Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » HA egy baba nem tölti be a...

HA egy baba nem tölti be a 36. hetet, akkor koraszülöttnek számít. Egyértelmű protokoll, hogy inkubátorba kerül?

Figyelt kérdés

Akkor is , ha már 3 kg körüli a súlya?

Ilyenkor pocakra sem teszik? Nem szopizhat elő tejet?



2018. dec. 18. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyzet es az adott kórház protokolljától is függ. Nálunk, ha jól van a baba, akkor egy kis idore beviszik az anyukához, de utána megfigyelésére mindenképp megy inkubátorba. Aztán, hogy mennyi időre az a baba állapotától függ. De nálunk a pic-en is bemehet a szülő 0-24 es lehet kenguruzni is. Ezer dologtól függ ez. Amikor en bent feküdtem, akkor pl 3 időre született baba is inkubátorban volt napokat/heteket, mert olyan bajok voltak, hogy szükségessé tették. De volt 34 hetre született baba, aki csak 12 órát volt inkubátorban.
2018. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig elso vagyok.

Es nálunk amint nem kell intenzív megfigyelés, azonnal anyukával lehet rooming-inben a koraszülött baba is.

Barátnőm masik kórházban szült 34 hétre még 2 kg sem volt a baba es nem került inkubátorba, de 3 hetet bent voltak es csak 3 óránként mehetett be hozzá...

2018. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! SOTE-n szülök, és amennyire hallottam berakják inkubátorba.Nagyon szeretném megszoptatni, de nyilván, csak ha erre lehetőség van.Folyamatosan vizsgálnak mindkettőnket.Holnap lépek a 34. hétbe.Az orvosok szerint idén meg fog születni.Pár napot bent voltam kórházban, mert végtelenül gyenge vagyok, de hazaengedtek, szigorú ágynyugalom feltétele mellett.

:-(

Az orvosom azt kérte, hogy legalább karácsonyig tartsam bent!Én mindent megteszek. Külső méhszáj pár hete nyitva.Kislányom óriási, pocakom hatalmas, én meg jóformán 3 kilót híztam.Cukrot kétszer is vizsgálták, minden ok.egyébként negyedik szülés , a tesók is nagyok és mi is magasak vagyunk!

2018. dec. 18. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől függ, én 35 plusz 6-on szültem, nem kellett inkubátor, koraszülött osztályon sem volt, 2600 grammal született a lányom, 10 perc múlva már vígan szopizott, rokon gyerek időre született és valami miatt mégis inkubátorba tették, amúgy nem baj az sem szerintem.
2018. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megszületett a kislányom egy hónappal a kiírás előtt! eddig fél napja inkubátorban van.Én legszívesebben már magamhoz ölelném, de nem lehet.Egyszer megszoptathattam, pár perce , de még legalább 12 órát bent kell maradnia az inkubátorban.3,15 kg-al
2018. dec. 29. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!