Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy nem lehet fogadni orvost allami korhazban?

Figyelt kérdés
Szeretnek meg egy gyereket, de annyira lutri, hogy igy kihez kerul az ember, milyen a szemlelete, milyen beavatkozasokat akar radtolni a protokol miatt.
2022. nov. 26. 13:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elv nagyon is jó. Egyrészt az állami ellátás lényege lenne, hogy mindenki azonos minőségű ellátásban részesüljön. Nyilván ez onnatól megdől, hogy valakik kijátsszák a rendszert, és plusz suskát csúsztatnak az orvosnak. Ha valaki előnybe kerül, akkor a többiek hozzá képest hátrányba.

Másrészt szakmailag is rossz megoldás. Miért akar a kismama egy olyan orvossal szülni, aki lehet épp rohadtul sietne valami programra, vagy épp végzett a 12 órás műszakjával, és koncentrálni nem tud a fáradtságtól? Minden ezzel foglalkozó felmérés kimutatta, hogy fogadott orvossal sokkal nagyobb arányban voltak siettetett szülések, felesleges beavatkozások, császárok. Ami teljesen logikus is. Annak az orvosnak aki munkaidején kívül dolgozik, az az érdeke, hogy minél hamarabb kint legyen a baba és ő húzhasson haza. Az ügyeletesnek meg tök mindegy, nem siet sehova. Szóval igazából hatalmas arányban magukkal csesztek ki azok a kismamák akik orvost fogadtak. Bezzegkülföldön sem lehet orvost fogadni, pont ezek miatt az okok miatt.

Ez ugye az elmélet. A gyakorlatban tudjuk hogy a magyar állami eü összeomlott, a kismamákat semmibe nézik, csomó kórház nyugodtan kirakhatná a "vágóhíd" feliratot. Megértem, hogy legalább ezzel szeretnék bebiztosítani magukat a nők, hogy legalább pénzért valaki rájuk néz, foglalkozik velük, nem bunkózik (még ha közben feleslegesen sietteti is a folyamatot, de nyilván kedves arccal bemeséli, hogy erre meg arra a beavatkozásra bizony szükség van, és véletlen sem az a szempont, hogy ő este odaérjen a színházba). Szóval megértem, hogy sokaknak miért nagy fájdalom ez, hogy már nem lehet orvost választani. Egy jól működő országban nem is lenne szükség rá. De itt ezzel a lépéssel húzták ki teljesen a kismamák lába alól a talajt, akiknek az embertelen kórházi környzetben a fogadott orvos lett volna az egyetlen kapaszkodó.

2022. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
Ezt a felesleges siettetést meg felesleges csaszart annyian benyomják...honnan ilyen marha biztosak a laikusok,hogy felesleges volt az oxi meg a csaszar?
2022. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikához nem vagyok laikus, és a csupasz számokból teljesen egyértelműen kirajzolódik, hogy fogadott orvosok esetében arányaiban jelentősen több volt a beavatkozás és a császár mint ügyeleteseknél. Nyilván van összefüggés. Nem azt tudom persze konkrétan megmondani, hogy ezek közül pontosan melyik volt felesleges, de azért józan paraszti ésszel kikövetkeztethető hogy nem véletlen van korreláció.

Meg amúgy ha belegondol az ember, logikus is. Ki szeret munkaidőn kívül dolgozni?

2022. nov. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%
Te nagyon okos lehetsz,de elárulom,hogy eleve azok fogadnak orvost, akik császárt akarnak. Az én orvosom, akinél indult a szülés,lelépett műszakváltáskor,vajúdasnál is másik orvos volt bent,másik orvos adott spinális érzéstelenítést, és akkor is másik orvos volt,amikor megszületett. Annyira nem lepődtem meg, a terhesgondozásról,több arc is ismerős volt.
2022. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tényleg elég okos vagyok. Ez pl abból is látszik, hogy személyeskedés nélkül is tudok véleményt írni.

Nyilván viszonylag sokan alapból a császár miatt fogadtak orvost, és nyilván nem róluk beszéltem, hiszen ott pont hogy tudja a doki előre, hogy mikor lesz akció. Valamennyire torzíthatnak ugyan a statisztikán az ilyen esetek, de elárulom, hogy sokan meg a háborítatlan szülésben reménykedve tették ugyanezt, tehát kiegyeítődnek a szándékok. És a tervezett császárosok az oxyra pl nem lennének hatással.

Amúgy is, ez szakmai körökben is az elfogadott álláspont. Nagyjából minden orvos egytért abban, hogy nagyobb biztonságban van a kismama egy kipihent, amúgy is műszakban lévő orvos kezében, mint egy olyanéban aki ki tudja honnan esik be, ki tudja mennyire kipihent állapotban.

[link]

2022. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egy ideális világban, csupa jól felkészült orvossal (szülésznővel) jó szabályozásnak tartanám, idehaza vannak kétségeim és nem is így kellett volna bevezetni. Pont úgy voltam terhes, hogy akkori állás szerint választhattam volna orvost (nem állt szándékomban), de mire szültem, már bejött az a szabály, hogy nem lehet pénzt adni, az sem volt tiszta, hogy akkor most valami kiskapuval lehet választott orvos vagy nem. Pont a kismamáknak aztán marha jót tesz, ha a sok egyéb mellett még bizonytalanságban is tartják!

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás, de nem lehet hirtelen és drasztikus változásokkal jó eredményt elérni, ha a tünetet akarják kezelni, ahelyett, hogy az okokat keresnék. Vajon miért jelentkeznek át kamu címre a kismamák? Miért választanak orvost, szülésznőt? Amíg a kórházak között egyenlőtlenségek vannak, addig szerintem menni fog a trükközés, hogy jobb kórházban szülhessenek (ez nem azt jelenti, hogy le kell rontani a jó szülészeteket), jobb orvosnál. Én azért nem választottam orvost, mert az ismeretségi körömben is jó hírűnek számító kórházhoz tartozom területileg. 4 műszakot "elfogyasztottam" szülés alatt, senkire sem lehetett panaszom. Más kórházakból hallottam durva történeteket.

Ezek mellett vannak azok a komplikált esetek, amikkel a magánkórházak nem szívesen foglalkoznak, de pont a bonyolultságuk miatt igénylik, hogy egy, a problémához értő szakember kövesse végig. Hány orvos vállal mondjuk egy VBA2C-t?

2022. nov. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, ha nem más emelésekkel akarnàk pótolni a kiesett bevételt, ami lehetetlen amúgy.


Ezt a túl oldat írtam is.


Plusz, ha mondjuk lenne annyi orvos, hogy benn nem 1 van ügyeletben.


Szabad orvosválasztás sincs.

Mondjuk az első szülésemkor volt fogadott, mert nem a körzetes kórházban szültem.

Ott volt egy doki, akitől rázott a hodeg.

Egyszerűen nem bíztam benne. Nah… ő lett volna az ügyeletes orvosom.

( komplikáció miatt ő is benn volt)


Másrészt a 2. Gyereket màr ügyeletben szültem a körzetesben.

Protokoll oxy( tolófájásokkal), protokoll vágás lett volna.( mert nagyobb a 2. baba)


Nem nem engedtem, hanem megkérdeztem miért kell, szükséges-e.


Nem tudott válaszolni..



Jah és nem ám nekem mondta, hanem a fejem felett a szülésznőnek hogy készîtse össze az oxyt!!!



Semmit nem kaptam, mègis megszületett a baba minden komplikációmentesen.


De azt is mondtam, hogy ha úgy érzi kell, akkor oké, de ne csak úgy.

2022. nov. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én a szülésem 12 órája alatt háromszor láttam orvost, két vizsgálatnál és brutál kézzel tágításnál, illetve a végén. Ebből kiindulva teljesen mindegy, hogy ki van ott. Számomra sokkal fontosabb lett volna, hogy szülésznőt lehessen fogadni, bízzak benne, elhiggyem neki azt, amit mond. Ne lássam az arcán, hogy nyűg levenni a ctg-t, amikor pisilnem kell, ne törje össze a bizalmamat vajúdás alatt többször is. Érezzem támogató, nyugodt környezetben magam. Nekem ez nem volt meg sajnos és innentől kezdve nem tudom azt mondani, hogy jó ez a rendszer. Nem valószínű, hogy fogok emiatt mégegyszer államiban szülni, de bizonyára csak az én lelkem túl puha.
2022. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!