Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek fontos miért fontos a...

Akinek fontos miért fontos a természetes szülés?

Figyelt kérdés

Főképp azokhoz szól a kérdésem, akik mondjuk EDA-t sem kérnek, nem örülnek, ha gyorsítják bármivel a szülést és társai.


Rengeteg ilyen hozzászólást olvasok itt-ott szültem facebook csopikban, volt ismerősöm is, aki fájdalomcsillapítás nélkül szült és őszintén nem értem, hogy ez miért jó bárkinek is.


Csak azért mert azt gondolják, hogy gyorsabban felépülnek?


2023. márc. 27. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azèrt volt fontos, mert minden beavatkozàsnak van kockàzata. Nem akartam volna feleslegesen kockàztatni sem a guerekem sem a sajàt egèszsègünket extrèm esetben az èletünket.

Vègül oxyt kaptam, csak màsodik felajanlasra fogadtam el. Utòlag vègiggondolva màshogy előnyösebb lett volna megoldani a problèmàt, ami miatt nagyon lelassult a tàgulàs.

2023. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem, hanem későbbi problémákat okozhat a babánál. Csak erről senki nem beszél. A sok oxitocin a vajúdás alatt idegrendszeri éretlenséget vagy izomtónus-problémát okozhat a kicsinél. Ugye ezt használják többnyire gyorsító gyanánt rutinszerűen a kórházakban.
2023. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Nem akartam magam mindenféle gyógyszerekkel tompítani, a babának sem jó.

Nem éltem megy annyira vészesnek a szülést, a legfájdalmasabb a vérvétel volt

2023. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem is ajánlottak fájdalomcsillapítót de amúgy sem kértem volna engem jobban zavar,hogy a gerincembe tűt döfnek,mint a fájdalom. Oxit kaptam muszáj volt sajna.
2023. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Utsó vagyok 3szor szültem
2023. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a felépülés miatt volt "fontos".

Szerintem nem mind1, hogy atvágják az egész hasat, egy bazi nagy sebet hagyva, vagy kitolom alul, esetleg pár öltéssel.


2x szültem természetesen 🙏


Az oxit, fajdalomcsillapítót stb nem utasítottam volna vissza.

Oxit kaptam az elsőnél. Viszont a fájdalomcsillapítóért én könyörögtem, de a mi kórházunkba nem adnak.

2023. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

"engem jobban zavar,hogy a gerincembe tűt döfnek,mint a fájdalom."


Ne érts félre, de szerintem ezt azért mondod, mert nem volt igazán fájdalmas szülésed. Én is úgy indultam, hogy na nekem biztos nem adnak edát, nem szerettem volna, de 15+ óra vajúdás után, amikor még mindig csak 2 ujnnyira voltam kitágulva, de már lassan magamról sem tudtam, azt mondtam, adják már.


És meg sem éreztem, hogy beledöftek a gerincembe, fel sem tűnt, mikor csinálták, annyira fájt maga a vajúdás.


Ezzel csak arra célzom, hogy bár alapvetően szerintem a többség nem ragaszkodik fájdalomcsillapításhoz, azért tud olyan durva lenni a vajúdás, ahol az EdA egy megváltás.

2023. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
51%
Ó dehogynen volt, az első szülésemnél maga a vajódás 2 nap volt, mire a szüléshez értem annyira ki voltam hogy a fájasok között elaludtam. A második szülésem piszok gyors volt, ellenben maga az a rész ahol a labdán ültem a tágulás miatt ott konkrétan azt mondtam ennél ahalal is jobb. A harmadik nagyon kemény volt, muvel a burok megrepedt így hamarabb kellett megindítani a szülést, ennyire nem szendevtem még életemben ,mint akkor, magasan volt a méhszáj,lassan indult meg a dolog, nagybaba volt azt hittem szétszakadok, 37cm fej, 3800gramm, de még így is jobban féltem attól,(mert eleinte tanakodtak rajta a baba magas pulzusa miatt) hogy császár lesz és injekciót nyomnak a gerincembe és lehet belőle komoly gond is.
2023. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a szülés olyan volt, mint egy nagy túra egy hegyre, amit végigcsinálsz és aztán büszkén mondod, hogy kibírtam. Az eda meg olyan volt, mint menni egy megállót túra közben busszal. Praktikus és SEMMI lenézés nincs bennem azok ellen, akik használják, de úgy éreztem, hogy végig tudom csinálni nélküle, és volt egy sikerélmény benne, hogy megcsináltam. :)
2023. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%

Nekem azért mert szerettem volna úgy megélni ahogy annak lennie kell. Minden közbe avatkozas nélkül. És így is történt.

Fájt nyilván, de ez ezzel jár.

Viszont szülés után 3-4 óraval már törökukesben ültem az ágyon, és úgy éreztem magam mint aki csak nem pihent eleget. De azt is megertem ha valaki máshogy akarja atelni.

2023. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!