Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek fontos miért fontos a...

Akinek fontos miért fontos a természetes szülés?

Figyelt kérdés

Főképp azokhoz szól a kérdésem, akik mondjuk EDA-t sem kérnek, nem örülnek, ha gyorsítják bármivel a szülést és társai.


Rengeteg ilyen hozzászólást olvasok itt-ott szültem facebook csopikban, volt ismerősöm is, aki fájdalomcsillapítás nélkül szült és őszintén nem értem, hogy ez miért jó bárkinek is.


Csak azért mert azt gondolják, hogy gyorsabban felépülnek?


2023. márc. 27. 13:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
20-as, Dàniàban szültèl?
2023. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21, Nemetorszagban
2023. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit hozzatennek, hogy a korhazi szules ott is a legtobb helyen traumatizalo egy problemamentes varandossag/alacsony kockazat eseten. A szuleteshazas es az otthonszules viszont legalabb annyira jo es kiforrott lehet, mint Daniaban vagy Hollandiaban, megha aranyaiban kevesebb is (a Covid alatt mobdjuk eroteljesen megugrott az arany).
2023. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Bogus20 ***** válasza:
100%
Az első szülèsemnèl kellett a fájdalomcsillapító, mert annyira kimerültem ès felment a vérnyomásom a sok szenvedèstől, a 2. meg a 3. szülèsnèl engem totál kizökkentettek volna az egész koncentrálásból ha elkezdenek a gerincemnèl babrálni, meg gyorsan ment minden, mire hatott volna kijött a baba.
2023. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Bogus20 ***** válasza:
Egyébként az EDA nálam lassította a szülèst, csak átmeneti megkönnyebbülés volt.
2023. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

3gyermekem szuletett.

Elso 2 huvelyi szules volt. 40,es 20ora alatt. Nem vagtak, nem repedtem, nem kellett beleavatkozni a szules folyamataba semmilyen modon.

Par napja szuletett a 3.gyermekem. 45ora utan toltak a mutobe…. Minden letezo modon probaltak rasegiteni a szulesre a mutet elott, semmi nem hasznalt, mert kiderult rosszul ékelodotr be a kicsi feje, es beszorult a szulocsatornaba. Hat en azt mondom, inkabb 100sima szules, mint 1csaszar

2023. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nekem több okból volt fontos:

-tudni akartam, milyen, érezni, ahogy kibújik a gyermekem

-féltem, hogy a császár után nehezebb lenne ellátni a picit


Sajnos nem ment minden terv szerint, idő előtti burokrepedést követően hiába indították gyógyszerrel, nem akart beindulni, már császározni akartak, aztán kiderült, hogy a váltás nem jó infót kapott, és burkot kellett volna repeszteni. Sajnos addigra már oxitocint is kaptam, ugyanis mindent megpróbáltunk, hogy a császárt elkerüljük, így nem tudom, milyen lehetett volna anélkül.

Érzéstelenítővel úgy voltam, hogy majd csak akkor kérek, ha nem bírom tovább, de a szülésznő tanácsára mégis kértem kicsit hamarabb, mivel fél óra kell,hogy hasson, nem akartam kockáztatni.

A burokrepesztés után 12 órával megszületett a kisfiam, a vajúdás nekem sokkal rosszabb volt, mint a kitolás, viszont örülök, hogy a fájdalom nem fárasztott ki addigra teljesen, kb. 3-4 nyomás után túl voltam rajta.

Az elején nehézkesen bár, de szoptatni is sikerült, nem volt ilyen utóhatása sem az edának. A gerincem babrálásától én is iszonyodtam kicsit, de én attól féltem, hogy kimerülten nehezebben tudnám tenni a dolgom a vége felé, így a kisebbik rosszat választottam.

Egyébként összességében nem volt rossz élmény így a szülés, nekem ez is fontos.

2023. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy láttam, hogy a fájdalomcsillapító belezavart a folyamatokba. Az oxitocinhoz és a burokrepesztéshez annyira nem értek, hogy megokoskodjam, én úgy éreztem, hogy "szövetileg" még nem álltam készen rá, amikor ezekkel siettették a szülést, így iszonyú fájdalmas volt. Császár helyett természetes, igen a felépülés miatt. Már aznap délután nagyjából oké voltam, a varratszedés után pedig kutya bajom se volt, csak a gerincem fájt a szurkálás miatt.
2023. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!