Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni császármetszést...

Lehet kérni császármetszést ha megijedtem a természetes szüléstől?

Figyelt kérdés
38+5 napos vagyok, rettegek a szüléstől, a saját dokim nem rendel a kórházba, de alapból császár ellenes. Nagyon vékonyka vagyok amúgyis, iszonyatosan félek a szakadástól mindentől. Nekem lehet ebbe beleszólásom vagy hogyan megy ez?
2023. márc. 21. 17:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem dicsekszem az indokommal😂😂 beletorodok a sorsomba, mindenkinek jobb lenne a termeszetes, csak a felelem most nagyon elojott a vegere
2023. márc. 21. 19:31
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt 38 hetesen mindenki betojik. Én is azon gondolkoztam, hogy normális vagyok-e? Hogy fog azon a kis lyukon kijönni? Aztán szépen lassan megnyugszol, ha pedig beindul a dolog nem fogsz félni. Próbálj meg pihenni a napokban, meditálni, beszélj a babádhoz, sétálj a szép tavaszi napsütésben nagyokat! Ha még van energiád éppen átlapozhatod a szülés ahol én irányítok című könyvet. A légzéstechnikát még megtudod tanulni és talán picit a félelmed is megszűnik. Könnyű szülést és boldog babázást kívánok!
2023. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%
Ez természetes, mindenki retteg tőle mert nem tudja milyen! Nekem a szülés nem fájt , de a vajúdás igen! Nekem pl gerincsérvem van , de nem tudtam,hogy ez indok császárra. Igy nem is szóltam róla 😄 sikerült itt vagyok , túléltem! És büszke vagyok magamra. Indított, nagyon fájdalmas vajúdás volt.
2023. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
10-es, szerintem senki nem a szülés öröméért esik teherbe, hanem szeretne egy gyereket...
2023. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

"Kíváncsi lennék mit mond erre az indokra a doki"


Mit mondana? Sajnos max annyit hogy ez nem kívánságműsor. Persze pénzért az. Külföldön már sok helyen szerencsére választhatsz, ingyen, nem kell papír, nem kell könyörögni, jogod van eldönteni hogy mit művelnek a testeddel és a gyerekeddel. Reméljük egyszer ez az ország is felzárkózik.

2023. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a cukor és trombozis miatt lett császár valamint nem tágultam,és nem rövidült a méhnyakam.

Most ez miatt lesz megint császarom mert nem telik el 2 év a 2 szülés között így itt az anyuka dönthet ilyen esetben.

Egyébként orvosi papírral lehet császár de te.már mimdennapos vagy nem.hiszem hogy lenne időd elintézni

2023. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

Én meg attól félek, hogy császáros leszek a második gyerekemmel…

Az elsőt simán szültem, rohadt nagy fájásokkal, meg hiába volt kicsi baba (2720g) akkor is volt gátmetszés.

De akkor sem szeretnék császárt, nem tudnék ellátni egy babát császàrsebbel, utána pedig kínlódni sem akarok hetekig

2023. márc. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
2hete szültem császármetszés volt. Hidd el, nem akarsz császárt. Én fel állni nem bírtam, a simán szültek pedig simán el látták a babát. És szerintem az a pár óra fájdalom kibirhatóbb mint egy nagy hasi műtét ami nekem 2 hét után most kezd alakulni. Másfél hétig nem tudtam egyenesen járni
2023. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én simán felálltam,nem volt leányálom de az első felállás után nem vészes,egyén függő. Valszeg mákom volt.
2023. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Azóta kicsit sikerült lenyugodnom és belátni hogy igazatok van😁 biztos hogy jobb hosszútávon meg mindenhogy a természetes szülés
2023. márc. 23. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!