Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordul, hogy a szülésre...

Előfordul, hogy a szülésre készülődő anyuka saját maga vezet be a kórházba? Vagy mindenképp mentőt/taxit kell hívni vagy valakit megkérni?

Figyelt kérdés
Pár órája már volt egy hasonló témájú kérdés. Nekem az jutott eszembe, hogy olyat lehet-e csinálni, hogy a szülni induló kismama nem hív semmit, hanem megpróbál saját autóval saját maga bevezetni a kórházig? Vagy kivitelezhetetlen? Valaki ment már saját autóval így szülni? Milyen hátulütői lehetnek a dolognak?

2022. ápr. 15. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igen veszélyes önmagára és a többi közlekedőre is.Azért amikor jön a fájás tutira nem tudsz a vezetésre koncentrálni.
2022. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár ismerek két ilyen sztorit is ismerősi körben, az egyik alig 5 percre lakott a kórháztól, a másik 10re de mindketten eléggé kezdeti fázisban mentek, amikor még azért lightos a történet. Én nem tenném még akkor sem, mert veszélyesnek érezném saját magamra tekintve is. Pedig nekem 15 perc a kórház maximum.
2022. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vizsgálaton voltam a kórházban 40+2naposan, 1333 volt a méhszáj. Mondta is a doki hogy ne menjek messzire. De még elmentem a szüleimhez, elmentünk anyuval boltba. Közben éreztem már hogy fájdogál a hasam, de nem gondoltam, hogy azért. Végül elindultam haza kocsival, Kb 40 perc távolság a kórháztól autóval. Mennem kellett a nagyért is az oviba. Ahogy elindultam már éreztem hogy ez nem lesz jó. De annyira paráztam hogy én egyedül nem szülök, majd a párommal visszajövünk, így hazavezettem 3 perces fájásokkal. 🤣 Aztán mentőt hívtam mert a párom még csak akkor tudott hazaindulni. 😃
2022. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Elég kockázatos. Az elején nem volt vészes, talán be is tudtam volna úgy vezetni, de később már se ülni se állni, se levegőt venni nem bírtam értelmesen ha jött a fájás. Hát azzal én 5 percet nem vezettem volna, az is biztos, akkor hívok mentőt.
2022. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Veszélyes,de ritkán előfordul
2022. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előfordul igen, én így mentem. Éjszaka már voltak 10-12 perces fájásaim, férjem hajnalban ment dolgozni, én 7kor indultam nst-re. Akkor 7-8 perces fájásaim voltak mikor vezettem (15 percre a kórház). Őszintén, nekem akkor még nem volt rosszabb egy hascsikarásnál. Azóta jókat poènkodunk rajta, hogy magamat vittem be szülni. :) Mondjuk nálunk a mentő azért nem megy ki, ha felhívom hogy be kell mennem a kórházba mert szülök, max ha azt mondom egyedül vagyok itthon és kint van a gyerek feje. Taxi pedig szóba se áll az emberrel. (Nem Magyarországon lakom)
2022. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!