Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van rossz élményetek/tapasztal...

Van rossz élményetek/tapasztalatok dúlával kapcsolatban? MÉrt van sok ember ellene?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

ugye a dúla elméletileg az otthonszülésnél segít levezetni. ez nem lehet kérdés, miért van nagy ellentábora ennek.

meg ugye vannak dúlák akik jó pénzért a kórházba mennek és ott segítenek. de emellett otn az orvos és a szülésznő, őket nem küldheted ki, gyakorlatilag már inkább zavaró egy felesleges 3. személy mint valós segítség, ráadásul a jó szülésznő pont olyen profi a természetes szülés levezetésében mint a dúla.


nekem van barátnőm aki dúlát fogadott, azt mondta aranyos volt, szakképzett volt, de semmiben enm volt más az a szülése mint az ahol "csak" a szülésznő és orvos volt ott

2016. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A dúlák a kórházba is mennek nem csak az otthon szülésnél segítenek. És egyáltalán nem olyan sok pénzért vállalják ( biztos vannak kivételek akik drágábban).

Velem is volt dúla, csak kíváncsi vagyok mások véleményére mert sokan értetlenkednek miért választottam dúlát.

Szerintem azért más mint a szülésznő. Nálam a szülésznő alig volt bent a dúla ellentétbe folyamatosan velem volt.

2016. júl. 27. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt dúlám, szóval úgy tapasztalatom nincs, de ha az valóban úgy van, ahogy írtad, hogy véig ott van, akkor nem kéne ezután sem.

Biztos én vagyok más, mint mondjuk Te kedves kérdező, de ha én szenvedek, közvetlen szerettemen kívül non-stop képtelen lennék elviselni bárki vadidegent. Orvossal is, szülésznővel is megbeszéltem, hogy szólok/jelzek, ha bajom van, hagyjanak csak nyugodtan magamra. A férjem volt velem végig benn, az eü dolgozók pedig mikor mondtam, hogy szóljon nekik, mert mostmár hajjajj, tényleg indula mandula.

Szóval szerintem ez annak jó,aki igényli a törődést, odafigyelést, nekem elég volt csak a férjem.

Természetesen nem vagyunk egyformák :)

2016. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pl csak egy ember lehet bent. Ha a férjem és a dúla között kell választanom,akkor az előbbit választom. De velem a szülésznő végig bent volt, nem kellett volna még egy személy.
2016. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én annak látnám értelmét, ha a dúla is szülésznői végzettséggel bírna, csak éppen akkor nem ő vezeti a szülést, csak támogat. (viszont minden lépéssel tisztában van)

Egy női segítő jól jöhet, nekem jól jött volna a császárnál is. A férjem ezt a szerepet nem tudta betölteni, mert jobban izgult, mint én...:)

2016. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én pont egy olyan dúlát választottam aki eredetileg szülésznő végzettséggel rendelkezik. De ahogy kivettem a szavaiból eléggé tisztába vannak vele a dúlák, hogy mi is történik meg mi a folyamata a szülésnek.
2016. júl. 29. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A dúlák NEM vezetnek le szülést! Ők LAIKUS asszonytársi segítők, akiket természetesen rendesen kiképeznek, hogy hogyan tudnak segíteni a szülőnőnek a szülés különböző szakaszaiban, de nem helyettesítik a szülésznőt (otthonszülés esetén a bábát, akik szintén szülésznői végzettséggel bírnak, velük szokták keverni őket)! Ha egy dúla szülésznői végzettséggel is rendelkezik, akkor ő hivatalosan is kísérhet otthonszülést, de a dúlaságnak nem feltétele a szülésznői végzettség.


Én még nem szültem, így nem tudok nyilatkozni arról, hogy hasznos-e a dúla a szülésnél, szerintem lehet létjogosultsága (pl. nem minden leendő apa tudja maximálisan támogatni ilyenkor a vajúdót, mert nem bírja pszichésen, hogy a szerelme szenved). Viszont mivel a legtöbb szülés itthon még kórházban történik, ott nem tudnak kiteljesedni a dúlák (hiszen hiába javasolja, hogy a vajúdó mondjuk álljon fel és járkáljon vajúdás közben, ha a kórház protokollja ezt nem engedi), sok egészségügyi dolgozó ellenséges is velük (mert úgy gondolják, majd akadékoskodni fog és ellentétes tanácsokat fog adni), ráadásul sok kórházban csak 1 ember lehet a vajúdó mellett, így sok anya inkább a férjét választja ilyenkor. Pedig megérné őket kórházban is alkalmazni, mert a leterheltség miatt nem tud ott lenni a vajúdó mellett a szülésznő és az orvos a teljes vajúdás alatt. Ha többen ismernék, mit is csinálnak (mind az egészségügyben, mind a családok esetében), szerintem kevesebb negatív vélemény lenne róluk.


Üdv: egy védőnő

2016. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem általában az emberek vannak ellene, hanem a szülész-nőgyógyász orvosok folytatnak lejárató kampányt, mert féltik a saját hálapénzüket.
2016. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Én otthon szültem, így nem kellett dúla. De ha legközelebb kórházba kellene mennem, mondjuk mert ikreket várnék, vagy beteg lennék, mindenképpen vinnék magammal dúlát.

Ennek oka az, hogy mivel ő nem a kórházban dolgozik, nem korlátozzák az ottani protokollok és a kirúgástól való félelem, hogy az érdekeimet védje. A legnagyobb félelmem nem is a szülés, hanem, hogy ha esetleg nem lennék rá képes valaki vigyázzon a babámra. (Ne kapjon tápszert, ne hagyják sírni , de sajnos az is reális fenyegetés, hogy valaki ellopja a kórházból.) Bár nem tudom, hogy a dúlák vállalják-e ezt a fajta védelmet.

2017. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Utolsó, a tápszert illetően azért már jópár kórház másképp gondolkodik, mint régen. Novemberben szültem, és az ottlétem alatt csak annak az anyukának engedték a tápszert, nagyon átgondoltan, az anyatejjel kombinálva, akinek a vaba súlyvesztesége már kritikus volt. Azt meg, h elrabolják, miért érzed reális veszélynek?
2017. jan. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!