Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy...

Természetes szülés vagy császármetszés? Melyik fáj jobban, illetve hogyan szültetek? :)

Figyelt kérdés
2023. jan. 11. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igy is úgy is szültem. Mind a 2 nagggyon fájt.

A természetesnél a vajudás volt atombrutál. De 7óra volt az egész és szülés után csak kellemetlen volt.

Császárnál maga a szülés ugye nem fáj. Na de az utána napok. Pokol.

2023. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik császáromon semmit nem éreztem. Megváltás volt a vajúdás után (indított vajúdás). A másik műtét alatt azt hittem, ott maradok az asztalon, úgy szenvedtem közben.

Szóval szerintem nem lehet általánosítani.

2023. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sürgősségi császárral az előtte-utána rosszt is megéltem. Ráadásul végül el is altattak, így nem láttam rögtön a babát. Az altatás megváltás volt az érzéstelenítő nélküli vajúdáshoz képest…
2023. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi császárral szültem. Előtte a vajúdás kegyetlen volt, a császár utána megváltás. Én nagyon gyorsan felépültem, így bármikor újra csinálnàm… de megértem azt aki nem és ez én vagyok..
2023. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Volt részem mindkettőben. Hüvelyi szülés után sokkal gyorsabban regenerálódtam, pár óra és már mindent tudtam csinálni. Császár után kb masfél hét pokol, mozdul i is alig bírtam, a szoptatás katasztrófa, tápszeres lett a gyerek. Fáj a hüvelyi szülés, de utána ott a baba, akit el kell látni, és a császár után az nekem kb lehetetlen volt.
2023. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

1. Hüvelyi szülésem katasztrófa volt, hetekig ülni se tudtam utána, a behatolásos szex évekig (!) rossz volt.

2. Császár. Sétagalopp volt az egész, a felépülés is gyorsabb.

3.-ra is császárra készültünk, de túl gyorsan jött és végre megtapasztaltam, hogy lehet a hüvelyi jó is. Kvára fájt ezúttal is, de nem "testen kívüli" élmény volt, mint az első, amikor úgy éreztem, hogy csak sodornak az események, hanem irányítottam. Összességében jó élmény.

Gyorsabban gyógyultam, mint elsőre, de nem gyorsabban, mint császár után.

2023. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első sürgősségi császár volt iker koraszülés miatt. Ott nem vártak különösebben sokat, hamar kivették őket. Nyilván fájt a seb de próbáltam tartani magam ahhoz, hogy sokat mozogjak, mert úgy jobb. Egész hamar jobban lettem de pl 3 hónap múlva sem tudtam egy felülést csinálni. A második szülés természetesnek indult. A gázon kívül semmilyen érzéstelenítőt nem kaptam, mert a rezidens doki szerint nem volt idokolt. Soha olyan elképesztő fájdalmat nem tapasztaltam. Már tolófájások jöttek de még nem volt beilleszkedve a feje. Az egyik szülésznő mondta, hogyha azt mondom, hogy fáj az előző császárheg akkor császár lesz. Hát én mondtam, vittek is. Abban a pillanatban amikor beadták az érzéstelenítőt az járt a fejemben, hogy végre az volt az utolsó fájám amit éreztem. Amúgy a főorvos, aki műtött mondta a rezidensnek, hogy nem tudott volna természetes úton világra jönni a gyerek. Abból a császárból nagyon hamar felépültem. A műtét napja volt nehezebb, másnap már "szinte szaladtam". Én azt gondolom, hogy minden termeszetes úton szülő nő tiszteletet érdemel. Nem kis munka és fájdalom kinyomni a gyereket de én tökéletesen elégedett vagyok azzal, hogy császározva voltam.
2023. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kért császárom volt. Szuper élmény volt. Hátrànyom nem volt belőle, kb 2-3 nap kemény de ha valaki nem nyavajgós típus akkor semi ügy. Szoptatás azonnal ment és sose volt vele probléma. Soha nem szeretnék természetesen szülni :D
2023. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3 természetes szülésem volt, így nem tudom milyen a császár,de 12 óra volt a max vajúdásom, utána semmi egyből tudtam ülni. 1 nél volt gát metszés az fájt egy darabig de nem vészesen, 2.nál semmi kb ahogy kibújt mondtam mehetünk is haza.

3.at 20 év szünettel szültem indították ez volt a leg rosszabb, de itt is ahogy kint volt minden el is múlt.

Azért egy nagy hasi műtét csak tovább fáj.

A kolléganőmnek a 4.császár lett ő 1 hónappal később is fájlalta a hasát, azt mondta inkább 5 szülés mint egy császár.

De volt olyan anyuka bent akinek a 4.császár volt, és este már sétálgatott.

2023. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

GDM miatt császárral szültem és remélem a 2.babámat is azzal fogom.

Rossz volt meg fájt is de mégis afelé húzok mert azt már átéltem.

De egyik sem egy leanyálom.

2023. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!