Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés a szülés?

Milyen érzés a szülés?

Figyelt kérdés
Tudom, sok kérdés volt már, de ilyenkor a hüvely fáj? Vagy ott nem érzel semmit? Vagy valami, amihez hasonlítani lehet? Menstruációs görcs?

2023. ápr. 2. 17:07
 1/10 babyboom567 ***** válasza:
71%
extrém fájdalom kb mindenhol (derék/hát/gerinc/has/nemi szerv).De pl nekem nem volt székelési ingerem tolófájásnál sem, viszont kikönyökölték belőlem a gyereket, na az olyan érzés volt,mintha a belső szerveim a tüdőm helyére mentek volna,és a tüdőm a torkomba.Mondták,hogy vegyek mély levegőt, de kb akkorának éreztem a tüdőmet,mint egy szilva,és nem volt hova(ezt éreztem),beszívni a levegőt.
2023. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Semmihez. Olyannyira nem tudom mihez hasonlítani, hogy most a második szülés előtt képtelen vagyok a korábbi 14 óra vajúdást és kitolást visszaidézni normálisan. Valami olyasmi rémlik hogy a vajúdás kezdete közepes menstruáció szerű görcsökkel jött, aztán fájdalmas volt nagyon. Labdán ülve vajúdtam és minden fájásnál felugrottam hogy hát ez nagyon fáj. Az utolsó két-három óra még valami borzalom, de már nem is igazán fájdalomra emlékszem, hanem görcsre, amit a kislábujjamtól a hajszálaim végéig éreztem az egész testemben. Tudom hogy betegen hangzik, de valami ilyesmi volt. Ja, és ez valóban székelési ingerrel társult, csak valami borzasztóan visszatarthatatlan.


De mondom, ez annyira szubjektív és visszaidézhetetlen, hogy más total máshogy éli meg szerintem...

2023. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem hiszem, hogy lehetne bármihez hasonlítani, még a mensi görcshöz sem. Nekem inkább olyan volt mint egy nagyon komoly haspuffadás, mint amikor nehezet emelsz és elkezd fájni derék tájékon plusz a szekelesi inger és ez olyan százezerrel szorozva.


A kitolasi szakasz nekem nem fájt személy szerint, az olyan megkönnyebbülés érzés volt, a vajúdás az viszont kutya, kB az ellenségemnek se kívánnám azt a fájdalmat.


Az első szulesnel ez a vajúdás 13 óra volt, másodiknál csak 1,5 óra 😀

2023. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem inkább székelési ingerhez hasonlított, de nagyon erősen. Érdekes, első gyereknél annyira nem is éreztem fájdalmasnak a szülést, de valószínűleg azért, mert a 8-9 órás vajúdás után inkább már megkönnyebbülés volt, az ezerszer rosszabb volt. Második gyereknél inkább fájt a hüvelyem környéke, de ott nem volt gátmetszés, valószínűleg ezért, szakadtam is rendesen.
2023. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Borzalmas
2023. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Leírhatatlan...át kell élni
2023. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Mintha valaki az öklét belülről kifelé teljes erővel keresztül akarná nyomni a húsodon, csontodon.
2023. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha pontosan le tudnám írni, akkor nem várnám most a másodikat... vannak dolgok, amiknél nem hátrány, ha feledékeny az ember ;). Igaz, a kitolást már nem éltem meg olyan borzasztónak: nagyon erős székelési ingerre hasonlított az elején, de közel sem fájt annyira, mint a vajúdás. Aztán lehet, hogy a következővel majd máshogy lesz. Minden nő és minden terhesség más. Édesanyám mondta, hogy az első gyerek után úgy állt fel, hogy ha csak ennyi volt, jöhet a következő. Az utolsó szülésénél azt mondta, hogy ha ő lett volna az első, egyke lett volna.
2023. ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 hónapja szültem, szóval friss az élmény. Ez volt a második szülésem. Az első is nagyon fájt, de azt könnyebbnek éreztem. A mostani pokolian fájt. Az utolsó 3 órát azt hittem nem élem túl. A kitolásnál úgy éreztem repedek szét. Nem kaptam fájdalomcsillapítót és gátvédelemmel szültem most. A doktornő se segített rá, teljesen a természetre bízta. Szeretnék harmadikat, de már félek milyen lesz a szülés. Volt vesekővem már és annál sokkal fájdalmasabbnak éreztem a szülést. A szülésre nem lehet előre felkészülni, ezt tapasztalni kell.
2023. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem maga a szülés nem fáj. Nekem igaz az orvos 2nyomas után belekönyökolt a hasamban mert mindig vissza csúszott a baba de ez sem okozott fájdalmat. Nem ez fáj. Előtte amikor az a kis drága baba akit 9 hónapig hordtál a szíved alatt és ügydönt, hogy ő már kint szeretne veled lenni na onnantól fáj. Elképzelni nem lehet mindened fáj ha abba marad már félsz a következő fájdalomtól. Kb mintha ördögűzés lenne. :⁠-⁠) Nekem ilyen volt. Aztán amikor szólna hogy mindjárt szülünk egy hatalmas nyugalom jött "nemsokára vége 🙏" hidd el ember úgy még nem félt mint én akkor de túl lehet élni. Biztos ez ilyesztőre sikerült de át kell élni . Na amikor a végén a kezedben foghatod a babád akkor érted miért is csináltad végig. Felemelő boldogság. Nagyon fáj de ha úgy adódik még egyszer bevállalbám. Kitartást és gyors szülést.
2023. ápr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!