Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Állami kórházban esélytelen,...

Állami kórházban esélytelen, hogy alternatív módon vajúdjak, szüljek?

Figyelt kérdés
Gondolok ezen belül vízben, labdán való vajudásra vagy álló helyzetben, stb. Miskolcon fogok szülni, a védőnő azt mondta, hogy szerinte elképzelhetetlen. Ti hol szültetek, volt lehetőség?

2023. febr. 12. 18:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Székesfehérvár.


Van kád, de csak mert dísznek jó.

Elsőnél nemhogy labda vagy társai, csak a bal oldalamon fekve, gépekre kötve vajudhattam vegig a 7órámat. Ha már mozdultam, mozdult a gép, morogtak. (2019)

Masodiknál már legalább felülhettem, de mivel nem jött be a férjem, egyedül mentem szülni, nem szállhattam le az ágyról, mert ha összeesek ki szed össze. Akkor 3 órát voltam szülőszobán, talán ha fél órát volt benn velem a szülésznő összesen. (2022)

2023. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kórházfüggő.
2023. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A János khban bp-n kádban is és labdán is vajjúdhattam volna. Én csak a lábdán és állva, illetve sétálva tettem
2023. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igen.


Én a debreceni Klinikán szültem, itt is elő van adva, hogy medence, labda, tököm tudja milyen szülési lehetőségek vannak, aztán úgy kellett feküdni egész nap az NST-vel, ha jött a szülésznő és látta, hogy felültem-álltam fájdalmamban, kb. leb*szott, hogy így leesik a gép rólam.

2023. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Minden kórházban más, illetve az sem mindegy, hogy hogyan van a kismama. Pl vérnyomás gondoknál nem valószínű, hogy hagyni fogják sétálgatni. Meg kell nézni, hogy az adott kórházban mik a lehetőségek
2023. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nem hiszem, hogy pont Miskolcon érne kellemes meglepetés ezügyben, ezért fel vagyok készülve a legrosszabb forgatókönyvekre. Az esetek felében minősíthetetlen hangnemben beszélnek az emberrel. Vagy kifogod aznap, vagy szerencséd lesz. Az egyetlen segítségünk ilyen helyzetben csak az alkalmazkodás... Mást nem tudunk csinálni.
2023. febr. 12. 18:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcon elképzelhetetlen, én a Szent István szültem kàdban.
2023. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten a Jánosban 19ben a kád tároló volt, de labdán, és zuhany alatt vajúdtam, a zuhany nagyon sokat segített.
2023. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Én a Jahn Ferencben szültem. Vajúdhattam kádban is labdán is, ülve, állva, négykézláb is, olajjal is maszírozgattak közben, de igazából teljesen mindegy volt, nekem ugyanúgy fájt mindegyik 🙄
2023. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, mennyire megoldható neked, de a Hoztam e világra youtube csatornán több borsodi kismama is a kazincbarcikai kórházat istenítette, hogy a miskolcival ellentétben ott évekkel ezelőtt is működött az alternatív szülés.

Talán azóta sem romlottak el a dolgok, de feltételezem, erről Fb csoportokban tudsz informálódni.

2023. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!