Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kerül a baba az inkubát...

Hogyan kerül a baba az inkubátorba?

Figyelt kérdés

Valaki világosítson már fel, mindig ezen kattogok, ha ilyet látok.

Ki viszi oda? Hogyan. Mikor.

Anya megszüli a sufniban és? Biztos nem ő viszi oda. Én legalábbis napokig nem tudtam rendesen menni. Vagy hazaviszi a kórházból és aztán berakja az inkubátorba? Akkor nyoma van a babáknak.

Hogy van ez? Vagy van egy beavatott aki elviszi a babát? Mert gondolom aki erre készül titkolja a terhességet.

( Most ne menjünk bele a morális részébe meg én sose tudnék ilyet tenni, stb)


2023. jan. 28. 12:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindenki nem tud járni szülés után. Elsővel hulla voltam, másodikkal nem.
2023. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%

Hanyag tartás miatt MR?! Ha amúgy tok normálisan fejlődött eddig, értelmileg is? Ez nekem fura.


Ráadásul aki alkatilag hypoton az sohasem fogja kinőni meg felnőttként sem. Gyógytorna lehet ilyen esetben szükséges szerintem, de tényleg csak akkor ha egyébként ezen kívül minden másban jól fejlődött. De egy sima hanyagtartas miatt MR vizsgálat szerintem nem lenne indokolt. De persze nem vagyok orvos. Nyilván ő a szakértő. De azért rákérdeznek alaposan hogy ennek mégis mi alapja van. Sok gyerek van aki ilyen olyan okból hanyagul tartja magát.

2023. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vihetné az anya?Nekem semmi bajom nem volt,2 órával szülések után minden alkalommal egyedül zuhanyoztam.Mikor hozták a babát először szopizni kb3-4 óra múlva,én törökülésben szoptattam.Nem mindenki egyforma.Meg elviheti az apuka is mondjuk.Vagy bárki.Az hogy nem tudnád megtenni,az is egy dolog.Ha magadnak se lenne lakhatásod,vagy ennivalóra pénzed, akkor jobb döntés inkubátorba tenni,mint a kukába,vagy otthon várni hogy megfagyjon,vagy éhen halljatok.
2023. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj nem ide szántam a válaszom hanem egy másik kérdéshez, de törölni már nem tudom hogy kell. 😅
2023. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ő maga, vagy egy családtag.

Inkubátort pont félreeső helyre rakják, kamerát se néznek. Nem érdekel senkit, hogy ki és hogyan rakta oda. Ez pont arra van, hogy a teljesen hátrányos helyzetűek kihasználhassák a lehetőséget a kukába dobás helyett.

2023. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy újszülöttként viszi, de legalábbis pár órával szülés után. Igen, az is lehet, hogy volt segítsége.

Vannak bőven gondozatlan terhesek, ha olyan az alkata vagy ruhákkal elfedi, simán titkolhatja a bővebb környezete előtt.

(A morális részbe tényleg ne menjünk bele, mert gondolj arra, aki az inkubátorba helyezésig eljut anélkül, hogy egész terhessége majd szülése után feltűnt volna az illetékes hatóságoknak, az milyen könnyedén eláshatta volna az erdő közepén is, és soha nem derül ki.)

2023. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

Megszüli otthon, ellátja. Én is eldobtam magam szülés után közvetlenül, de pár óta alatt összeszedtem magam, 12 óra múlva meg már tök rendben voltam. mások meg annyira fel sem veszik a szülést, hogy ott korzóznak egy órával kesobb.


Szóval összepakolja a gyereket és elviszi. Esetleg hozzátartozó, rokon segít ebben. Simba lehet egy leányanya, akinek az anyja PP segít vagy épp ő mondja hogy ők, akkor a gyereket most visszük.


Nem voltam még ilyen helyzetben szerencsére, de millió variáció van.

2023. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó dolgokon agyalsz te is. Igazából ezt csak egy olyan tudná megmondani, aki megtette. Mi csak találgatni tudunk.
2023. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a babákat nem kórházban szülik, hanem otthon vagy valahol.

Vagy megkér valakit az anya hogy vigye oda (akiben megbízik és tud a terhességről) vagy ha nem tudja senki akkor maga viszi oda. A szükség nagy úr. Gondolom nem szökdécselve megy oda ha fájdalmai vannak, de elvonszolja magát valahogy.

Én azt a részét tudom nehezen elképzelni hogy nem veszi észre a környezete a terhességet. Nekem nem volt nagy hasam, nem híztam de azért egyértelmű volt így is.

De az is lehet hogy a környezete is tud róla és támogatják a döntését, segítenek neki.

2023. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Van aki sajat laban szall le a szuloasztalrol es setal a szobaig. Miert ne. Jol tette hogy berakta ,vki hogy orul majd neki
2023. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!