Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Babáknál mi számít nagy vagy...

Babáknál mi számít nagy vagy hosszú babának?

Figyelt kérdés
Súly és hosszúság érdekelne. Pl 55 centis baba már hosszú babának számít? Én pl annyival születtem rám azt mondták, hogy nagy baba vagyok... Abszolút csak kíváncsiságból kérdezem 😊

2022. aug. 23. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút csak kíváncsiságból: beütöd a googlebe, hogy who infant chart és megkapod a választ.

DE: kétféle mérési módszert használnak a magyar kórházakban. Az egyik szerint hajlattól hajlatig mérnek, majd összeadják. Nos az így mért gyerekek jellemzően "összemennek" a védőnői első mérésre, ahol a gyereket "kihúzva" mérik (fejtetőtől kinyújtott láb végéig).

Ha valakinek "túl nagy" babát mérnek születéskor, az esélyesen "hajlatos" kórházban szült. :)

Egyébként 52 centi az átlag. Megspóroltam neked a Google -t.

2022. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyes jól írta, nálunk pl a kórházban úgy mértek, hogy egy centit (mint a szabócenti) végigvezettek a feje búbjától a hátán, egészen a sarkáig. Persze a az első védőnői státuszra "összementek" ahol lefektetik és úgy mérik. Az átlag babák 50-55centisek és 3-3,5kg. De a 4kg sem extrém nagy még, sok baba születi közel 4kg-al, 4,5 felett már "nagy baba". Centiben is egy 57cm-es baba még nem egy extrém méret, elég sok születik 56-7centivel, mellettük ott vannak a kicsit apróbbak és így adja ki az átlag 50-55öt.
2022. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Magyarul kerestem statisztikát googlen, de nem adott ki semmit angolul nem fordult meg a fejemben.
2022. aug. 23. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, hát a mérési hiba benne van :D Az én babám az első hónapban 7 centit nőtt a kórházi első mérés meg a védőnő 1 hónapos mérése alapján, gyanús, hogy valaki valamit elrontott :)
2022. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!