Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van rossz tapasztalatotok...

Van rossz tapasztalatotok szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én most szültem nemrég először. Folyt a magzatvíz, erre közölték velünk bunkó módon, hogy minek jöttünk még ilyen hamar. Első szülésem volt, nyilván nincs tapasztalatom. Aztán a szülésznő kiabált velem szülés közben, hogy értsem már meg, rosszul veszem a levegőt. Megdöbbentő volt az alpári stílusa. Az osztály kinézetét már meg sem említem.

2022. dec. 20. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem kaptam elég érzéstelenítőt a császárnál, mindent éreztem. Mintha kitépnék a belem... borzalmas volt.
2022. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel magzatvíz szivárgással mentem be. A doki manuálisan megvizsgált, majd betett a váróba röhögve, hogy magzatvíz szivárgás nem létezik. Vagy elfolyik, vagy nem.

Amíg vártam, parszor hallottam, hogy ezen poénkodik, hogy én hogy bepisiltem és azt hittem szülök, vagy hogy nézzetek már rá a szivárgósra (röhögve).

Míg vártam, akkor is éreztem folyik párszor.

Reggel 8tól 12ig rám sem nézett senki. Délbe kaptam 1 pohár vizet, nem ehettem, ihattam.

Konkrétan könyörögtem, hogy csináljanak egy uh-t, mert biztos vagyok benne, valami nem jó.

Este 7ig ott vártam egyedül, kb le se szartak.


Este 7kor jött a váltás doki, ő vett komolyan. Csinált egy uh-t majd őrjöngve ment ki a nappaloshoz, ordított vele, hogy nekem már rég meg kellett volna szülnöm. Semmi magzatvizem nem volt.


Oxira kötött, amiről foggalmam sem volt, hogy mi az. Azonnal pokoli fákások. Este 7től 11ig szenvedtem, könyörögtem szó szerint az életemért, és hogy császározzanak inkább meg vagy üssenek agyon, annyira fájt.

11től hajnali 2ig se kép se hang. Foggalmam sincs mi történt. Pedig férjem elvitt zuhanyozni, a doki is benn volt, elvileg magamnál voltam.

Hajnali 2re lett meg a fiam.


(Ennek ellenére hamar újra belevágtunk, végül 2.5év különbséggel újra szültem. Az ehhez képest egy álom volt.

2022. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Mindkét császárom borzalmas emlék.

Az elsőnél a bánásmód, stílus, a másodiknál pedig az, hogy fájdalmat éreztem műtét alatt, rosszul voltam, és hiába szóltam emiatt.

2022. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A második szülésemnél mekóniumos volt a víz, a burokrepesztésnél látták. Siettetni akarták a folyamatot, ezért amellett, hogy tök feleslegesen oxit kötöttek be (rendszeres és meglehetősen erős fájásaim voltak), az orvos kézzel tágítgatott, még a kitolás alatt is próbálta. A végén már majdnem ellöktem a kezét, úgy ripakodtam rá, hogy ne nyúlkáljon már folyamatosan. Az volt a legfájdalmasabb érzés az egészben, a szülés anélkül elég laza ügy lett volna.
2022. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenki a lehető legbunkóbb volt. A szülészet tele volt frusztrált,bunkó emberrel, egyfolytában beszólogattak meg ironizáltak, gúnyolódtak, vagy csak simán bunkók voltak. Én meg abban az időben szültem,amikor lehetett/elvárt volt hálapénzt adni, be is vittem egy borítékban (ügyeleten szültem),majd mielőtt odaadtam volna,közöltem,hogy inkább elvásárolom a h&m-ben,mert elégedetlen vagyok. :D Ez így nekem elég visszavágás volt, szerencsére soha többé nem láttam egyiket se.
2022. dec. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Állandó kézzel tágítás, a "hisztimre" pedig az volt a válasz, hogy hogy fog itt kijönni egy gyerek, ha ezt sem bírom? Nagyon rosszul éltem meg az egészet. Indított szülés vtmolt, az egész olyan érzés volt, mintha kierőszakolnák belőlem a kislányomat.
2022. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Szomorúan olvasom hogy az esetek többségében a szülészeten borzasztóan bunkóak és arrogánsok a szülészeten az emberrel.
2022. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte csak rossz tapasztalatom van, nem is fogok még egyszer szülni. Pedig komplikációmentes szülésem volt, és a probléma inkább a szülés utáni bánásmóddal volt.
2022. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam bénáztak a dokik, valamit félreértettek, és elfelejtettek burkot repeszteni, majdnem megcsászároztak feleslegesen.

Végül repesztés után kb. 12 órával meglett a baba, azt hittem, hogy túl vagyok az egészen, de tévedtem, a lepényt sehogy sem sikerült megszülni :( A végén már ketten könyököltek egyszerre hasba, aztán mikor hullafáradtan, kimerülten már kiabáltam a fájdalomtól, akkor flegmáztak, hogy "megkérdezhetem, hogy miért ordít, asszonyom?" és hasonlók. Vagy 20 perc alatt cincálták ki belőlem végül hárman, utána egy kellemes küret jött, mivel nyilván nem látszott teljesen épnek a széle. Ez a végjáték ezerszer rosszabb volt, mint maga a 12 órás vajúdás és kitolás, valószínűleg az is közrejátszhatott, hogy erre nem is számítottam, derült égből villámcsapás volt, mikor amúgy is kimerült voltam 3 kórházban töltött nap után, és a tetejébe még a beszólásokat is kaptam, pedig a szülést magát szerintem jól viseltem.

2023. márc. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!