Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet a vasárnap a...

Hogyan lehet a vasárnap a hétforduló, ha csütörtökön volt az utolsó menstruáció első napja?

Figyelt kérdés
2023. febr. 21. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
(Ha jól értem a kérdést...) Valószínűleg a baba méretéből újraszámolták, és nem pont a 14. ciklusnapon volt az ovuláció.
2023. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Hány hetes vagy? Nekem a 12 hetes genetikai után írta csak be a doki a szülés dátumát, mert azt mondta az a mérés a mérvadó, nem az utolsó menstruáció, mivel abból csak következtetni lehet,hogy mikor fogant, a mérés viszont a 12 hét környékén a legpontosabb. Nekem 2 napot változott a dátum, de van akinek ennél többet.
2023. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, ezt pont a menstruáció alapjan szamoltak, uh alapjan mar meg kellett volna, hogy szuljek. Ők ugy szamoltak, hogy plusz egy ev minusz 3 honap plusz 7 nap. En ezt a modszert neg nem is hallottam. Elso gyerekemnél 40 het volt, szoombaton megjött, szombaton is született. Most mar total nem ertem.
2023. febr. 21. 09:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De ugye tudod, hogy +/- 2 hét teljesen normális? Attól, hogy az első baba napra pontosan született, attól még a következő nem biztos, hogy fog (sőt, ezek szerint nem is tette), a harmadik meg születhet 1,5 héttel hamarabb. Nekem az elsőt 42 hétnél indították, a második magától indult 40+4-en. A módszert én sem hallottam, de nyilván ezért más a nap, mert nem 40 héttel számoltak kereken :D
2023. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha kiszámolom magamra.. akkor

ha beírom, a mensim szerint..

okt 21

Visszaszámolok- júl 21

Majd plusz 7 nap

Az júl. 28.


Nah nekem pont ekkorra esik simán is..

( de méret alapján kaptam kiírt dátumot)

2023. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#3, ez elég pontatlan módszer, de nekem is így számoltak. Igazából nem olyan fontos a pontos dátum. Ahány hely, annyiféleképp számolják. Nekem is így adták meg a dátumot és nem korrigáltak az ultrahang alapján, pedig 4 nap eltérés volt. Sőt, még a ciklusom hosszát se vették figyelembe (rövidebb, és amiatt volt a 4 nap eltérés, ha ezt figyelembe vesszük, minden pontos volt). Én jobban örültem volna, ha pontosítják, de ez van.
2023. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy akarmikor jöhet, nem szentírás a 40 het, de ezt az ossze vissza szamolgatast nem ertem. Meg hogy egy egesz het van a 12 hetes uh meg e között a módszer között.
2023. febr. 21. 10:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem ennek a módszernek az a lényege, hogy az év ugye 52 hétből áll. 3 hónapot levonnak, ami "tankönyvileg" 12 hét lenne, vagyis maradna a 40 hét, de gyakorlatban ugye nem 28 naposak a hónapok, így a plusz napok miatt ad hozzá még 7 napot. Nem naptárilag pontos ugyan, de tekintetbe véve, milyen széles skálán mozoghat a tényleges terhesség normál esetben (38-42 hét), teljesen lényegtelen, hogy 2-3 nappal odébb rakja az egyik számítás a másikhoz képest.
2023. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Naegele féle számításnak hívják, és egyszerű, de pontatlan. Azért legalább az orvos vehetné a fáradtságot, hogy pontosan számoljon…
2023. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezért vagyok kicsit frusztrált, mert látott már vagy 5 orvos a terhességem alatt, kb február összes vasárnapja volt mar terminus, és meg mindig itt vagyok terhesen :D
2023. febr. 21. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!