Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amióta nem lehet fogadott...

Amióta nem lehet fogadott orvos szülésnél, mi lett a hálapénzzel?

Figyelt kérdés

Mondjuk én akkor sem fogadtam volna, ha van lenne ilyen, csak érdekelne, mióta csak egy random orvos van ott szülésnél, hogy megy ez?

Elvárják, hogy adjon az ember neki? Vagy szülésznőnek? (Úgy tudom, azt lehet fogadni, de én azt sem szeretnék.)

Van itt olyan kismama, aki az utóbbi időben szült, és nem adott senkinek pénzt? (Ha ajándékot igen, az is érdekelne, mit szoktak.) Érzékeltették, hogy elvárták volna a pénzt?



2022. júl. 17. 12:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

szülésznőt sem lehet fogadni, max ha ő az 1 fő kísérőd, nem a párod.


én most fogok szülni, de nem fogok pénzt adni. nem szeretnék beleesni egy esetleges büntibe :) ha nagyon akarnék, akkor a magánorvosomnak tudnék magánrendelésen, ha ő vezeti le a szülést/vállalja be, de a kórházban már nem engedélyezik hogy a saját pácienseik náluk szüljenek. de ismerősök, kórházi csoportban azt mondják, hogy amúgy nem is várják el, nem látszik rajtuk. ellenben az ápolónők nagyon hálásak általában egy kis nasiért, kávéért ilyesmiért amit a nagy rohanás kozben csak bekapnak:) illetve szívesen fogadják a pelenka, popsitorlo, kicsi ruha adományokat

2022. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, nem olvastad a híreket, miszerint a hálapénz büntetendő, és nem csak az orvos, hanem a beteg is megütheti a bokáját. Nem csak a szülészeten. Próba-betegekkel pár orvos megbukott, nem hiszem, hogy sokan játszanának a praxisukkal. Elég egy elégedetlen beteg, vagy hozzátartozó aki feljelenti őket.

Ajándékot lehet adni talán 5000,-ig

2022. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem adnék, mivel bűncselekmény :D
2022. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

De, tudom, hogy büntetik, de ez korábban is törvénytelen volt, mégsem akadályozta meg a dolgot.


Én elvből sem adtam hálapénzt soha, csak érdekelt volna, most, hogy saját doki sem lehet + elvileg (de ezek szerint nem is csak elvileg) nem fogadhatják el a hálapénzt, mi történik most gyakorlatban.

Örömmel hallom, hogy ezek szerint valóban változás állt be. 🙂

2022. júl. 17. 12:41
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Azóta szültem, hogy így van, nem adtam pénzt meg semmit a szülésért senkinek, hálásan megköszöntem nekik a közreműködést és ennyi. Az orvosomnak aki a terhességet kísérte vittem a 6 hetes kontrollra egy kis apró ajándékot mivel mindig számíthattam rá és nagyban hozzájárult ahhoz hogy nyugodt terhességem volt, ezt lehet 8.000 Ft értékben.
2022. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Egyébként az igaz, hogy valahol úgy játsszák ki a "nem lehet választott orvos" dolgot, hogy programozott császárra épp arra az időpontra van előjegyezve a kismama, amikor a magánorvosa van ott?
2022. júl. 17. 12:43
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
pontosan nem tudom az ajándék összegének a hatátértékét, de talán a minimálmérből számolják hogy mennyi lehet
2022. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Fogadott orvosnak nem hálapénzt adtál, hanem kifizetted a tarifáját
2022. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

6:

igen, van ahol ezt alkalmazzák, de ahol én fogok szülni, ott már ez sem engedélyezett, ez többnyire vezetőség/osztályvezető függő, mit enged. ilyenkor a "hálapénzt" magánrendelésen rendezik. de csak úgy császárra sem írható ki senki (elvileg)

2022. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#8


Azt értem, de akkoriban hallottam, hogy akinek nem volt fogadott orvosa, vagy volt, de épp elment szabira, vagy valami közbejött neki a szülés idejére, akkor is szokás volt adni a kórházban annak, akinél szült.

2022. júl. 17. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!