Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már tudna felvilágos...

Aki szült már tudna felvilágosítást adni, hogy pl. videokban miért kiabálnak a kismamák valamelyiken meg csendben nyomják ahogy az orvos?

Figyelt kérdés
Némelyik elég ijesztően hat!
2014. okt. 20. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert mindenkinek más a fájdalomküszöbe, és mindenki máshogy adja ki azt a fizikai fájdalmat, amit ott érzel.
2014. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Van, akinél a kiabálás elviszi a kitoláshoz szükséges erőt, és van, akinek plusz erőt ad. Nem vagyunk egyformák. Én nem kiabáltam. Viszont azt rossznak tartom, ha az orvos rászól vagy az egyikért, vagy a másikért a szülő nőre.
2014. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem csak videón, igazából is így van, van aki kiabál jajong, van aki csendben nyom. Van aki vajúdás alatt is hangos, nekem pl egy hangom sem volt, nekem így könnyebb volt! Mindenki más,máshogy éli meg, másképp tolerálja a fájdalmat!
2014. okt. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az életben is így van. Bár filmekben azért szeretik ezt túldramatizálni. Van, aki csendben szenved, van, aki hangosan. Ritka, aki némán bírja, mert brutális fájdalomról beszélünk.
2014. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
bocsánat ahogy az orvos mondja *
2014. okt. 20. 12:02
 6/13 A kérdező kommentje:
ha én nagyon nehezen birom a fájdalmat és a vért,nem kizárt hogy én is hasonlóan fogok reagálni?
2014. okt. 20. 12:05
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Én kiabáltam, pedig nem szerettem volna. 20órás szülésem volt, 3órás kitolási szakasszal. Minden egyes nyomás rettentően fájt,és bámennyire is vissza akartam fogni a hangom, nem ment. Megkönnyebbültem amikor kiabáltam egyet :) szegény férjem minden egyes fájásnál halálra rémült :)
2014. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor sokáig fogsz szenvedni. Próbálj meg koncentrálni a szülésre és akkor a fájdalomérzet sem lesz akkora. Tőled függ, ezt ne feledd.
2014. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bizonyos kultúrákban azért kiabálnak, hogy a rokonság hallja, hogy megdolgozik a gyerekért.


Nekem magamról fogalmam sincs, hogy hogy voltam vajúdás alatt, olyan agyzsibbasztó volt az egész, a kórházban töltött órákról nem sok mindenre emlékszem, arra, hogy mikor jött a fájás mit csináltam, arra nem emlékszem, ezt a férjemtől kéne megkérdezni.

Azt tudom, hogy kitolásnál próbáltam csöndben lenni, és a "dolgomra" koncentrálni (nem is tartott sokáig, talán 3 nyomásból meglett:) )

2014. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az ijedtség is benne lehet.


Én nem kiabáltam, de mondta is a szülésznőm, hogy szem becsuk, levegő bent tart, nyom, lélegez ismétel.

Szerintem a kitolásnál nem is lehet teljesen nyomni kiabálva. Mondjuk nekem 1 óra volta vajúdás, fél óra a kitolás, de hatalmas a gyerek és gyorsan túl voltam rajta. Lehet 20 óra vajúdás után kiabáltam volna, de a kitolásnál nem tudo elképzelni, hogy kiabálva is lehet koncentrálni maximumon.

2014. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!