Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is megkínlódja a császár...

Más is megkínlódja a császár utáni felépülést?

Figyelt kérdés
2. Császárom, elsőnél igazából a hegem fájt, sokáig nehezen keltem ki az ágyból, nehezebben mozogtam. Ez a mostani egy kínszenvedés. Koraszülött lett a babám, a műtét utáni kórházi napokat is nagyon megszenvedtem, főleg, hogy egy hetet kellett bentlenni a baba miatt. Szerintem a kórházban sikerült összeszedni valamit, mert az elején lévő székrekedést valami brutális hasmenés váltotta fel, puffadással. Tudom, higy az is benne van, higy rendeződnek vissza a belek, meg tisztul a test, meg mittudomén, de ez a része a legrosszabb. 11 napja műtőttek, kedd óta vagyunk itthon. Szinte folyamatosan fáj a hasam. Nem a heg, a hasam. Puffadok, hasmenésem van, de nem egyből jön, folyamatos késszúrkálós hascsikarás van amitől a falat kaparom. Arról nem beszélve hogy a hegem is begyulladt, az egész ahogy van, azt naponta járok mosatni, rendbetetetni. De ez nem fáj. A spinálistól lerohad a hátam, olyan vagyok mint egy roncs. Volt más hasonló helyzetben? Mikor lett jobb? Kérlek adjatok tanácsot, nagyon nehezen bírom már.

2022. nov. 26. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Engem az első császár nagyon lerúgott,nem csak lelkileg, de fizikailag is. Konkrétan az első 2 évben folyamatosan beteg voltam, annyira lenullázódott az immunrendszerem, folyamatosan gyulladásban voltam. Itt 18 óra is eltelt mire lábra mertek állítani (toxémia)

Szerintem nekem az is bőven rátett, hogy folyamatosan ingáztunk a lányunkhoz másik város Pic osztályára. Rengeteg energiát ki vett az utazás, a lépcsőzés. Az első szoptatás után majdnem összeestem az utcán, olyan durva méh összehúzódás kaptam.


A második császárom nagy műtét volt. 2 órát műtöttek mivel mindenem mindennel összenőtt, letapadt, a vastagbelem megcsavarodott. Itt este műtőttek, másnap 12 óra után állítottak fel, és bélgyulladást kaptam. +1 hetet húztam rá a kórházban. Itt mégis könnyebben gyógyultam, és sokkal mobilabb voltam.

A harmadik császáromat eleve enyhe bélgyulladás mellett csinálták, itt 1 órát műtőttek, megint de elenyészőbb összenővések miatt, nem a saját dokim műtőtt, kicsit másképp is csinálta, kaptam egy külső draint, doki szerint, hogy le legyen megint összenővésem. Itt 6 óra után lábra állítottak. Miután hazajöttem begyulladtam, kívűl nem látszott, de azt hittem megpusztulok annyira fájt a bőrőm, mintha izzó parazsat nyomtak volna folyamat a hasamhoz. 2 adag antibiotikumot kellett letolnom mire rendbe jöttem.


Az első után majd egy évig fájt a gerincérzéstelenítés.


Kitartás. Amit tehetsz, hogy nem hagyod el magad. Pihensz amikor tudsz, és csak annyit csinálj amennyit bírsz.

2022. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tapasztalatból mondom, 1 császárom volt, hogy aludj amennyit bírsz most, ha van segítséged használd ki. Muszáj sajnos. Az első 1 hét főleg úgy, hogy a kórhazban aludni sem tudtam hasonló volt-puffadás hasmenés, nyilalt a hegem közben, bedagadtam mindenhol. Egyszóval kegyetlen.

Mikor haza jöttem, mondtam a férjemnek, nem akarok önző lenni, de ha nem tudok most aludni vmennyit elpatkolok kb. így segített, amennyit tudott.

Utána lett jobb a helyzet. Fáradtságtól egyszer majdnem hánytam is a kórházban, császáros heggel szép baleset lett volna... amúgy én is azt hittem benyeltem vmi vírusfertőzést :/ olyan szintű volt az egész kálvária és nem drámázok, nem túlzok, tényleg brutális 1 hét volt.

2022. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nektek sem volt egyszerű

Kedves első, minden elismerésem, hogy bevállaltad ennyiszer. Hős vagy.. de tényleg :)

2022. nov. 26. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz szóról szóra mint a kettes, nem írnám le újra mint egy papagáj :)


11 napot voltam kórházban, abból összesen nem hazudok kb 20-30 órát aludtam összesen maximum..

Zombiként jöttem haza

Hazaérve 2 napig aludtam


Már 4 éve, de utálom a hegem ha megjön vagy front van fáj és őrülten viszket, csak munkahelyen se állhatsz neki ott vakarászni magad 🤭

2022. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kisdinnye22 ***** válasza:
Az én feleségem már másnap úgy járkált mint ha misem történt volna. Mikor mentünk hazafelé rá kellett szólnom, hogy csak a kabátját viheti. Egyszerűen nem toete meg, és fájdalmai sem voltak. Most meg már 7 hét után elment biciklizni egy kicsit. Szerintem ez emberfüggő mert fajasai se voltak a szülèsnèl csak a bordái fajtak.
2023. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kisdinnye22 ***** válasza:
Próbálj meg szerintem kevésbé fűszeres kaját enni, diètázni, sokat inni na és a legfontosabb, hogy napi 2szer 1000mg-os C vitamint szedjèl. A C vitamin segít a seb gyógyulásban, gyulladáscsökkentő hatása napokon belül èrződni fog. Tudnék sok példát mondani a C vitamin mellett. A legszembetünőbb a feleségem. Egy kis cèrnaszálnyi heg látszik a pocakja alatt. Mint ha egy karcolás a lenne 36 évesen.
2023. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na. Elmondom mi lett a vége. ÖRÜLÖK, HOGY LEÍRHATOM...🙁 sebkezelésre jártam, helyi sztk, közeli városban lévő sztk, kórház ahova tartozunk, míg nem 7végen abba a kórházba mentem a császárheg miatt, ahova sebészet ügyben területileg tartozunk. Ott szerencsémre a főorvosasszony csinált egy labort, ahol a CRP (gyulladásos) értékem a normál 5 alattihozol képest 800 volt. Csináltatott gyorsan egy ultrahangot, ahol kiderült hogy a méhemnél tályog van, ami kiürült felfelé az egész hasamban és egy tályogrendszert képzett egész fel a májamig. Elküldtek ctre, aztán a területileg illetékes kórházba(ahová nőgyógyászatilag tartozunk), de onann inkább elküldtek abba a kórházba ahol császároztak(a koraszülöttség miatt született itt a baba, messze tőlünk) aztán huza vona, pár napra rá végre megműtöttek.. szerencsém, hogy túléltem. Hosszabban is tudnék mesélni sajnos,hogy miken mentem át, azért válaszolok inkább, hogy ha valamiben nem vagytok biztosak és úgy érzitek valami nem okés, azonnal járjatok a végére..
2023. jan. 16. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Uhh, azta. Jobbulást!
2023. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!