Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy brutál fájdalmas fogászati...

Egy brutál fájdalmas fogászati kezeléshez/fogfájáshoz képest mennyire elviselhetetlen a szülés közben érzett fájdalom?

Figyelt kérdés

Sajnos már minden rosszban volt részem, ami a fogászaton történhet: húzás, gyökérkezelés (érzéstelenítéssel és anélkül is), fogba(!) és szájpadlásba adott szurik is, állkapocs-ciszta kezelés, fogszabályozó felhelyezés utáni fejszaggató egész állkapcsos fájdalom stb., és legutóbb úgy éreztem, nem vagyok képes már többet elviselni, elájulok, ha még tovább/újra fáj. (Ezt több ízben is megtapasztaltam és már volt, hogy fogták a fejem kezelés közben, mert tényleg úgy tűnt, hogy akár ájulás is lehet belőle, pedig sose szoktam)

Nagyon szeretnék majd természetes úton szülni legalább két gyereket is, de most elkezdtem aggódni, hogy nehogy annyira telítődjek a sok megpróbáltatás után, hogy tudat alatt blokkolom magam, hogy elkerüljem a fájdalmat. Egy ismerősöm azt mondta, hogy az egész más fájdalom, ezért jobban viselte, de neki nincsenek az enyémhez hasonló tapasztalatai. Másik ismerősöm meg vesekőre mondta, hogy rosszabb volt azt megszülni, mint a fiát...

Nektek mi a tapasztalatotok? Volt, ami jobban fájt a szülésnél?

Éreztetek olyat szülés közben, hogy nem bírjátok tovább? Én ettől az érzéstől is félek, hisz akkor már nincs visszaút, ha 24 óráig vajúdik az ember, akkor addig, ki kell tolni, ha már elindult...



2017. aug. 23. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem emlékszem rá milyen volt :)


Komolyra fordítva a szót: szenvedtem, sokáig tartott, fájt, de azért tudtam mozogni, tudtam lépni, tudtam fordulni az ágyon. Emlékeim szerint görcs volt az egész, egyáltalán nem szúró vagy hasogató érzés volt. Inkább olyan amiben össze akarod húzni magad magzat pózba.


De tényleg.. Fogalmam sincs milyen volt. Nem emlékszem.

2017. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja és van tetkóm érzékenyebb helyen is, meg több helyen piercingem (pl. nyelv), és azokat is más fájdalomnak ítéltem meg, mert valami kézzel fogható jó lett az eredménye, ezért az nem viselt meg lelkileg, de ettől függetlenül félek, hogy van olyan, hogy az ember telítődik a fájdalommal és már nem vállal be önként újabbat. Pl. mint hogy régen imádtam az adrenalinbombával járó vidámparki élményeket, de egyszer az egyiken halálfélelmem volt és azóta hallani se akarok róla, hogy ilyesmit újra átéljek. Ettől az érzéstől félek a fájdalommal kapcsolatban is. :( Sajnos még terhes se vagyok, de próbálkozunk, csak eddig hiába.
2017. aug. 23. 11:18
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi Első! :) Azért ez is hasznos volt, mert a görccsel járó fájdalmat jobban bírom, olyankor mintha segítene, ha például szorítok valamit, vagy befeszítem a lábam, de a fogászaton ez az agybahasító fájdalom semmivel se oldható egy kicsit se.
2017. aug. 23. 11:21
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Magára a fájdalomra én sem emlékszem milyen volt,csak arra,hogy kb.fél időtől kiabáltam,hogy nem bírom tovább,inkább császározzanak meg,hogy vége legyen az egésznek.Pedig természetes szülésre készültem végig,és örültem,hogy az lett,de akkor ott,mégis inkább választottam volna azt.Mikor megszületett azt mondtam,soha többet.De kb egy év után már teljesen elfelejtettem minden rosszat.Nem tudom mihez hasonlítani.Se fogászati kezeléshez,se vese/epegörcshöz,se menstruációs fájdalomhoz.Arra emlékszem csak,hogy mikor már rendszeresen,szinte szünet nélkül jöttek a fájások,potyogtak a könnyeim,és folyamatosan azt hangoztattam,hogy nem bírom.De persze,ott akkor,akkora erő vsn bennünk,hogy végig lehet csinálni.
2017. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Na, én vagyok a te embered! 3 hónapja szültem, és volt érzéstelenítő nélküli gyökércsatorna tisztításom(gyökérkezeléskor csinálják) na annál kevésbé fájdalmas a vajúdás! (szerintem belehalnának a nők, ha annyira fájna végig) de eszembe jutott ez a gyökércsatorna tisztítás szüléskor, és elcseréltem volna rá! Mert az csak pár percig tart, a vajúdás meg órákig, és beleuntam a fájdalomba. Amúgy nekem olyan volt mint egy nagyon fájdalmas bélgörcs.

Igen, éreztem úgy h nem bírom tovább, amikor egybefüggtek a fájásaim. De onnantól már nagyon kevés idő van, és megkezdődik a kitolás, ami (én se akartam elhinni) teljesen fájdalommentes!

Én oxitocin és fájdalomcsillapító nélkül szültem 3900 grammos babát, úgy írom ezt.

2017. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
Én ugyan nem szültem még, de 15 évesen volt olyan probléma a fogammal (jobb oldalon alul az utolsó előtti) hogy elvileg nem lett kitisztítva mielőtt betömték és a bent ragadt bacik miatt begyulladt. Alatta olyan csomó keletkezett ami rendesen kemény volt és lassan nem tudtam hogy feküdni mert mindig húzott. Kb a semmiből két hét alatt nőtt kis labda méretűre. Alapból alacsonyabb vagyok, hát még akkor, szépen néztem ki azzal a nagy "daganattal" az állam alatt. Hamar szájzáram is lett, alig bírtam szétnyitni a fogaimat, míg végül már az se ment. Elküldtek szájsebészetre ahol, pont miután befeküdtem a kórterembe és elment a család, visszahívott a rendelőbe a doktornő ahol gondolt egyet hogy ő most kihúzza a fogam (különben mondjuk felvágták volna a nyakam és sebhelyem lenne). Mivel a lámpa fénye bántotta a szemem ezért az csukva volt. Hirtelen azt vettem észre, hogy valami cuccal feszíti szét a fogsorom, közben esküdni mertem volna hogy valami alul-felül szétrepedt az ínyemben. Dupla érzéstelenítőt adott de az az arcomban terjedt szét. Mindent éreztem miközben kihúzta a fogam. Egy asszisztens lefogta a lábam, de közben kiment és jött helyette egy másik. A kórteremig elhallattszódott ahogy sikítok. Az érzéstelenítő miatt annyira lezsibbadt az arcom hogy nem bírtam kinyitni a szemem. Csak éreztem ahogy feszíti, rángatja a fogam, aminek a gyökerét szépen bele is törte tehát azzal is szenvedni kellett. Lehet egy 15 percnél nem nagyon tartott tovább, de legalább egy órának éreztem és biztos voltam benne hogy elájulok. Gondolkodtam már rajta, hogy vajon egy ilyen foghúzás vagy egy szülés a jobb. Jelenleg azt mondom hogy lehet inkább szülnék minthogy még egyszer átessek ezen. :)
2017. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A "beleunásról" az jutott eszembe, hogy volt már olyan is, hogy 3 napja olyan erejű migrénem volt, hogy a végén már azt fontolgattam, hogy kiugrom az ablakon. Ahhoz képest azért a szülés rövidebb idő.. :D

Remélem, az is számít, ki, milyen helyzetben szül. Én például nem fekve, hanem vízben szeretnék majd.

2017. aug. 23. 12:09
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt fogszabályozóm, ráadásul felnőtt fejjel, szóval emlékszem a fájdalomra tisztán. Másfél éve volt egy hosszadalmas fogászati kezelésem húzásokkal, gyökérkezelésekkel, injekciókkal, 2 fog gyökérkezelésekor nem hatott az érzéstelenítő,nmert be volt gyulladva a fogam. Mégis azt az időt (10 óra),amíg a fiam megszületett, inkább tölteném a fogorvosi székben! Sokkal inkább... Pedig 8 éve volt,de máig emlékszem. A lányomnál már nem biztos, h elcserélném, az csak 2 öra volt.
2017. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Fekve szerintem a legrosszabb.Én a vajúdàs alatt csak addig feküdtem,amíg ctg-vel ellenőrizték a kicsit,meg megvizsgáltak,mennyire tágultam ki.Ahol én szültem,van szülőszéjk,illetve a szülőágyat is lehet félig ülő/ülő testhelyzetbe állítani.Én ez utóbbit szerettem volna,de mikor elérkeztünk a kitolási szakaszhoz,a kutya nem törődött vele,hogy én hogy szeretném.Annyit mondtak,ugorjak fel a szülőágyra oszt jóvan.Nekem meg már nem volt energiám tiltakozni.Azért arról tájékozódj,hogy a választott kórházban mi a protokoll.Ugyan is legjobb tudomásom szerint nagyon sok helyen csak vajúdni engednek vízben,szülni nem.
2017. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te egy óriási túlélő vagy és amúgy jó a humorérzéked is, legalább is én nevettem a kérdésed hallatán, ironikus... szerintem minden rendben lesz és ne aggódj... meg ami a legfontosabb, ne gondolj előre ilyeneket, én se gondolok rá és nincs min szorongani.
2017. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!