Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gerincferdüléssel nehezebb a...

Gerincferdüléssel nehezebb a várandósság és kaphatok epidurális érzéstelenítést?

Figyelt kérdés

30 éves elmúltam, S alakú görbületem van és eléggé félek e matt a terhessegtől és a szüléstől is. Alapesetben nem vagyok hátfájós, nem okoz problémát túlzottan, csak esztétikailag zavar leginkább.

Van itt valaki aki hasonló helyzetben vállalt babát és szült is? Arra számítok, hogy fájni fog a derekam de felek a szüléstől, nem zavar az sem ha császároznak, a baba és az én egészségem a lényeg, de nem tudom hogy működik, a görbe gerincbe be tudjak adni az erzestelenitot vagy elaltatnak?



2022. okt. 27. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire súlyos? Hány fok?


Nekem is van, még iskolában kezelték, később csak néha úsztam. Nem vészes, kicsit a vállamon látszik.


A terhességet semennyire nem befolyásolta, nem romlott, és simán szültem érzéstelenítés nélkül

2022. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Két gyereket szültem gerincferdüléssel. Nálam nem volt rizikó tényező. Én is féltem, hogy nehezen fogom viselni a terhességet, de meglepetésemre, nem volt rosszabb, mint normál esetben. Másodiknál is csak azért volt nehezebb, mert ott volt egy 1,5-2 éves gyerek és nagyobb baba volt. A szülést egyáltalán nem befolyásolta. Érzéstelenítőt sem kaptam.
2022. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Közel negyven fokos. Gyerekként jártam úszni tornára és fűzőm is volt, szóval azért nem annyira enyhe. Es mivel egy S alakú így a derekam an is van, minimálisan a csípőt és a bordákat is deformálja. Az utóbbi több mint tíz évben nem voltam már vele orvosnál, kicsit a romlásától is felek bár azt olvastam valahol, hogy 30 éves kor felett kevésbé változik már, mint azoknak akik huszonéves korukban szülnek. Gondolom ruganyosabb még a gerinc. Mindenesetre kicsit megnyugodtam, hogy nem annyira zavar be, de lehet nektek enyhébb a gorbulet
2022. okt. 27. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van, sőt egy kis púposság is. Mindig nagyon hátfájós voltam, és én is aggódtam hogy nem fogja bírni a hátam a terhességet. A második trimesztertől elkezdtem kismama gerinc tornát végezni, és az rengeteget segített, meglepően jól viseltem a várandósságot végig, még az utolsó napokban is.

Sürgősségi császárral szültem, nekem a spinális érzéstelenítőt elsőre jól beszúrták.

2022. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is púpos vagyok, de szerencsere tényleg sosem fajt a hátam, csak mint egy egészséges embernek, viszont a torna nekem is muszáj lesz.
2022. nov. 17. 04:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!