tehetsz és ne hallgass azokra akik szerint ne menj be, mert mennyire traumatikus élmény. Sajnos a kisfiúk a leghangosabbak.
2022. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Apa vagyok, 5 hetes a kicsink. Első gyermek. Bent voltam én is.Egyben jó érzés másrészt a szívem szakadt meg hogy nem tudtam segíteni.én az útolsó 3 órát sírással töltöttem mert annyira fájt hogy látom neki fáj nagyon…

Függ a szülés folyamatától..vannak anyukák akik 3-4 óra alatt megyülnek. Nekünk 3 nap vajúdás és 9 óra szülőszoba volt. Kitartást kívánok!

2022. aug. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!