Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem voltam képes megszülni a...

Nem voltam képes megszülni a gyerekem természetes úton,merges,csalódott vagyok. Változhat?

Figyelt kérdés

4200gramm al jott vilagra csaszarral


Az elején megnyugtatott a csaladtagom valasza hogy nagy baja,ez volt a baj,velem semmi baj nincs,ugyes voltam igyis


De mar nem vigasztal


Hallom,olvasom hogy masok 4 kg felett de olyat is tudok ami 5 kg gyereket is kepes volt megszulni


En pedig erre is keptelen voltam

Minden adott lett volna,de miattam mutet lett a vege


Irigy vagyok azokra kiknek sikerult,merges

Es csalodtam magamba


2023. ápr. 6. 11:14
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Nagy baba*
2023. ápr. 6. 11:14
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Ennél nagyobb bajod ne legyen.
2023. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
45%
Csak az őseidet okolhatod, hogy szűk medencével születtél.
2023. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Meghalni jobb lett volna? Vagy halott gyereket vaginális úton megszülni? Édi bédi kis mini koporsót temetni de büszke lenni, hogy megszültem? Na ugye. Ne ezzel foglalkozz, mert a szülés az semmi ahhoz képest milyen felnevelni egy gyereket és ha itt leragadsz és hibáztatod magad a semmiért, mindennel ezt fogod csinálni. Nem eszik, mit rontottam el? Nem állt fel 11 hónaposan, de fos anya vagyok. Ha viszont nem tudsz szabadulni a gondolattól, érdemes szakemberhez fordulni.
2023. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%
Én is a szakember segítségét javaslom. Vannak, akik direkt a negatív szülésélmények feldolgozásával foglalkoznak. Ne keseredj el. Végig tudtad vinni a terhességet és egészséges babád született, az már nagyon jó és szerencsés dolog. :)
2023. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Az orvosom mondta, hogy ha 30 percen belül nem tudom megszülni a kicsit, akkor visznek császározni. 3,9kg volt. Sikerült megszülni természetes úton, vákuummal, gátmetszéssel, de így is szanaszét szakadtam. Tovább tartott összefércelni mint ameddig a császár tartott volna, 3 hónapig nem tudtam ülni, sokáig állni. A fiam elmúlt 1 éves, de még mindig nem tudom igazán élvezni a szexet. Ha ezt előre tudom inkább hagyom a császárt.
2023. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Akinek nincs problémája, az csinál. Elhiszem, hogy te ezt most tragédiának érzed, de nem az. Ugyanolyan teljesértékű anya vagy, mintha hüvelyivel szültél volna. Ha nem tudod feldolgozni, fordulj szakemberhez.

Egyébként barátnőm ugyanezt csinálta. Az első 2 gyereket hüvelyivel szülte, a harmadikat császárral. Ráadásul ott ő akarta, alapból nem lett volna feltétlenül indokolt. Legalább fél évig ezen nyavalygott utána, aztán elmúlt.

2023. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Szintèn vákuummal szültem, vágtak is, könyököltek. A fiam feje már kint volt, de beszorult, visszacsúszott, fájásgyengesègem volt, nekem fogalmam sincs ròla milyen az a tolòfájás, császározni már nem lehetett. Utolsò pillanatban született meg, èlve, oxigènre szorult azonnal, megfigyelèsre. Èn is traumatizált voltam, magamat okoltam, de úgy gondolom èn úgy nyomtam, mint aki az èletèèrt nyom, nagyon fájt mindenütt, tènyleg már nem is emlèkszem mindenre, annyira lekapcsolt az agyam akkor.. Sokáig tartott elfogadnom ezt, talán az áttörès akkor volt, amikor a fèrjem előtt zuhantam össze, bömböltem nagyon fájdalmasan, megölelt, s mondta, hogy nem a te hibád, te mindent megtettèl, ebben biztos vagyok. Egèszsèges a fiunk, csak ez számìt. Ès tudod mit? Tènyleg csak ez számìt. Nem voltam rá kèpes, de tudok rosszabb storyt is ismerős körökben, ahol vagy meghalt a baba vagy súlyosan oxigènhianyos, vìzfejű lett... HA nem sikerül ezt elengedned, menj szakemberhez!
2023. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 babyboom567 ***** válasza:
95%

Komolyan, én elvinnélek a rokonunkhoz,neki súlyosan oxigénhiányos gyereke született,és az egész család mindenki beleroppant érzelmileg és anyagilag is a gyerek gondozásába.Elvinnélek oda egy hétre,hogy tessék csináld,ez lenne a te életed is, ha nem császároznak meg.Menj szakemberhez, ha ilyen extrém teljesítési kényszered van.A GYEREKED ÉLETE volt a tét, és nem hogy örülnél hogy HÁLA AZ ÉGNEK ,HOGY VAN LEHETŐSÉG CSÁSZÁRRA.


Különben lehet én vagyok rosszul összerakva, de tényleg nem értem, hogy miért fontos,hogy jön ki a gyerek?A terhességgel a cél, egy egészséges gyerek.A szülés , az közben egy folyamat/eszköz,hogy a cél megvalósuljon(tehát az egészséges gyerek).

2023. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

Az én első kisfiam is nagy baba volt, 4200 grammal született, beindult szépen a szülés, elfolyt a magzatvíz, de nem tágultam, nem tudtam megszülni, császároztak. Sosem éltem meg tragédiának...sőt! Ha lehet ilyet mondani, egy hősnek éreztem magam a hüvelyi szülésen átesett anyukákhoz képest (bár szerintem hülyeség hasonlítgatni). Rossz helyre adták a gerincérzéstelenítőt, nem hatott, olyan volt, mintha élve boncoltak volna. Kérhettem volna altatást, választhattam volna az egyszerűbb utat, de nem tettem, ordítva, de kibírtam addig, amíg kiemelték a fiamat, utána bódítottak gázzal a varrás idejére. Mivel nem altattak, csak bódítottak, magamnál voltam, császár után azonnal szoptathattam a babámat (a férjem segítségével), ha altattak volna, nem kaphattam volna meg a műtét utáni aranyórára. Ott, a műtét elején, amikor konkrétan minden vágást éreztem és azt hittem, el fogok ájulni, hoztam egy döntést, hogy ébren maradok, mert hónapok óta arra készültem fejben, hogy az első szoptatást szeretném átélni a kisfiammal rögtön a születése után. Szerintem életem legnagyobb áldozatát hoztam Érte, az első találkozásunkért, az első szoptatásért. Egy hős vagyok. Minden anya hős, ki így, ki úgy, de túlléped a saját határaidat...és még hányszor fogod a szülésnél ezerszer súlyosabb helyzetekben a babáddal, kisgyerekeddel!!!

Ne ostorozd magad, a császár egyáltalán nem a könnyebb út, nem is arról szól, hogy a tested nem tette a dolgát. De, a tested megtette, amit meg kellett tennie: táplálta, óvta, védte a kisbabádat, életet adott egy kisembernek, a hogyan teljesen mellékes.

Ráadásul a császár utáni felépülés nagyon nem piskóta (tudom, mert az első után még kettő császárom volt), aki azt végigcsinálja, az nagyon erős, úgy, hogy félbevágva friss varratokkal a hasadban el kell látnod a babádat az első pillanattól kezdve. A tested (a csípő anatómiája) lehet, hogy nem volt alkalmas a hüvelyi szülésre, de az erő, ami benned van, fantasztikus, szeresd, dicsérd magad!

2023. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!