Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék program császárt....

Szeretnék program császárt. Ezt lehet kérni az orvosunktól? Az első szülésem után, ami természetes szülés volt, nem akarom azt átélni. Ha nincsen probléma ,jól fekszik a baba,de én császárt szeretnék meg csinálják?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 18:18
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
65%

Normális orvos, normál esetben nem.

Ne hidd azt, hogy a csm jobb.

2021. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy jobb, csupán nem szeretnék órákat vajúdni. Aztán a gatsebemről meg ne is beszéljünk..
2021. aug. 11. 18:23
 3/56 anonim ***** válasza:
61%

Én elhiszem neked. De nem jobb ám a nagy hasi műtét, begyulladt heg (mert nem tolerálod esetleg a felszívodó varratot) összenővéseid lesznek. Szúrnod kell magad utána, sorolhatnám.

Megértelek, és picit még sem.

Tudom,hogy sok durva komplikáció adódhat természetes szülésnél is.

De ettől függetlenül a császár nem kényelmi opció hanem életmentő.


Nekem 3 császárom volt. Ebből 2 sürgősségi.

2021. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Mindig el bizonytalanodom.. Konkrétan rettegek a szüléstől. Sokszor gondolom azt, hogy elsőre sikerült , most miért ne?-hiszen több milliárd nő végig csinálja. Aztán el uralkodik a félelem,és azt gondolom nem akarok szülni. A császár nem tudom milyen, csak azt, hogy kiveszik a babát, nincs vajúdás, aztán jönnek a fájdalmak. Gratulálok a 3 gyermekedhez, biztos nagyon nehez lehetett végig csinálni
2021. aug. 11. 18:39
 5/56 anonim ***** válasza:
75%

Köszönöm!

Tudom mindig éles kontra lesz a 2 ellentét.

Nekem sajnos az első indítva lett toxémia miatt, 7óra vajúdás után kitolásnál elakadt nyakán a zsínórral, leesett a szívhang. Így lett sürgősségi.

A második fenyegető hegszétválás miatt lett sürgőségi. Itt 2 órát műtöttek. Mindenem le volt tapadva, összenőlve a vastagbelem megcsavarodott. Másnap bélgyulladást kaptam.

A harmadik már nem ia lehetett volna sima szülés, itt is voltak összenővések. Itt viszont begyulladt a varrat. Első kettőnél csak belül varrtak. Kívűl ragasztottak. Most más műtött, ő varrt,és bár felszívodóval, 8 hétig a falat kapartam.. Megint antibiotikumot kellett szednem.


Megértem, hogy rettegsz, hogy félsz a fájdalomtól egy újabb komplikációtól. De még így is a babának és neked is elsősorban a természetes szülés az optimálisabb.

2021. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
81%

Vajúdás azért sokszor van, másrészt a babát nem "kiveszik", hanem konkrétan felvágják a hasad, a méhed, és úgy szedik ki, utána ezeknek a nagy sebeknek össze kell gyógyulni. Sokkal nagyobb probléma, mint egy gátmetszés, ílletve ez komoly hasmütét, ami azért nem teljesen veszélytelen.

Másrészt egyáltalán nem biztos, hogy a második szülés is nehéz lesz, általában az könnyebben, gyorsabban szokott menni.

2021. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nincs összehasonlítási alapom, mert nekem csak császár volt. Fél napig fájt, utána felülni még pár napig rossz volt, de gyorsan gyógyultam, tök jól mozogtam utána. De nem mindenkinek ilyen sajnos. Ha lenne lehetőségem még egy babára, akkor is meg szeretném próbálni természetesen, ha arról is egy csomó horrorsztori kering.
2021. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
61%

Szia.

Én nagyon megértelek,mert ugyanebben a helyzetben vagyok. Tudom mit éltem át, és az én esetemben a csm sétagalopp lesz a természeteshez képest. Vagy lenne... de mivel már nincs hálapénz minden bonyolultabb lett,mert csak úgy keres alapján nem teheti a doki.

2021. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
47%

Nem, normális orvos nem.. kockázatos.

Mellesleg szerinten szörnyű is.

2021. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
28%
Inkább próbálj meg hipnoterápiában jártas orvost, pszichiátert keresni, hátha előzetes felkészítéssel ill. megtanult önszuggeszcióval oldani tudja a félelmedet.
2021. aug. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!