Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet abszolut fajdalom...

Lehet abszolut fajdalom nelkul szulni?

Figyelt kérdés

Mar magaval a terhesseggel is vannak gondjaim, de a szulestol kb rettegek. Milyen modszer van ra, hogy a leheto legminimalisabb fajdalommal jarjon? Barmi erdekel, nem szamit, mennyibe kerul.

Az egyertelmu valaszokat keruljuk, hogy orokbefogadas, beranya es tarsai :) Nem vagyok jelenleg terhes, elmeleti kerdes, mert nincs sok tudasom a temakorben, fogalmam sincs, a fajdalomcsillapitok mennyire hatnak, a csaszarmetszes is faj-e, stb.


2023. jan. 5. 17:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
9-10! Én meg majd bele pusztultam a vágás fájdalmába. Se tüsszenteni,se köhögni nem tudtam
2023. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az elsot korhazban szultem, belenyulkaltak, siettettek, rohadtul fajt. A masodikat szuleteshazban szultem, az birhato volt, ott bekenhagytak, fuggoleges testhelyzetben egesz mas volt vajudni. Egyebkent a kitolas mar semmi a vajudashoz kepest, amikor 7-rol 10 centire tagulsz. Az a legkemenyebb resze.


Anyosom fajdalommentesen szulte mindket gyereket, egyfajta euforikus allapotban. Aposom parja a gyereket szinten nagyon gyorsan, konnyen szulte.

2023. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A szülési fájdalom nagyon erős, de nem úgy éled meg, mint ahogy normális állapotban elképzeled. Orvostanhallgatóként több szülést láttam és megfogadtam hogy császár, altatásban, én ezt végig nem csinálom soha éberen. Aztán szültem azóta, és igen fájt, de nézni sokkal rosszabb...
2023. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként epidurális érzéstelenítés elérhető, és ha jó szakember csinálja, az esetek többségében nagyon hatékony. A császár a felépülés miatt szerintem nem jobb, de nincs közvetlen tapasztalatom, csak párat végignéztem.
2023. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
Pff miaz hohy császár nem fáj?énis sétálram.masnap de amikor felkelsz majg összesuarod magad...ne mondjuk már hogy milyen jó...akkor nem.fáj mert elérzéstelenítenek de utana van ako felsem tud kelni napokig... sima szülés is fáj..csak van akinek könnyebb
2023. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%
Rokonom természetes úton szült, repedt, iszonyú fájdalmai voltak, nem indult meg a szülés 1 napig, aztán belekönyököltek a hasába, jöjjön már ki az a gyerek...
2023. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok extrem kover, 170/68 vagyok, szoval nemi felesleg. Azzal nem lenne gond, ha nem birnek felkelni par napig, a parom 90%-osan el tudna latni a babat, ugye a szoptatas kivetelevel kb mindent meg tudna csinalni. Attol is felek, hogy meg a mai napig halnak meg nok a szulesben, persze erre nincs sok esely, de valamennyi van.

Alapbol szarul viselek minden betegseget, fajdalmat, nem is a fajdalom merteketol fugg, nekem mar az gondot okoz, ha van es kesz. (Nyilvan ha beverem a konyokom, abba nem akarok belehalni, de ertitek.) Szerintem nekem borzaszto szar elmeny lenne a szules, hacsak nem valami csoda folytan semmit nem ereznek belole, bar azt nem gondolom, hogy emiatt megutalnam a babat orokre, de az lehet, hogy par hetig, honapig nem lennek teljesen onmagam. A terhesseg alatt meg valoszinuleg vegig azt ereznem, hogy valami baj van, mert most is allandoan komoly bajokat vizionalok ismeretlen testi tunetekre🤦🏼‍♀️ Valoszinuleg harom naponta hivnam fel az orvosom, hogy ez vagy az normalis-e.

Meg pl nincs konkret hanyasfobiam, de volt mar olyan, hogy sokat hanytam egy betegseg alatt es bogtem kozben a paromnak, hogy bele fogok halni a hanyasba XD Utolag viccesen hangzik, csak akkor nem volt az.


Egyebkent szivesen fogadnek orokbe, akar par eves gyereket is, nem kell feltetlenul kisbaba, de nem latok ra eselyt, mindehol azt mondjak, eves varolista van, meg nem tudom, megfelelnenk-e egyaltalan, normalis korulmenyek kozott elunk sajat ingatlanban, van fix bevetel, de kb ennyi.

2023. jan. 5. 18:30
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzel, ne próbálkozz vele. Én is hasonlóan éreztem, iszonyodtam az egésztől, nem is lett gyerekünk.
2023. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet, hogy neked az orokbefogadas jobb lenne. Mindket baratnomnel, akiknel volt psziches problema (egyikuknel csak enyhe, ezert diagnosztizalva sem volt) a terhesseg illetve a szules es az elso idoszak hozta ki, nagyitotta fel a betegsegeiket (egyikuknel nagyon durva OCD-t, masiknal bipolaris depresszio). Mindketten a pszichiatriara kerultek a gyerekeik par honapos koraban tobb honapra.

Amit leirsz magadrol, azt gyerekvallalas elott rendbe kellene tenni, pl. pszichoterapias keretek kozott.

2023. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
De amugy orokbefogadasnal szigoruan vizsgaljak a psziches alkalmassagot is. Nekem tobb kozeli ismerosom is fogadott orokbe. Egyikuk nagyon hamar kapott, a masik par sokaig vart.
2023. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!