Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szülés után kaparásra...

Akinek szülés után kaparásra volt szükség, elmondá, hogy milyen érzés?

Figyelt kérdés

Itt nem az altatásos verzióra gondolok.

Állítólag ha egy kis darab bent marad a méhlepény születése után (helyenként a biztonság kedvéért is) kaparást végeznek, ami nincs egy perc, de fáj.

Mégis mire számíthatok? Nagyon megijedtem ettől. :(


2023. febr. 7. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Én ilyenről nem hallottam. A második terhességemnél szükség volt ilyen beavatkozásra, de elvittek a műtőbe és bódításban történt. Nem éreztem semmit, nyilván.
2023. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem kétszer is ott helyben altatás nélkül szedték ki a bent maradt részeket. Nem kívánom senkinek, ezerszer rosszabb volt, mint a szülés. Annyiból nem bánom csak, hogy nem altattak, mert egyből megkaphattam a babámat. De semmi más...
2023. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ott helyben csinálták, mert bent maradt egy darab méhlepény, de őszinté nem sokat éreztem belőle. Totál eufóriában voltam, egyszer-kétszer felszisszentem varrás közben, meg feltűnt, hogy olyan sokáig csinálják a dolgokat, de amúgy nem nagyon figyeltem oda, nem maradt meg bennem, hogy nagyon fájt volna szülés után valamim
2023. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindkét szülés után volt mert annyira erősen tapadt a lepény mindkétszer hogy nem vált le és egy pici darab mindig bent maradt. A doki mindkétszer altatásban végezte mert azt mondta hogy ezt ébren nem emberséges dolog elvégezni. De valamilyen szinten örültem is mert mindkét alkalommal altatásban meg is csinálták a gátvarrást
2023. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen volt, de abszolút kibírható. Inkább ijesztő, hogy ott a méhemben matat, kapirgál valaki. De tényleg nem volt egy perc az egész, és cserébe egy hét barna pecsételésben ki is merült a gyermekágyi vérzésem. Legalábbis sokan azt mondják, hogy emiatt nem véreztem sokáig, mert hogy ki lettem “pucolva”. Aztán ki tudja. Szóval ne félj, nem kellemes, de nem is fájdalmas, és tényleg amúgy nem fog érdekelni, örülni fogsz, mint majom a farkának, hogy túlélted a szülést. :)
2023. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a zárójelentésben olvastam csak, hogy volt ilyen is. Nem éreztem semmit. De a varrást se. Szerintem akkora adag érzéstelenítőt kaptam, mint egy ló. Csak annyit éreztem, hogy matat a doki, meg néha ránt egyet rajtam. Pedig kapart is, vartta a hüvelyfalat végig, a méhszájat, és a gátsebet.

A második szülésnél csak a régi gátmetszés helye szakadt, azt varrták össze, az sokkal jobban fájt. Szerintem ott spórolt a doki az érzéstelenítővel.

2023. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A mindenit, látom mindenhol más a helyzet.

Ma említette az orvosom, hogy erre készüljek. Jobb lett volna, ha nem tudom. Pár hetem maradt hátra de ettől megijedtem.

A terhesség előtt volt egy missed ab-om, ott altattak.


Remélem tényleg nem lesz olyan vészes. :(

2023. febr. 7. 20:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, nem réezleteztem annyira, mint a 6-os, de nekem is kb. ez volt. És pl. én másnap tudtam meg, hogy volt elvileg kaparásom, ott fel sem tűnt, csak mondták, hogy le kell mennem uh-re, ellenőrzik, minden oké-e.


Illetve nekem is varrták a méhszájam és a méhfalam is, de tényleg nem sokat éreztem belöle. Valahogy egy teljesen másik tudatállapotban voltam ott a babámmal, inkább csak azt hittem, sosem végeznek már, hogy mehessek vele a dolgomra :D


Pedig nekem alacsony a fájdalomküszöböm, maga a vajúdás-szülés brutális volt, de az utána lévő procedúra már nem. De biztos ezt is mindenki másképp éli meg, nem is kell ilyen dolgokra készülni - nem is lehet -, talán nálad nem is lesz rá szükség.

2023. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Első szülésnél én is így jártam. Bent maradt egy darab méhlepény, úgy kaparták ki. Őszintén szólva semmit nem éreztem, mondjuk elég hosszú, fárasztó vajúdás, szülés volt, örültem ha éltem. Amúgy ha a doki nem tudta van rendesen kiszedni, toltak volna a műtőbe.
2023. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, azt nem értem, a doki neked miért mondta, hogy készülj fel rá, én addig azt sem tudtam, hogy van ilyen, amíg nem kerülünk ilyen helyzetbe. Amúgy nem olyan gyakori jelenség, hogy erre minden kismamát fel kelljen készíteni.
2023. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!