Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájások nagyon...

A szülési fájások nagyon elviselhetetlenek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, mert sokan írták itt gyakori kérdéseken is hogy nagyon sokat szenvedtek, tépték a hajukat meg nem tudtak ilyen fájást elképzelni (mondjuk ezt elhiszem), kinek milyen szülése volt? :)
2022. dec. 18. 14:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mégegyszer nem vállaltam be. 1x elég volt átélnem.
2022. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Oxyval az volt. De így sem haltam bele, csak legközelebb inkább nem engedem, hogy bekössék, ha nem az életünk múlik rajta.
2022. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, ez nagyon emberfüggő.


Annyira fájt, hogy én ott egy teljesen más tudatállapotba kerültem, de ez önmagában nem riasztott el második gyerektől, tehát traumatikus nem volt annak ellenére, hogy még azt se vettem észre, mikor beszúrták az Edát a gerincbe.

2022. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

Hát, sokak behánynak tőle, vagy elájulnak. Van, amikor annyira elfárad az anya a vajódás során, hogy császármetszést alkalmaznak, mert nem tudja megszülni a babát, bár szervi akadálya nincs. Nem mondom, hogy sok ilyen van, de előfordult már.


Nyilván több módszer van arra, hogy csillapítság ezeket a fájdalmakat. Példéul a belélegezhető (inhalációs) fájdalomcsillapítás, vagy az epidurális érzéstelenítés.

2022. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második szülésem nagyon fájt. Azt hittem, nem lehet rosszabb. De! A harmadik. Azt még megszorzom vagy tízzel!!!
2022. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Én 12notat vajúdtam, és fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig.

Nem azért, mert akkora hős volnék vagy mazochista, hanem mert nem tágultam (nem is segítettek rá semmivel, hogy táguljak), és azt mondták, hogy ilyenkor nem adható fájdalomcsillapító, csak ha kitágulok minimum 2 ujjnyira.

Aztán hajnalban mikor már nem bírtam, és könyörögtem, hogy adjanak valamit, vagy "vegyék ki", jött az orvos, megvizsgált, és mondta, hogy hát már annyira kitágultam, hogy ilyenkor meg MÁR nem lehet adni...

Szóval végig éreztem mindent az első fájástól az utolsóig, de ugyanúgy végig csinálnám, mert az egy nap fájdalom volt, a babám meg életre szól. :)

Annyira jó volt, hogy nagyon büszke voltam magamra, és dobott az amúgy mindig alacsony önbizalmamon, hogy én ezt is végigcsináltam, pedig nem hittem volna, még mindig hihetetlen, pedig nem most volt.

2022. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
3. Alkalommal is vàllalom.. szòval azêrt annyira nem elviselhetetlen
2022. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez biztos egyénfüggő. Nekem magas a fájdalomküszöböm, de felkészültem valami halálközeli élményre. Nos, bár oxys, de könnyű szülésem volt, és nem éltem meg egetrengető fájdalomként.
2022. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Maga a szülés nem volt olyan vészes. Viszont a vajúdás annál inkább. 8-9 órás vajúdás után a szülés inkább megváltás volt számomra.
2022. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is oxival szültem az elsőt, na az pokol volt, a második ahhoz képest már fáklyás menet. Nagyon fáj, de valahogy teljesen más tudatállapotba kerülsz.
2022. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!