Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szóltok ehhez? (Kérdésed...

Mit szóltok ehhez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
[link]
2010. okt. 6. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom.Be kell szépen ballagni a kórházba,ha megindul a szülés.Ott rögtön tudnak segíteni a babán,mamán egyaránt,ha baj van.Magyarországon még nem divat az otthon szülés.
2010. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én szerintem ez nem a Geréb Ágnes felelőssége, hanem a szülőé, aki nagy bátran az otthonszülést választotta. Én is utálom a kórházat, a beavatkozásokat, de a XXI. században nem adnám meg a lehetőséget a gyerekemnek a lehető legkorszerűbb ellátásra? Két gyereket szültem, az elsőt EDA-val (két nap vajúdás után kikönyörögtem, rá fél órára megszültem) és gátvédelemmel, a másodikat is sikerült gátvédelemmel. Az orvos csak utána nézet meg, hogy minden rendben van-e, végig a szülésznő segített. Az elsővel 8 napig voltam kórházban, úgy besárgult, hogy vércsere határon volt, a másodikkal 4 napot, ami a kórház előírása. Nagyon utáltam bent lenni, de kibírtam a gyerekeim érdekében.
2010. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a szülő felelőssége... Ha valaki otthon akar szülni, tisztában kell vele lennie, hogy adódhatnak komplikációk, amit helyben nem lehet megoldani. Geréb Ágnes bizonyára szintén felelős/felelőtlen, de gondolom előtte tájékoztatta a kismamát a kockázatokról.
2010. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bennem ez nagyon vegyes érzéseket kelt. A kórházakban is halnak meg csecsemők, de ott nem veszik őrizetbe a dokit. másrészt meg igen is, felelősnek tartom, hogy a születésházban nincs intenzív és nincsenek felkészülve a problémás esetekre - ez a mai világban szerintem elengedhetetlen. Ott is lennie kéne mentőnek, intenzívnek, orvosoknak, inkubátornak meg ki tudja még minek... A szülő is hibás vagy buta, ki tudja. Tájékozatlan is. Belegondolok, mi is meghaltunk volna szülésnél, ha nem kórházban szülök, mert az utolsó kb. 10 percben lépett fel komplikáció, így vákuummal született a kisfiam. Tök normális terhesség, 3 kg-os gyerek, normális eredményekkel végig, ctg-m is jó volt és mégis.
2010. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért képzeljétek el szegény apukát, kint a ház előtt kétségbeesve, hogy mi lesz a feleségével, és a gyermekével.....aztán éppen arra halad egy mentő, amit kétségbeesve leint, hogy mentsétek meg a családom.....

Hát én is utálok kórházba, és egészségügyi intézménybe járni, én inkább a védőnőt és gyermekorvost is házhoz hívom, és szívesen látom. De a biztonságos szüléshez igenis kórházi felszerelés, és körülmények kellenek, ha esetleg gyors beavatkozásra van szükség. Akármennyire lehet a Geréb Ágnes jó orvos-szülész, ha nincsenek eszközei, semmit sem tehet végveszélyben. És itt megint ez történt sajnos. Az anyának kell ez ügyben felelősségteljes döntést hozni...ha roszzul dönt, pedig ez türténhet. Nagyo sajnálom őket, én pénteken töltöm be a 40. hetem, még most is gombócban ettől a gyomrom....

2010. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szülnék semmilyen körülmények között otthon. A dédnagymamám 17-szer szült, tanyán, volt hogy orvos és bába nélkül, volt hogy az árokparton mert menni kellett aratni. :( 14 gyermeket felnevelt, 3-mat elveszített, de nem szüléskor. Tudom, azok a 20-40-es évek voltak, tudom, hogy azóta mennyit változott a világ, az orvostudomány, de mégis önkéntelenül a dédanyám jut eszembe.
2010. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És a telefonról nem is hallottak? Miért nem úgy hívták a mentőt. Mi van ha apukával nem jön szembe és nem tudja lestoppolni? (Részletkérdés, és lehet, hogy csak a híradás sarkít, de azért elgondolkoztam...) A szülőket ugyanúgy felelősségre vonnám.
2010. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, off...

17 gyerek???? Úristen. Ez tényleg teljesítmény....a mai világban erre ki lenne képes. Büszke lehetsz az őseidre, az biztos.

2010. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, nekem egy sem jön össze... tudjátok, nem volt se tv, se rádió, drága volt a petróleum...
2010. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!