Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek közületek 3 vagy több...

Akinek közületek 3 vagy több gyereke is van, annak lett valami maradandó sérülése/károsodása a szülések után?

Figyelt kérdés

Egyik hívő ismerősünknek tavaly decemberben született meg a 7. babájuk, és az anyuka elég jó formában van, (úgy értem jó alakja van) nem tudom a hasán vannak-e striák, de mindegyik hüvelyi szülés volt neki.

Én viszont azon csodálkozok, hogy mennyien mondják, hogy már 2 gyerek után is tönkrement a testük, (persze ez genetika) úgyhogy fogalmam sincs, 7 szülés után a hüvely milyen állapotban lehet, és nem kizárt, hogy lesz még nekik baba.

Hallottam olyanról is, hogy az egyik anyukának már az első baba után plasztikai műtétre volt szüksége, mert annyira tönkrement a hüvelyfala is.


2023. ápr. 3. 18:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ahogy a lógó mell, a stria meg semmi sem jellemző mindenkire. Mégis sokakat érint. A vicces az, hogy itt most a kérdés megfogalmazás amiatt tobzódni fognak akiknek minden ugyanolyan, sőt tíz évet fiatalított rajtuk minden szülés. Egy másképp megfogalmazott kérdés alatt még 15 percen belül érkezett 10+ válasz, hogy "igen, megműttettem a mellem, mert nem bírtam elfogadni"...


A valóság a kettő között van. A terhesség, szülés nyomot hagy. Aki szerencsés, azon kevesebbet, aki nem, azon többet. A minden olyan mint régen, az nagyon ritka. 7 gyerek nyomot hagy 99%, de nyilvánvalóan nem fogja senki orrára kötni, és nincs is köze hozzá senkinek.

2023. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy sajnos nincs mindenkinek plasztikai műtétekre pénze.
2023. ápr. 3. 20:43
 13/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk hogyha csak erre koncentrálnának a nők, hogy kinek mennyire ment tönkre a teste, akkor senki sem vállalna gyereket, kvázi már rég kihalt volna az emberiség :D

Véleményem szerint, ha valakinek a gyerekéről van szó, akkor biztos hogy azt fogja mondani, hogy megérte, akkor is ha tönkrement a teste, mert egy új életet hoz magával.

2023. ápr. 3. 20:49
 14/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, nálam a 2. és 3. szülés nem változtatott sokat. Ami kijött szülés miatt, az már az első után. Pl a mellem lett csúnya, szétnyílt a hasizmom is. Lettek hashártya összenövéseim is, puffadásos-székrekedéses panaszaim miatt derült ki.

Minden szülésem spontám hüvelyi szülés volt.

2023. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!