Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges így a VBAC?

Lehetséges így a VBAC?

Figyelt kérdés
Nagyon félek attól, hogy újra császározni fognak! Pedig nem volt semmi rossz élményem, egyszerűen majdnem pánikrohamot kaptam attól, hogy nem érzem a testem nagy részét, féltem a császár közbe. A két szülésem között kb 2,5 év lesz. A legelső császárom, programcsászár volt a 38. héten. Nem lett volna szükséges, de hülye voltam és én kértem, azóta is alig bírok ránézni a hegemre. Viszont a természetes szüléstől most mégjobban félek. Mi lesz ha elakad a baba és vaakumoznak, vagy esetleg fogóval, veszik ki a gyereket? Ha valami baja lesz esetleg? Állandóan ezzel rémísztgetnek. Valamint mi van ha megszülöm természetes úton, és szétszakad a hegem?

2023. febr. 28. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Az első gyermekem császárral született, 41+2 napon. Nem tágultam, nem volt fájás, ezért lett császár. Most várjuk a kistesót (nem lesz meg a 2 év közöttük) és eddig azt mondták természetes szülésre készüljek.

De megértelek, én is nagyon parázok, mi lesz, és nekem is vannak ilyen félelmeim, hogy fogóra lesz szükség stb.

2023. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Minek erőltetni a sokadik gyereket így? Nekem volt egy rossz császárom, nincs az az isten, hogy mégegy gyerek legyen emiatt. Akinek ez stressz azt mi motiválja az újabb gyerekre?
2023. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

#2 nekem a császár nem volt traumatikus élmény. A természetes szüléstől félek. Viszont tudom már micsoda boldogság egy gyermek, és ez miatt szeretném. Sokkal erősebb a pici iránti szeretetem, mint a félelmem.

Ha soha nem teszel meg semmit amitől picit is félsz, akkor elég unalmas az élet.

2023. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem pl az, hogy ez az én hülyeségem, és szerintem valamilyen szinten mindenki fél a szüléstől, attól függetlenül, hogy hányadik gyermekét várja. Mindenképp 2 gyermeket szerettünk volna, azt mondják az évek megszépítik az ilyen emlékeket. Nekem nem volt rossz élményem a császár alatt, mindenki kedves volt a felépülés is jól ment én úgy gondolom. Tényleg “csak” ezek a félelmeim vannak, valamint ez, hogy nem érzem a testem egy részét. Sajnos én amúgy is pánikolós vagyok.
2023. febr. 28. 23:39
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Hogy lenne már egy gyereknek attól baja, hogy megszülöd? A vákuum meg a fogó nem törvényszerű dolgok. Ha ilyenekkel hagyod magad rémisztgetni, kiszúrsz magaddal.
2023. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenki fél vagy tart attól éppen hogy alakul a szülése,énis császáros voltam és azt is szeretnék megint.

Mivel a hüvelyi ismeretlen ezért félek attól, előtte meg császártól feltem és hüvelyit akartam.

Ne gondolj a rosszra,akkor mindenki idegbeteg lenne

2023. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vákumhoz szólok hozzá, mert nekem az volt. Semmi baja nem lett a babának és mivel féltem tőle beszéltem az orvossal és azt mondta a vákum a legmegbízhatóbb eszköz. Azóta már másfél éves okos, szép kisgyerek. Nézd, a szülés egy brutális folyamat és mindig van mitől félni. Keress valami ilyen csopit ahol vbac-os anyák vannak, biztos tudnak bátorítani. Bárhogy lesz, van nehézség és “rossz” rész, de ha szeretnéd szerintem mindenképp érdemes a vbac irányba menni. Könnyű szülést!
2023. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!