Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek közületek 3 vagy több...

Akinek közületek 3 vagy több gyereke is van, annak lett valami maradandó sérülése/károsodása a szülések után?

Figyelt kérdés

Egyik hívő ismerősünknek tavaly decemberben született meg a 7. babájuk, és az anyuka elég jó formában van, (úgy értem jó alakja van) nem tudom a hasán vannak-e striák, de mindegyik hüvelyi szülés volt neki.

Én viszont azon csodálkozok, hogy mennyien mondják, hogy már 2 gyerek után is tönkrement a testük, (persze ez genetika) úgyhogy fogalmam sincs, 7 szülés után a hüvely milyen állapotban lehet, és nem kizárt, hogy lesz még nekik baba.

Hallottam olyanról is, hogy az egyik anyukának már az első baba után plasztikai műtétre volt szüksége, mert annyira tönkrement a hüvelyfala is.


2023. ápr. 3. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy szülés is tönkrevágott.

Elég volt hozzá egy vákuumos szülés.

2023. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Minél többször szül valaki, annál jobban fel van készülve a test.

Persze, ha normális körülmények között születik a baba, nem erőszakkal, durván...stb.

2023. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyreszt genetika kerdese, ahogy pl. a terhessegi csikok is.


Nekem negy gyerekem van, mind huvelyi szules volt 4 kilo koruli babakkal. A szules utan hat hettel sulyomnal voltam, csikom ket kicsi lett a masodik fiammal (sok magzatviz, extra meretu pocak), a tobbiekkel semmi. A huvelyem oke, a szexualis eletunk szinten.


Egyeduli “panasz”, hogy a hasfalam szetnyilt mar az elsonel, a megfelelo tornaval mindig szepen kezdett helyreallni, de aztan a kovetkezo szules mindig elvitte. Most a negyedik az utolso, nem tervezunk tobb gyereket, a hasfalam mar alakul, szoval nem fog kelleni mutet.


Es ez genetika kerdese olyan 80-90 szazalekban, sokat nem tettem hozza - oke, nem zabalok osszevissza, illetve az eletvitelukbol adodoan sokat mozgok, de ennyi. Konnyen szulok, mazlim van. Mondjuk akinek meg sokat koszonhetek, az a szulesorvosom, aki nem siettette a folyamatot, nem csinalt allatsagokat, igy a gyerekek kulonosebb macera nelkul szulettek. Ez nagyon sokat szamit, latom a kornyezetemben.

2023. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, szerintem ezek az orvosi beavatkozások sokat rontanak a helyzeten, múltkor írta egy anyuka hogy valószínűleg ezért is lesz annyi anyukának méhsüllyedése/hüvelyfalsérve, stb, és ráadásul ezek intim tornával nem is teljesen jönnek helyre (állítólag.)

Olyan amúgy tényleg előfordulhat, hogy a többedik szülés után ha fokozódik a méhsüllyedés, akkor ki is csúszhat a méh? Mintha ilyet is olvastam volna valahol.

2023. ápr. 3. 19:22
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Én valamennyire hiszek abban, hogy minél háborítatlanabb a szülés, annál jobban tud a saját medrében zajlani, és nem gátolni a természetes folyamatokat. Tekintsünk el a valóban sürgős komplikációktól.

De sok helyen akkor is telenyomják oxival az anyát, ha 12 órája vajúdik gond nélkül, mert már 12 órája tart, és sürgessük meg. Így meg óhatatlanul jönnek a sérülések.

A 7 gyerekes anya, ha nagyon hívő, simán el tudom képzelni, hogy úgy van vele, hogy majd isten tudja azt, és mosolyogva szenved, és nem érdekli az orvos, meg semmi, és végül a saját ösztönei tényleg segítenek neki. Magyarországon meg azaz általános nézet, hogy egy nő az orvosok nélkül biztos meghal, mert úgyse tud semmit, majd az orvos jobban tudja, ne is hallgasson senkire, főleg ne saját magára. Így meg rábólint szinte bármire, mert hinni akar az orvosnak, tapasztalat híján. Akkor is, ha nincs szükség rá.

2023. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

No, egy ilyen kérdést kár feltenni, mert az a pár anyuka fog írni, akinek történetesen kutyabaja, és nem azok akiknek meg lett. Egyébként az internet alapból.sok mindent elbír, nyilván 10 gyerekem van, egy aranyerem sem lett, mert mindegyiket zenben és fejenállva szültem. A valóság az, hogy akinek b.szodott a teste az első és második gyerek után, annak nem biztos hogy kedve lesz többet szülni.


Amúgy anno akkora gigászi aranyereket sehol nem láttam, mint három-négygyerekes anyák lábai között, de ugye egy sebészeten ez nem meglepő.

2023. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy kívülről jól néz ki, még lehet baja belül.

Ismerek 2 gyerekest, akinek vizelettartási gondjai vannak, 3 gyerekest, akinek többféle sérve, süllyedése. Az egyiknek oxival indított szülése volt, a másiknak minden beavatkozástól mentes. Külsőre mindketten bomba formában vannak, meg nem mondaná senki, hogy mikkel küzdenek.

2023. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6, jó, de azért ne túlozzunk, az aranyér sem mindenkinél jellemző.
2023. ápr. 3. 20:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"De sok helyen akkor is telenyomják oxival az anyát, ha 12 órája vajúdik gond nélkül, mert már 12 órája tart, és sürgessük meg. Így meg óhatatlanul jönnek a sérülések."


Ez valóban így van, de azért tegyük hozzá, nem az orvos kedvteléséből, hanem mert egyszerűen nincs kapacitás rá, hogy kivárják, mire 2 napig vajúdnak a nők minden beavatkozás nélkül, egyszerűen nincs ennyi hely, kórházi ágy, orvos meg semmi.

2023. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9, így van.

Viszont ezzel csak kárt okoznak az anyának a későbbiekben. :/

2023. ápr. 3. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!