Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány gyereket kell még megölni...

Hány gyereket kell még megölnie Geréb Ágnesnek, hogy végre örökre lecsukják? Miért ilyen felelőtlenek szülők, hogy saját kényelmük érdekében a gyerekük életét veszélyeztetik ezzel a "fantasztikus" otthonszüléssel.

Figyelt kérdés
Nekem sose jutott volna eszembe otthon szülni, mivel tudom, hogy a kórházban bármi történik rögtön ott a segítség. Én jobban bízok az orvosokban, mint egy ilyen sarlatánban.
2010. okt. 6. 09:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Csak annak a koraszülött kisbabának, sokkal naygobb esélye lett volna elkerülnie a madradandó károsodást ha az un otthonszülésnél ott vannak megfelelően képzett neonatoloógusok és műszerek, egy koraszülött mentő mint hogy az apjának úgy kell levadászni egy mentőt az utcán.

A kórházban azért csak hamarabb odértek volna az orvosok.


Nem az otthonszüléssel van a baj, hanem azzal, hogy nincsenek meg hozzá a feltételek, pénzhiány miatt és ha valami történik, mire odaér mentő, már késő.

2010. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
30%

a "gizike" vagyok

elolvastam a cikket. érdekes, én otthon szültem, Ági csapatával, és én úgy tudom, ők nem adnak semmilyen szert, oxitocint sem, semmilyen injekciót, infúziót stb. alapesetben.

persze nem vitatom az orvosszakértők véleményét, biztos tudják, miért írták azt amit írtak. ettől függetlenül ebben a mostani esetben én nem látom Ágit hibásnak. tegyük hozzá, én is csak a hírekből értesültem a dolgokról, tudjuk, mennyire objektív a média.

de a "megölés" azért nem kicsit durva kifejezés! a 2. mondatodban találtam én meg az igazságot: vagyis, hogy a szülő nő felelőssége, hogy hol, milyen körülmények között szüli meg a gyermekét. nem pedig Geréb Ágié vagy akármelyik szülész-nőgyógyászé.

2010. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%

Na jó, de akkor ha én holnap kinevezem magam sebésznek és műtőgetek otthon, mert régen is így csinálták és Afrikában a mai napig. Adok rongyot, hogy szorítsa a foga közé, mert ez mennyivel természetesebb. És ha meghal valaki és felelősségre vonnak érte, akkor még szervezek tüntetést magam mellett és szidom a kórházakat, mert biztos az elmaradt hálapénz miatt ellenzik annyira, hogy én otthon műtsek. És írok pár sort az otthoni sebészet előnyeiről.

Meg felháborodok, hogy bemegy valaki a műtőbe, ne jöjjenek már be a házamba megnézni, hogy mit csinálok.

Le kell csukni, de nem csak őt, hanem az egész bagázst. És egyébként az ilyen felelőtlen anyát, aki otthon szül is mellé csuknám. De valami középkori börtönbe, hadd élvezzék a természetes körülményeket. Csak semmi modern.

2010. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

20.36-os válaszoló szívemből szólt!!


Teljesen igazad van! Ezek nem normális anyák, akik a kényelem miatt inkább hagyják, hogy meghaljon a gyerekük, de ők csak a saját ágyukban.


Én meg még azon aggódtam, hogy időben beérjünk a kórházba, és a legjobb kezekben legyünk mindketten. Én ott voltam nyugodt, szerencsére teljesen komplikáció mentes szülésem volt, ennek ellenére soha nem jutna eszembe otthon szülni. Szerintem mindennek megvan a maga helye, a szülésé és egyéb beavatkozásoké a kórház.

2010. okt. 8. 08:01
 25/25 anonim ***** válasza:

Kommentár nélkül.

Az érdekes adatok a végén vannak:

[link]

2010. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!