Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg vannak olyan nők,...

Tényleg vannak olyan nők, akik tudnának szülni, de undorodnak a terhességtől, szüléstől, és inkább örökbefogadnak egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ilyet már sokszor olvastam Facebookon, GYIK-en, stb.

Ennek mi lehet az oka, hogy valaki ettől undorodik/iszonyodik a gondolattól?


2023. ápr. 16. 08:58
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A kérdést most nem kritizálásnak szántam!
2023. ápr. 16. 08:58
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Már van egy gyerekem. Ha lehetne, a másodikat 10-12 hónaposan szeretném kapni. De örökbefogadni nem akarunk, így nem tehetem. Én sem tartozok azok közé, akik szeretnék mégegyszer átélni ezt a "csodát" (várandósság, szülés, gyermekágy). Egyszerűen nem viseltem jól.
2023. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én amíg pszichológus segítségével rendbe nem tettem magam, undorodtam az egésztől, nem csak a terhességtől, szüléstől, (beleértve a császárt is), hanem a kórházaktól, orvosoktól is.

Hogy csak a fele okot írjam le, mert a másik fele elég személyes: elegendő traumát okoztak nekem az orvosok kiskoromban, és tinédzserként. Aztán volt még egy enyhe nemi identitás zavarom, nem részletezném. Plusz még van 2 oka.

Sokáig úgy gondoltam, hogy én nem szülök, ha nagyon kellene gyerek, inkább örökbefogadás. De sikerült helyretennem magamban a dolgokat, és lett 2 gyerekem. Ehhez azért kemény belső munka kellett, de nem volt semmi gond végül.

2023. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ez a jellemző Magyarországon, főleg, hogy nagyon nehéz egészséges gyerekhez jutni. Sokat kell várni és sok a beteg, illetve a roma származású örökbefogadható gyerek.

Amerikában van nagy divatja a béranyaságnak és az örökbefogadásnak az általad említett okok miatt.

2023. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3, le a kalappal, hogy mégis végig tudtad csinálni!!

#4, hát, nem tudom hol jellemző ez inkább, mert már sajnos nem egy ilyen hozzászólást, választ olvastam itt Gyakorin is, de a többsége amúgy nem is akar gyereket, aki azt írta, hogy undorodik ezektől a dolgoktól, 1 nő írta, hogy ő szeretne, így örökbefogad.

2023. ápr. 16. 09:49
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha nálunk legális és elfogadott lenne, én inkább béranyát fizettem volna.

De ha elfogadott és gördülékeny lenne, akkor még az örökbefogadást. Filmekben sokat van az a szitu, hogy a tinilány örökbe adja a babáját, na egy olyan babócát befogadnék.


Szültem egy babát császárral, hát ha előről kezdeném, így, hogy tudom milyen biztos h a fenti kettőt választanám, ha lehetne.

Annyira vágynék egy szülésre, mint a lábtörésre.

Főleg, hogy az első terhességem méhen kívüli lett, azt is szívesen kihagytam volna.


A terhességben és a szülésben nincs semmi magasztos vagy csodálatos...

2023. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
2. Ugyanígy vagyok. Ha lehetne hogy 10 hónaposan kapom meg, azonnal vállalnék másodikat. Mindenki azt mondja az újszülöttkor a legjobb de ezer dackorszakos totyogót inkább mint egy újszülöttet mégegyszer.
2023. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

#7 én azért nem akarnék nagyobb gyereket, mert az határozza meg a totyogó kort, hogy milyen a babakor.

Én utáltam a babakort, nagyon megszenvedtem, de újra csinálnám, mert ez miatt olyan az 1 éves kislányom most, amilyen.

Nagyon könnyű "elcseszni" egy babát, inkább átszenvedném magam a babakoron, minthogy ki tudja milyen 10 hónapost kapjak.

2023. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7 miért, milyen volt az újszülöttkor?
2023. ápr. 16. 10:37
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
8. Persze, én is úgy gondoltam, hogy tudom mennyi minden kellett ahhoz, hogy most ennyire élvezem. Kicsit félre érthető voltam, nem úgy gondoltam, hogy én örökbe fogadnék, csak, hogy az első mondjuk 5 hónap annyira megterhelő volt, hogy nem tudom lenne-e erőm hozzá még egyszer.
2023. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!