Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első terhességnél...

Akinek az első terhességnél kötényhasa lett az a második után tudott rajta "javítani"?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kötényhasnál (ha tényleg az és nem híztál) a bőr nyúlik ki, második terhesség ront rajta, kivéve ha császár és kicsit jobban kivágják az előző heget. Csodakenőcs nincs erre, de persze hidratálni sosem árt illetve majd 1-2 évig még javul magától is majd valamennyit.
2023. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, semmit sem tudtam, pedig rengeteg mindent kipróbáltam. Meg lesz műtve, de mikor kitudja, mert nincs orvos aki megcsinálja.
2023. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak rosszabb lett, javítani nem lehet rajta csak plasztikai beavatkozással.
2023. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Huuuu értem.azt hittem ,hogy mondjuk rgy hasleszorító a 2.után segít
2023. ápr. 5. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:

A bőr és a kötőszövet nyúlik ki. Ezen nem lehet segíteni, csak megelőzni valamennyire pl. kollagénfogyasztással. Vigasztaljon, hogy akinek túl feszes, az inkább szakad, striásodik, akinek túl laza, annak kinyúlik. Ez főleg genetika, illetve kicsit kor függvénye.

A haskötő komfortérzetet nyújt. Sok kismamának szétválnak a hasizmai a terhesség alatt, ezeket összefogja. Megoszlanak róla a vélemények, hogy ez jó vagy pont rossz regeneráció szempontjából. Olvass utána vagy kérd ki a nőgyógyászod véleményét, bár egy gyógytornászét még jobb. A jó testtartás és az óvatos, célzott gyógytorna az előreeső, középen szétváló, "lyukas" hasra egyébként mindenképp hasznos, mert a szétnyílt izmok "miatt" lehet belőle derékfájás vagy akár hasi sérv, ha hősiesen ráemelgeted a babakocsit.

De ha tényleg "csak" kötény, azaz egy üresen lógó bőrdarab, hiába lapos már a hasad, azon sajnos csak a plasztika segít.

2023. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Marmint plasztikaval, vagy a csaszar kizbenre gondolsz? Huvelyi uton szultem, es csak rosszabb lett, mert a masodik meg nagyobb volt. Nekem nem a klasszikus kotenyhasam lett, hanem szimplan ugy nezek ki, mintha 4-5 honapos terhes lennek, az elso utan meg 3 evvel is kerdezgettek, hogy jon-e a teso, mikor meg nem jott, a masodikkal csak meg rosszabb lett.
2023. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. Akkor az valószínűleg szétnyílt hasizom. Az tipikusan ilyen, hogy előreesik, mintha terhes lennél, főleg ugye estére. De nőgyógyász, sebész, gyógytornász, tán háziorvos is meg tudja neked mondani, hogy tényleg az e.
2023. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs szetnyilva, pont ez a fura benne.
2023. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem 1.5ujjnyira szétvolt nyílva
2023. ápr. 5. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt leírják, milyen, ha szét van nyílva és hogy tudod ellenőrizni magadnak: [link]
2023. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!