Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet átlendülni a...

Hogy lehet átlendülni a szülési félelmen?

Figyelt kérdés

Orvosilag indokolt okból csak császárral szülhetek. Iszonyatosan félek az egésztől (amúgy a sima szulestol jobban félek), hogy fogom kibírni, mennyire fog fájni, egészséges lesz-e a baba... Stb.

Nagyon szeretnék már babát, de félek kicsuszom az időből, mert még mindig nem mertem bevallalni a dolgot, azt hittem, egyszer csak elmulik ez a félelem, illetve a gyerek utáni vágy majd felülirja. Hát sajnos nem írja felül, az egyre erősebb bennem, de a félelem is ugyanolyan erős, mint régebben. Emiatt persze bűntudat is van bennem rendesen. Nagyon vágyom babára, belül irtózatosan el vagyok keseredve, ha ilyen gyáva vagyok, sosem lesz kisbabánk. Már most sem lennék fiatal anyuka,de még csak próbálkozni sem próbálkozunk. Sok szörnyű császár történetet is olvasni. Próbálom magammal megbeszélni, hogy más is tulelte már és hogy nem lenne semmi baj, de egyszerűen annyira félek h még nem mertem belevagni a baba projektbe emiatt. A férjem nagyon türelmes velem, de tudom, hogy csak az időnk megy ezzel a gyávaságommal. Császáros anyukák, kérlek írjatok pár bíztató szót!

Kérlek, azt ne írjátok, hogy akkor nekem nem való gyerek, mert ez egyáltalán nem igaz, csak szerintem valami elromlott bennem emiatt a hülye félelem miatt.

A kisbabas ismerőseink láttán megszakad a szívem, de emiatt tartom is velük a távolságot, hogy ne fájjon annyira, hogy be merték vállalni, amit én nem. Szóval tőlük sajnos nem tudok tanácsot kérni.

Hálás lennék, ha valaki aki átment ezen, leirná a tapasztalatait.

Köszönöm



2022. dec. 24. 17:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a sokkterápia nem működik. Ha már eleve félsz, minek olvashatsz ilyeneket?😂

Én egyáltalán nem pártolom a császárt, ha orvosilag nem indokolt, de azt se gondolom, hogy kényelmesebb lenne.

Magam részéről, ha nem lesz ellenjavallat, hüvelyi úton fogok szülni, ha 1x összejön a gyerek, és én attól (is)rettegek. Ha viszont tudnám, hogy tuti császárom lesz, egyszerűen úgy fognám fel, mint egy műtétet (mivel az is.) Egy műtétet, amire az életed során bármikor sor kerülhet. Arról se dönthetsz, hogy akarod-e, ha kell. Hol van arra garancia, hogy soha semmilyen műtéted nem lesz? Lehet, holnap úgy ébredsz, hogy vakbélgyulladás, azonnal műtő. Nem fogsz ráérni azon tanakodni, hogy akarod, vagy nem🤷🏼‍♀️ Itt viszont jutalom is van, a gyereked😁Hülye lennél nem bevállalni.

Most nem akarok magammal példálózni, mert nekem csak kisműtétem volt, össze se hasonlítható egy császárral. Azelőtt sose műtöttek, de ez kellett ahhoz, hogy teherbe tudjak esni. Ha nem akartam volna, nem kellett volna műtét se. Egy percig nem gondolkodtam. Pedig rettegtem, hogy rossz lesz/elrontják/soha nem lehet gyerekem...Egy porcikám nem kívánta, de tudtam ez az ára, hogy anya lehessek.Nálad is ez van, ha gyereket akarsz, lesz egy műtéted és pont. Egyszer csak túlleszel rajta, mint sokan mások, és nem is fogod érteni, miért húztad eddig az időt.

2022. dec. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamennyire természetes,hogy az ember fél a szüléstől,főleg az elsőnél.Én is félek most is,pedig már második baba lesz,most szombatra vagyunk kiírva.Főleg a császártól tartok,az első természetes úton született,de ha úgy lesz,hát úgy lesz.De az nagyon nem jó,ha ennyire előre ilyen szinten kikészíted magad ezzel.Szüléstörténeteket meg nem szabad olvasgatni,de tényleg.A jó élményt sokkal ritkábban írják le,mint a rosszat.Szerintem is jó lenne,ha beszélnél egy szakemberrel erről.
2022. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziaaa :)

Én is féltem amikor kiderült hogy császáros leszek...jaj olyan ijesztő volt,csak sírtam 2 napig...

Hehe mostmeg nevetek...te kis hülye miért féltél ??!:):)

Én most a második babámat várom és császárral szeretnék szülni..

Nem azt mondom hogy az nem fáj de,fáj!de tudod a fájdalmadat csillapítani.és napról napra jobb lesz és felkelsz a babához mert annál fontosabb nem lesz semmi.

Nem fog érdekelni mrnnyire fáj,csak felkel készülni testileg lelkileg készülni hogy fájni fog de ez egy múló állapot.!

Nekem ez sokat segített.

Első babánál mindenki fél...

Bemész (én kaptam beöntést ami nem is olyan rossz mint ahogykondják)utána zuhany infúzió bevisznek a műtőbe érzéstelenítő utána már csak a babára emlékszem.kb 25-35 perc volt a szülésem.

Minden nap egyre jobb :):)

Szerintem semmi baj nem lesz ez csak a sok h*lye rémtörténetmiatt van amit olvasol..

Első babámnál semmit nem olvastam ..jobbis volt :)

Ne félj egy babánál szebb dolog nincs az életben!!:)

2022. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy császár után mi a legnagyobb nehézség, hogy élted meg, milyenek a "mindennapjaid" a kórházban?

Semmi baj ha nem akarod leírni, de kívancsi lennék :)

2022. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a csövek volt a rossz felakakadtam benne,egyébként szerettem.volna minnél hamarabb a férjemhez hazajönni mert 1 hete nem láttam.

Teljes mértékben a babára koncentráltsz aludni semmit nem tudsz,mire elaludnál felköltenek,vagy az elején pl a vérnyomásmérő ugyhiszem 10 percenként bekapcsolt a kezemen .

Inkább a tehetetlenség a rosszabb ,hogy nem.kelhetsz fel vagy nem.olyan egyszerű..de jön nap nap után mindig van valami vizsgálat a babának vagy egy kis szurika a mamának...;)

2022. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezhetsz bátran tőlem akár irj privátba :)
2022. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%
A szülés levezetése az orvosok dolga, ők tudni fogják,mit kell tenni. Bármilyen fájdalmad lesz, átvészeled fájdalomcsillapítóval. Nagyon ritka,hogy valakinek komolyabb baja legyen a császártól. Szerintem a szülés nem a legfélelmetesebb dolog az egészben. Èn sokkal jobban féltem a vetéléstől,koraszüléstől,halva születéstől,fejlődési rendellenességtől. Ezekhez képest a szülés mellékes problémának tűnt.
2022. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!