Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most nyomjak vagy ne nyomjak?

Most nyomjak vagy ne nyomjak?

Figyelt kérdés
egy hónapja szültem. kezdődött a nyomásérzés,azt mondta szülésznő ne nyomjak és kiment. jöttek a fájások én meg azon szenvedtem mindig,hogy tartsam vissza,majd szóltam nem sikerül. bejött egy doki,szólt hogy nyomjak ami jólesik,csak ne erőltessem. visszajött a szülęsznő,szólt már csak rajtam múlik mikor jön ki a baba,mivel hallottam,hogy a szomszédba valaki már két órája nyomja,nem akartam annyit szenvedni,és két ismerősömnek is mindig visszacsuszott a feje végül császár lett,én nem akartam 12 órás vajudast kidobni az ablakon,most már fejezzem be,így önként repedtem és 4 tolás után vágtak is,de nekimentem a fájdalomnak. viszont most néztem egy vlogot,aki sokszor szült,és mondta,nem szabad siettetni,mert minél jobban nyomod pont összeszorul a vége,és nen tud kijönni, nem tudom jól elmondani.. tehát könnyebben kicsúszik ha nem erőltetem annyira? vagy akkor nekem is eltart 2 órahosszáig? bár a varrás is ugy fájt és időbe telt? ti mit tapasztaltatok a szülésnél? hogy volt jobb?
2023. márc. 29. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szülésznőnek ekkor nem szabadott volna kimenni… azért mondta, hogy ne nyomj, mert a méhszájadnak pereme volt még..


Te meg ijedtedben gyorsan le akartad tudni.



Van ám a kettő közt is fokozat.


Nem tudom így elmondani, de mondjuk én éreztem hol lenne az a pont, amikor szakadnék, és ott remegve visszatartottam a nyomást..


A visszacsúszás pedig általában más miatt van ( nekem a lányomnál volt gond, rövid zsinór miatt csúszott vissza mindig)

Másik ok, ha a babára tekeredettt stb…


Amúgy a 2 h kitolás sztem kevésbé rossz, mint maga a vajúdás ( lányommal 2 h volt)

Csak itt aggódtam, mert tudtam, hohy baj vanés az ennyire elhúzódó kitolási szakasznak oka van.

2023. márc. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Nekem még tolófájásaim sem voltak, de mondta a szülésznő, hogy nyomhatok. 3 akkorát nyomtam, amekkorát csak bírtam és kint volt a baba.
2023. márc. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő mondta, hogy még nem tűnt el a méhszáj pereme. Mondom az oké, de nagyon kell nyomni.

Azt mondta, akkor nyugodtan, ő meg tartotta a méhszájat, hogy ne szakadjon szét.

És nem is szakadt.

Az első szülésemnél nekem is vissza kellett tartani, úgy szétszakadtam, ahogy lehet.

2023. márc. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél nekem is vissza kellett tartanom, mert nem simult el a méhszáj. Kegyetlen volt, de muszáj volt, így is repedt sajnos.


A második szülésemre már elsimult méhszájjal érkeztem a kórházba épp csak szülni, mert minden olyan gyorsan történt. İtt a hüvely szakadt, mert túl nagy volt a kicsi válla. Éreztem mikor szakadt, de nekem azt mondták, hogy nyomjak.


Szerintem ha minden oké, méhszáj elsimult akkor nyomni kell, okkal jön az az érzés.

2023. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bogus20 ***** válasza:
Nekem azt mondta a szülésznő hogy többedik szülèsnèl már hamarabb el lehet kezdeni nyomni. A 2. Szülèsemnèl inkább túl sokat vártunk, vajúdás vège tiszta szenvedés volt mert sok tolófájás lement anélkül hogy nyomtam volna, de a kitolás, amikor engedték nem is fájt. A 3. Szülèsnèl meg már 7-8cm körül mondta hogy lehet nyomni akkor nagyon fájt. De magamtól sajnos nem èreztem mikor lenne ideális elkezdeni.
2023. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy éreztem, hogy a nyomással csak rosszat teszek, és egy egységet előre megy a baba, két egységet visszacsúszik. Meg összebarnáztam az egész szülőszobát. Nekem az tűnt volna természetesnek, hogy csak engedem a babát, amikor jön a fájás. És legközelebb így is fogom csinálni, felőlem mondhatnak akármit.
2023. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!